Loughborough Üniversitesi
Loughborough Üniversitesi

Rank

Loughborough Üniversitesi Ranking

7

location

Loughborough Üniversitesi Location

Central England

Loughborough Üniversitesi

Rank

University Ranking

7

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Loughborough Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Loughborough, England
Kuruluş Tarihi 1909
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 10%
Öne Çıkan Bölümler Spor, Mühendislik, Business
Uluslararası Ücretler £16,000-19,900
Temel Bilgiler
Lokasyon Loughborough, England
Kuruluş Tarihi 1909
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 10%
Öne Çıkan Bölümler Spor, Mühendislik, Business
Uluslararası Ücretler £16,000-19,900

Genel Bakış

Loughborough University

Loughborough Üniversitesi, Londra'nın 90 dakika kuzeyinde Leicestershire'da bulunmaktadır. 1966’da kurulmuş olan üniversitenin 16.000'den fazla kayıtlı öğrencisi vardır. Bu öğrencilerden yaklaşık % 15'i 100'den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilerdir. Loughborough Üniversitesi, tüm büyük ulusal sıralamalarda en iyi 15 üniversitenin arasındadır. 2015 yılında 'Whatuni' tarafından Yılın Üniversitesi seçilmiştir.

Loughborough Üniversitesi, Birleşik Krallık'ın en büyük yeşil alan kampüsüne sahiptir. Times / Sunday Times Üniversite Rehberi 2014'te Yılın Spor Üniversitesi seçilmiştir ve spor için ülkedeki en iyi kampüs olduğu kabul edilmektedir. Loughborough Üniversitesi’nden 90 sporcu 2012 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda yarışmıştır.

Üniversite, bir dizi yükseköğrenim etkinliğindeki başarısıyla, 2015 Times Yüksek Öğrenim Ödülleri'nde 'Yılın Üniversitesi' kategorisinde finale kalmıştır. Aynı zamanda, yükseköğretim kurumlarında girişimcilik kültürünün gelişimini baz alan 'Yılın Girişimci Üniversitesi' kategorisinde aday gösterilmiştir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Loughborough University

Loughborough Üniversitesi uluslararası öğrenciler için, akademik yılın başlangıcına kadar çeşitli zamanlarda düzenlenen ücretsiz havaalanı karşılama servisi sunmaktadır. Dönem başında Uluslararası Ofis, uluslararası öğrencilere üniversite hayatını ve faydalanabilecekleri servisleri tanıtmak için oryantasyon etkinliği düzenler. Üniversitede dönem başlangıcından önce yürütülen, on haftaya kadar süren İngilizce hazırlık kursları da mevcuttur.

Sıralama

 • Times University Guide 2020’de 5. sırada
 • Guardian University Guide 2020’de 4. sırada
 • QS World University Rankings 2021'de 226. sırada yer aldı

Loughborough Üniversitesi, 2015 yılında 'Whatuni' tarafından ‘Yılın Üniversitesi’ seçilmiştir. Son altı yıldır Times Yüksek Öğrenim Ödülleri'nde ‘En İyi Öğrenci Deneyimi’ kategorisinde birinci seçilmektedir. Aynı zamanda Lloyds Bank Anketinde öğrenci yaşam kalitesi için İngiltere'nin en iyi üniversitesi ve Yılın Spor Üniversitesi olmaya hak kazanmıştır.

Loughborough Üniversitesi araştırma standartları ölçeğinde İngiltere'nin en iyi on üniversitesi arasındadır. 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi'ne göre üniversitenin "dünya lideri" kategorisindeki araştırmalarında % 37'lik bir artış gerçekleşmiştir. Sadece Oxford Üniversitesi ve Loughborough Üniversitesi, uygulamalı araştırmaları ile prestijli Queen's Anniversary Ödülü'nü yedi kez almıştır

Konaklama

Loughborough Üniversitesi’nin sahip olduğu 16 büyük yurdun yedisi yemek haneli, altısı self-catering ve diğer üçü ise üniversite bağlantılı özel yurtlardır. Uluslararası lisans öğrencilerine için iki yıl boyunca konaklama garantisi verilmektedir.

Lokasyon

Loughborough, trenle Londra'ya 90 dakika uzaklıktadır. Loughborough, Nottingham ve Leicester gibi önemli ve büyük şehirlere yakındır. Loughborough küçük bir pazar kasabasının cazibesini korurken öğrenciler alışveriş, eğlence ve dinlenme tesislerine kolaylıkla erişebilirler.

Mezunlar

 • Sebastian Coe, Baron Coe (Sporcu, Siyasetçi ve Olimpiyat Oyunları Londra Organizasyon Komitesi Başkanı)
 • Monty Panesar (İngiltere Kriket Oyuncusu)
 • Tanni Grey-Thompson (Sporcu)
 • Paula Radcliffe (Sporcu)
 • Rob Smedley (F1 Yarış Mühendisi)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Cambridge, 2020 Guardian Üniversite Sıralamaları'nda en üst sıradaki yerini korudu

Cambridge Üniversitesi, Guardian Üniversite Rehberi Sıralamaları'nda art arda dokuz yıl en üst sıradaki yerini korudu. Daha fazla

İngiltere üniversiteleri bölüme göre 2019 Dünya Üniversite Sıralamaları listesinde öne çıkıyor

Bölüme göre 2019 QS Dünya Üniversite Sıralamaları açıklandı. İngiltere’deki üniversiteler, 48 farklı bölümden… Daha fazla

İngiltere üniversiteleri, Bölüm listesine göre 2019 Dünya Üniversite Sıralamasında öne çıkıyor

Bölümlerine Göre 2019 QS Dünya Üniversite Sıralaması yayınlandı, İngiltere’deki üniversiteler 48 farklı… Daha fazla

University of Cambridge Times ve Sunday Times 2019 Üniversite Rehberlerinde Birinci Sırada

University of Cambridge, Oxbridge rakibi Oxford’u kıl payı geride bırakarak Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberlerinde altıncı yıl… Daha fazla

İngiltere’de 2018 Yılının En İyi 5 Bilgisayar Bilimleri Okulu

Bilim Teknolojileri işlerindeki büyüme ile, teknoloji inşa eden ve bilgisayar sistemleri geliştiren yetenekli genç beyinler için… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi