St Andrews Üniversitesi
St Andrews Üniversitesi

Rank

St Andrews Üniversitesi Ranking

3

location

St Andrews Üniversitesi Location

Scotland

St Andrews Üniversitesi

Rank

University Ranking

3

location

Img

Scotland

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon St Andrews, Scotland
Kuruluş Tarihi 1413
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 41.4%
Öne Çıkan Bölümler Uluslararası İlişkiler, Bilgisayar Bilimi, Fizik
Temel Bilgiler
Lokasyon St Andrews, Scotland
Kuruluş Tarihi 1413
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 41.4%
Öne Çıkan Bölümler Uluslararası İlişkiler, Bilgisayar Bilimi, Fizik

Genel Bakış

1413 yılında kurulan St Andrews Üniversitesi, dünya üzerinde İngilizce konuşulan ülkelerdeki en eski üçüncü üniversitedir ve İskoçya'nın da en eski üniversitesidir. St. Andrews küçük bir kasaba olmasına rağmen; üniversitenin beşeri bilimlerdeki özellikle de ilahiyat ve felsefe alanındaki şöhreti sayesinde uzun süredir İskoçya siyasi ve dini hayatının merkezi olmuştur. 130'dan fazla ülkeden 9.1 öğrenci kasaba nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturmaktadır ve ve St. Andrews standart bir kampüs alanından öte tüm kasabayı kapsamaktadır.

İskoçya’da üniversite eğitimi dört yıl sürer ve St Andrews Üniversite’sinde bu durum daha çok esneklik sağlamak için kullanılır. Öğrenciler dört fakülteden birine (Sanat, İlahiyat, Tıp veya Bilim) başvururlar ve son iki yılda uzmanlaşma şansı olan bir derece için modüllerde eğitim alırlar. Eski bir üniversite olarak St. Andrews, üniversite “ebeveynleri” (üçüncü sınıf öğrencileri) kavramı ve öğrencilerin May Day şafak vakti Kuzey Denizi'ne girdiği May Dip gibi bir dizi geleneğe sahiptir.

The Times University Guide, St Andrews'i 2020 yılında yılın Üniversitesi olarak adlandırırken, Teaching Excellence Framework kuruluşu tarafından üniversiteye "Örnek" eğitimi için altın madalya verildi. St. Andrews Üniversitesi, lisans öğrencilerinin dünya çapında destinasyonlarda tam bir
akademik yıl geçirmeleri için bir dizi fırsat da sunmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

St. Andrews Üniversitesi, öğrencilere akademik yıl öncesi ve akademik yıl süresince ücretsiz İngilizce dil desteği sağlamaktadır. St. Andrews Üniversitesi’nde, genel danışmanlık ve destek hizmetlerinin yanı sıra özel destek sağlamak için iki uluslararası öğrenci danışmanı da bulunmaktadır. St. Andrews finansal koşullardan bağımsız olarak en iyi öğrencileri çekme kararlılığıyla uluslararası öğrencilere çok sayıda burs olanağı sunmaktadır. Bu burslar, üniversitede geçirdikleri süre boyunca öğrencilere yardımcı olmak ve kendi kendilerini desteklemelerini sağlamak üzere verilmektedir.

Tüm lisans öğrencilerine, ders seçimlerini tartışmak üzere her dönemin başında görmeleri gereken bir araştırma danışmanı atanmaktadır. Danışmanlar farklı zamanlarda da öğrencilerle istişarede bulunur ve öğrencinin istenen alana geçiş yolları veya seçeneklerinin erişilebilir kalmasını sağlamak için modüler yapının karmaşıklıkları konusunda öğrenciyi yönlendirirler.

Sıralama

 • Times University Guide 2020, 3.sırada
 • Guardian University Guide 2020, 2 sırada
 • World University Rankings 2020, 100 sırada

St. Andrews, The Times University Guide tarafından son dokuz yıldır İskoçya'nın en iyi üniversitesi seçildi ve 2011-2015 yılları arasında üst üste dört kez Yılın İskoçya Üniversitesi olarak taçlandırıldı. 2020'de İngiltere’de yılın üniversitesi seçildi. 2014 yılında Research Excellence Framework almasının ardından St. Andrews Üniversitesi’nde yapılan tüm araştırmaların% 82'si "dünya lideri" veya "uluslararası düzeyde mükemmel" olarak sınıflandırıldı ve en az% 98'i uluslararası düzeyde tanındı". Kimya, fizik, klasikler ve sanat tarihi sunumlarının hepsinde iyi performans gösterdi.

Konaklama

St. Andrews, 30 Haziran tarihine kadar konaklama başvurusunda bulunması koşuluyla tüm lisans birinci sınıf öğrencileri için konaklama yeri bulmayı garanti eder. Şehirde yaklaşık% 40'ı yemek hizmeti veren tek kişilik veya paylaşımlı, ortak banyolu veya en-suite banyolu seçeneğiyle 4.000'den fazla oda bulunmaktadır. Öğrenciler tek bir kampüste değil kasaba çevresinde dağılmış şekilde yaşamaktadır.

St. Andrews Üniversitesi yurtları orijinal dönem özelliklerini taşıyan taştan inşa edilmiş güzel binalardan, yüksek çevre ve sürdürülebilirlik standartlarına göre inşa edilmiş şık yeni dairelere kadar çok çeşitliliktedir.

Lokasyon

St. Andrews kasabası, Kuzey Denizi'nin dramatik sularına bakan kayalık bir burun üzerinde yer almaktadır. Öğrenciler de dahil olmak üzere yaklaşık 22 kişi bu küçük, tarihi kasabada yaşamaktadır. Binlerce yıldan bu yana hala güzel anıtlar olarak duran binalar, piskoposlar, krallar, azizler ve şehitler için bir odak noktası olmuştur.

Üniversitenin bir kampüsü yoktur, bunun yerine tüm kasabayı kapsamaktadır ve St. Andrews Edinburgh'un 80 km kuzey doğusundadır.
St Andrews Üniversitesi, North Haugh binalarındaki ultra modern yeni tıp laboratuvarlarından, günlük olarak birçok konferansın yapıldığı St. Salvators Quadrangle’ın ortaçağ ihtişamına kadar pek çok binada mükemmel tesislere sahiptir. Hem öğrenci birliği hem de üniversite spor merkezi son on yılda yenilendi, spor merkezi için 14 milyon £ 'lık büyük bir iyileştirme yapıldı.

Mezunlar

 • Prens William, Cambridge Dükü
 • Chris Hoy (Bisiklet sporcusu, altın madalya sayısıyla en başarılı İngiliz olimpiyat yarışcısı)
 • John Witherspoon (ABD Bağımsızlık Bildirgesi imza sahibi)
 • Edward Jenner (Çiçek hastalığı aşısının öncüsü)
 • Alex Salmond (İlk İskoçya Bakanı)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Cambridge, 2020 Times ve Sunday Times Üniversite Rehberi'nde birinci sırada

Cambridge Üniversitesi, yedinci yıldır üst üste Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi'nde birinci oldu. Daha fazla

St Andrews, Times & Sunday Times 'Yılın Üniversitesi' ödülünü kazandı

St Andrews Üniversitesi, Times & Sunday Times Üniversite Rehberi tarafından 'Yılın Üniversitesi' seçildi.   Daha fazla

İngiltere üniversiteleri 2019 THE Avrupa Öğretmen Sıralamaları'nda egemenliğini sürdürüyor

İngiltere üniversiteleri 2019 THE (Times Yüksek Öğretim) Avrupa Öğretmen Sıralamaları'nda ilk 20'de yer alan 16 kurumu ile egemen… Daha fazla

Cambridge, 2020 Guardian Üniversite Sıralamaları'nda en üst sıradaki yerini korudu

Cambridge Üniversitesi, Guardian Üniversite Rehberi Sıralamaları'nda art arda dokuz yıl en üst sıradaki yerini korudu. Daha fazla

Sağlık konusunda en bilinçli ilk 10 İngiltere üniversitesi açıklandı

Nottingham Üniversitesi, bu hafta yeni bir çalışmanın yayınlanmasının ardından İngiltere'deki sağlık konusunda en bilinçli üniversite… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi