Nottingham Üniversitesi
Nottingham Üniversitesi

Rank

Nottingham Üniversitesi Ranking

21

location

Nottingham Üniversitesi Location

Central England

Nottingham Üniversitesi

Rank

University Ranking

21

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Nottingham, England
Kuruluş Tarihi 1881
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 17%
Öne Çıkan Bölümler Tarih, Psikoloji, Ekonomi
Uluslararası Ücretler £14,010-20,070
Temel Bilgiler
Lokasyon Nottingham, England
Kuruluş Tarihi 1881
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 17%
Öne Çıkan Bölümler Tarih, Psikoloji, Ekonomi
Uluslararası Ücretler £14,010-20,070

Genel Bakış

Nottingham Üniversitesi araştırma odaklı bir kampüs üniversitesidir. Malezya, Çin ve İngiltere’deki kampüsleriyle Times tarafından "İngiltere'nin sahip olduğu ve gerçek manada global sayılabilecek tek üniversite" olarak tanımlanmıştır. İngiltere'nin beşinci büyüklükteki üniversitesi olmakla birlikte Russell Group, Universitas 21, Commonwealth Üniversiteleri Birliği ve Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir.

Nottingham Üniversitesi, İngiltere’deki global üniversiteler sıralamasında en iyi %1’lik dilimde yer almasının yanı sıra düzenli aralıklarla İngiltere’nin en iyi 30 Yüksek Öğrenim Kurumu arasına da girmektedir. 2006 yılında Nottingham Üniversitesi, Times'ın Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından İngiltere'de "Yılın Üniversitesi" olarak seçildi; 2009, 2011 ve 2012 yıllarında ise ödüle aday gösterildi.

Üniversiteye kabul son derece zorludur ve Nottingham düzenli aralıklarla ülkede en fazla lisans başvurusu alan üniversite olmuştur. Şu anda okula 9,000’den fazlası uluslararası öğrenci olmak üzere toplamda 33.000'den fazla öğrenci kayıtlıdır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Nottingham Üniversitesi'ndeki Uluslararası Ofis, eğitimlerine başlamadan önce ve eğitimleri sırasında İngiltere'de mümkün olan en iyi hazırlık ve desteği vermek adına uluslararası öğrencilere geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Bu hizmetlerden bazıları üniversiteye ve şehre geliş için yardım ve oryantasyon, bir banka hesabı açma, vize uzatma, sosyal destek ve İngilizce dil desteğidir.

York, Oxford ve İskoçya gibi yerlere sayısız gezinin yanı sıra üniversite, uluslararası öğrencilerinin yakınlarda bulunan İngiliz insanlarla tanışıp kaynaşmalarına, dil becerilerini geliştirmelerine ve kültür hakkında daha fazla bilgi edinmelerine izin veren programlara da katılmaktadır.

Sıralama

 • Times Üniversitesi Rehberi 2020'de 21. sırada
 • Guardian Üniversitesi Rehberinde 2020 18. sırada
 • QS World University Rankings 2021'de 99. sırada yer aldı

Nottingham Üniversitesi, İngiliz Üniversitelerine Yönelik Virgin Alternatif Rehberine göre "dünyadaki en işveren dostu üniversitelerden biri" seçilmiştir ve önde gelen işverenler tarafından THES dünya sıralamasında en iyi 15 üniversiteden biri olarak gösterilmiştir.

2014 yılındaki Research Excellence Framework’e göre Nottingham, araştırma gücü açısından İngiltere'de sekizinci sırada yer alıyor. Üniversitedeki araştırmaların% 97'den fazlası uluslararası düzeyde tanınırken, % 80'i dünyada önde gelen veya uluslararası düzeyde mükemmel unvanına sahiptir ve bu oranla İngiltere’de ilk sıradadır.

Konaklama

Nottingham Üniversitesi'nin konaklama birimleri, kampüse yakın ve modern mutfaklı dairelerden geleneksel öğrenci yurtlarına kadar 6.000'den fazla oda sunmaktadır. Üç farklı kampüste yaklaşık 4.000 öğrenciyi barındıran 15 yurt okula aittir ve okul tarafından yürütülmektedir.

Hazır yemek, çeşitli bir menü ile günde üç öğün konaklamanın bir parçası olarak verilmektedir. Nottingham’ın konaklama birimleri, her bir kampüste, ekstra depolama veya çalışma alanı için daha büyük odalar, özel banyolar ve işitme engelliler için imkanlar da dahil olmak üzere, engelli öğrencilerin rahatlıkla konaklayabilecekleri odalar sunmaktadır.

Lokasyon

Nottingham Üniversitesi’nin konaklama seçenekleri içinde, modern self-catering dairelerden geleneksel yurtlara kadar, kampüse yakın 6000'den fazla oda sunulmaktadır. Üç farklı kampüste yaklaşık 4000 öğrenci barındıran 15 yurdun yönetimi Nottingham'a aittir.

Yemekli konaklama seçeneğinin bir parçası olarak günde üç öğün yemekler sunulmaktadır. Her kampüste engelli öğrenciler de düşünülmüştür ve buna uygun olarak ekstra depolama veya çalışma alanına sahip geniş odalar, uyarlanmış banyolar mevcuttur. Ayrıca işitme engellilere yönelik odalar da bulunmaktadır.

Mezunlar

 • D. H. Lawrence (Yazar)
 • Sir Peter Mansfield (Nobel ödüllü MRI tarama mucidi)
 • Sir John Sawers (MI6 Başkanı)
 • Deng Yaping (Masa Tenisi Oyuncusu)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralamaları açıklandı

Oxford Üniversitesi, 2019 UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralamaları'nda İngiltere'nin en çevreci üniversitesi seçildi. Daha fazla

Lincoln, ulusal lig tablosunda şimdiye kadarki en yüksek dereceyi elde etti

Lincoln Üniversitesi, yüksek itibarlı lig tablosunda şimdiye kadarki en yüksek dereceyi elde ederek 2020 The Guardian Üniversite Rehberi'nde… Daha fazla

Sağlık konusunda en bilinçli ilk 10 İngiltere üniversitesi açıklandı

Nottingham Üniversitesi, bu hafta yeni bir çalışmanın yayınlanmasının ardından İngiltere'deki sağlık konusunda en bilinçli üniversite… Daha fazla

Nottingham Yılın En Enternasyonel ve Sporla İlgili Üniversitesi Seçildi

University of Nottingham, Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi 2019 tarafından Enternasyonellik ve Spor dallarında Yılın Üniversitesi… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi