İngiltere'de Pre-Masters Eğitimleri

Pre-Masters Nedir?

Pre-Masters eğitimi, Master eğitimine başlamak isteyen fakat İngilizcelerini veya akademik yeterliliklerini geliştirmeye ihtiyaç duyan uluslararası öğrencilere yöneliktir. İngiltere’deki Pre-Masters programları, yabancı öğrencileri yüksek lisans eğitimine hazırlamak amacıyla tasarlanmıştır ve yüksek standartta öğrenciler yetiştirmektedir.

Eğitimlerin süresi 10 hafta ile 12 ay arasında değişmektedir ve başarılı bir yüksek lisans eğitimi için gerekli olan altyapıyı sağlar. Pre-masters başarılı bir yüksek lisans eğitimi için gerekli olan İngilizce dil ve öğrenim yeteneklerini geliştirirken, yabancı öğrencilerin İngiliz öğretim yöntemlerine aşina olmasını sağlar.

Kings Education

Önde gelen bir İngiltere üniversitesinde Master eğitimi almak istiyorsanız, Kings Education doğru tercih olacaktır. Eğitiminizi başarılı bir şekilde tamamlamanız, 11 partner üniversiteden birine geçiş yapacağınız anlamına gelir.

Pre-Master Eğitimi Almam Gerekli Midir?

Eğer aşağıdaki maddeler size uyuyorsa, Pre-Masters eğitimi almanız gerekiyor demektir:

 • Lisans eğitiminiz, almak istediğiniz yüksek lisans eğitim için gerekli koşulları karşılamıyorsa
 • Akademik veya genel İngilizcenizi geliştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız
 • Okuma, araştırma veya sunum tekniklerinizi geliştirmek istiyorsanız

 

Pre-Masters Başvuru Şartları

Tanınmış bir kurumun herhangi bir lisans bölümünden en az geçer dereceyle mezun olmanız gerekmektedir. Tipik bir iki dönemlik Pre-Masters eğitimi için en az 5,5 IELTS puanı gerekmektedir.

Eğer istediğiniz bölüm için gerekli puanı henüz alamadıysanız, İstanbul, Ankara ofisimizden veya online olarak deneyimli öğretmenlerimizden ekstra IELTS hazırlık dersleri alabilirsiniz. IELTS deneme sınavımıza şimdi kaydolun ve okuma, yazma, konuşma ve dinleme puanınızı yükseltin.

İngiltere'deki En İyi Pre-Master's Programları

İngiltere Üniversiteleri dünyanın dört bir yanından gelen yüksek lisans öğrencilerini kabul etmektedir; bu yüzden eğer akademik veya dil becerileriniz yeterli değilse cesaretiniz kırılmasın. İngiltere’deki bazı en iyi Pre-Masters sağlayıcılarına göz atın:

İngiltere'de Pre-Masters Eğitimi Alın

İngiltere'de yüksek lisans eğitimi almak isteyen yabancı bir öğrenciyseniz, bugün İstanbul ve Ankara ofislerimizden ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

Studying in the UK

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi