Birmingham Üniversitesi
Birmingham Üniversitesi

Rank

Birmingham Üniversitesi Ranking

14

location

Birmingham Üniversitesi Location

Central England

Birmingham Üniversitesi

Rank

University Ranking

14

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Birmingham, England
Kuruluş Tarihi 1900
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.7%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Ekonomi, Tıp
Temel Bilgiler
Lokasyon Birmingham, England
Kuruluş Tarihi 1900
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.7%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Ekonomi, Tıp

Genel Bakış

The University of Birmingham is a beautiful redbrick university, with a leafy green campus, located in the city of Birmingham, just over 150km north of London.

Established in 1900, Birmingham has been challenging and developing great minds for more than a century. Characterised by a tradition of innovation, research at the University has broken new ground, pushed forward the boundaries of knowledge and made an impact on people’s lives. A founding member of the Russell Group and Universitas 21, the University of Birmingham is a prestigious, world leading educational institution, which provides an exceptionally high level of teaching.

Birmingham, yüksek istihdam edilebilirliği olan başarılı mezunlar yetiştirmesi ile ünlüdür. Üniversite, 2018-19 yıllarında en iyi işverenler tarafından en çok hedeflenen 3. üniversite oldu(2019 Mezun Piyasası), böylece size ve geleceğinize olan bağlılığını kanıtladı. Üniversite ayrıca mezun kariyer hizmetlerine 5 Milyon £ değerinde yatırım yaptı ve başarılı mezunlarına İngiltere'de ve yurt dışında iş deneyimi ve stajları konusunda destek sağlamak için akıl hocalığı ve burslar sundu. Yabancı öğrencilere ağ kurma becerileri, iş arama stratejileri ve İngiltere dışında iş arama gibi konularda koçluk ve beceri atölyeleri de dahil olmak üzere çeşitli özel etkinlikler sunulmaktadır.

Birmingham'da, ilham verici bir kampüs ortamında bulunan, İngiltere'nin en canlı ve çok kültürlü kentinin yanı başınızda olduğu çeşitli bir topluluğun parçası olacaksınız. Üniversitenin şu anda yaklaşık 150 ülkeden 6.500'i yabancı olmak üzere 34.000'den fazla kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır. Birmingham'ın İngiltere'deki merkezi konumu, ulaşımın kolay olduğu anlamına gelir ve Birmingham Uluslararası Havaalanı, dünyanın birçok yerine seferler gerçekleştirmektedir.

100 yıldan uzun bir süre önce kurulan İngiltere kampüsüne ek olarak, Birmingham Üniversitesi kısa bir süre önce, Eylül 2018'de yeni Dubai kampüsünü faaliyete geçirerek Dubai'de bir kampüsü olan ilk Russell Group Üniversitesi ve global sıralamada En İyi 100'e giren ilk kurum olmuştur. Kampüsümüz, dünyanın en dinamik ve heyecan verici şehirlerinden birinde birinci sınıf bir İngiliz üniversite eğitimi alma fırsatını sunar.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Birmingham Üniversitesi Öğrenci Destek ve Danışma Hizmeti, öğrencilere yardım ve öneriler sunmaktadır. Öğrenciler, her türlü sorunda onlara yardımcı olabilecek, profesyonel olarak eğitilmiş danışmanlara kolaylıkla ulaşabilirler. Uluslararası Öğrenci Danışma Hizmeti aynı zamanda ilgili eğitimli ve özel danışmanlar aracılığıyla İngiltere’de eğitim, sağlık ve finans konularında endişeleri olan yabancı öğrencilere kişisel ve akademik destek vermektedir. Tüm hizmetler ücretsizdir.

Üniversite havaalanı karşılama hizmeti sunmakta ve yeni yabancı öğrencilerin birbirlerini ve üniversiteyi tanımaları için bir ‘Uluslararası Tanışma Haftası’ organize etmektedir. Dönem boyunca ücretsiz olarak İngilizce dersleri de mevcuttur.

Sıralama

 • 2020 Times Üniversite Rehberi'nde 14.
 • 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 16.
 • 2021 QS Dünya Üniversite Sıralamaları'nda 87.
 • 2020 Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralamaları'nda 112.

2014 Araştırma Uzmanlığı Çerçevesi'ne göre, Birmingham'ın araştırmalarının %87'si Tarih, Eğitim, Kimya Mühendisliği ve Psikoloji gibi alanlarda küresel etkiye sahiptir. Birmingham sık sık Bilgisayar Bilimleri, Dişçilik, Konaklama ve Turizm, Tıp ve Müzik bölümleri ile sıralamalara girmektedir.

Konaklama

Birmingham Üniversitesi'nde yabancı öğrencilere, ilk öğretim yılı boyunca konaklama imkanı sağlanır. Öğrenciler dilerlerse İngiltere’de kaldıkları süre boyunca üniversitenin yurtlarında kalabilirler.

Yurtlarda öğrencilerin kendilerine ait çalışma-yatak odaları vardır ancak diğer tesisler ortak paylaşımdır. Kahvaltı ve akşam yemekleri yurdun yemekhanesinden sağlanmaktadır. Paylaşımlı daireler ortak bir banyoyu ve mutfağı paylaşan beş veya daha fazla odadan oluşur. Bazı dairelerde özel banyolar da mevcuttur. Birmingham Üniversitesi yakınlarında özel olarak kiralanan konaklama birimleri de mevcut olup Üniversite Konaklama Ofisi ayarlamalar için öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Birmingham Üniversitesi'nin ana kampüsü, öğretimin ve diğer olanakların çoğunun bulunduğu Edgbaston'da bulunmaktadır. Üniversite kampüsü geniş çim alanların yer aldığı, ağaçlar ve göllerin bulunduğu bir alanda konumlanmıştır. Birmingham, İngiltere'deki ilk kampüs üniversitesidir ve orijinal bir 'kırmızı tuğla' üniversitesidir. Selly Oak kampüsüne, ana kampüsten kısa bir otobüs yolculuğu ile ulaşılabilir ve güzel bir bahçe içerisinde yer almaktadır.

Birmingham büyük bir Avrupa kentidir. Görkemli Viktorya dönemi mimarisine ve çağdaş mimariye ev sahipliği yapmanın yanı sıra sanat, müzik, tiyatro, spor, gece hayatı, alışveriş ve yemek aktivitelerine ek olarak, dünyaca ünlü bir Bullring Merkezi’ne de sahiptir. Kent aynı zamanda güzel kırsal alanlarla çevrili olmanın avantaklarına da sahiptir.

Kentin İngiltere'nin merkezindeki konumu, İngiltere'yi ve Avrupa'yı keşfetmek için uygun bir başlangıç ​​noktası olmasını sağlar. Birmingham, karayolu ve demiryolu ile Londra'dan iki saat uzaklıktadır ve kendi uluslararası havalimanına sahiptir. Warwick, Stratford, Peak District ve Wales de kolaylıkla gidilebilecek mesafededir.

Mezunlar

 • Geoffrey Ma Tao-li (Nihai Temyiz Mahkemesi Başsavcısı, Hong Kong)
 • David Gill (Manchester United Baş Yöneticisi)
 • Chris Addison (Komedyen)
 • Tim Curry (Aktör ve Müzisyen)
 • Paul Manning (Gold medallist, professional cyclist)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi