İngiltere'de Lisans Eğitimleri

Tüm İngiltere üniversitelerine yapılan uluslararası lisans başvuruları, UCAS (Üniversite ve Kolej Kabul Hizmeti) tarafından yönetilmektedir ve resmi bir UCAS merkezi olan SI-UK’in profesyonel üniversite danışmanları tüm üniversite başvuru sürecinde size rehberlik edebilir.

Lisans eğitimleri ne kadar sürer?

İlk derece eğitiminde, çoğu yabancı öğrenci, farklı modüllerden oluşan seminer, atölye ve konferansların bir birleşimini içeren üç yıllık bir lisans eğitimi alır. Bazı modüller isteğe bağlıdır ve bu şekilde öğrenciler eğitimlerini en çok ilgilendikleri alanlara göre düzenleyebilirler.  

Bilim ve mühendislik gibi bazı lisans bölümlerinin tamamlanması dört yıla kadar sürebilirken, hızlandırılmış 2 yıllık lisans eğitimleri öğrencilerin lisans eğitimlerini seri bir şekilde tamamlamalarını ve daha hızlı iş bulmalarını sağlar.

Lisans Eğitimi Türleri

Standart 3 yıllık lisans eğitimlerine ek olarak yan dal veya çift anadal programları öğrencilerin zamanını iki farklı programa da ayırmasını gerektirmektedir. Bu da daha fazla modül seçimi ve mezun olduktan sonra daha fazla iş imkanı anlamına gelmektedir.

Mesleki eğitim kursu (sandwich course) 4 yıl sürer ve eğitim aldığınız dalda 1 yıllık işe yerleştirmeleri içerir.

Kısa süreli lisans programları

Yukarıdaki hızlandırılmış programlardan hiçbiri bir yüksek lisans programına geçiş imkanı sağlamaz, fakat karar değiştirdikleri takdirde öğrenciler genişletilmiş üç yıllık lisans programlarına geçiş yapabilirler.

Nerede Lisans Eğitimi Alabilirim?

İngiltere'deki üniversitelerde lisans eğitimleri, dünya standartlarında eğitim, son teknoloji tesisler ve işverenler tarafından küresel tanınma imkanı sağlar.

SI-UK Başvuru Yapmanıza Nasıl Yardımcı Olabilir

İngiltere'de lisans eğitimi almak hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bugün İstanbul veya Ankara ofislerimizden ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

Studying in the UK

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi