Bath Üniversitesi

Rank 8
Location Bath, England
Established 1966
International Students 32%
Famous Courses MBA, Mühendislik, Science and Humanities
International Fees £15,200-19,000
Key Information
Location Bath, England
Established 1966
Famous Courses MBA, Mühendislik, Science and Humanities
International Fees £15,200-19,000

Overview

Bath Üniversitesi, dünya mirası olan bir kentte dünyaca ünlü bir üniversitedir. Bath Üniversitesi, Guardian Üniversite Rehberi 2017'de mezuniyetten sonraki 6 ay içinde istihdam oranları ile beşinci sıradadır. Yaklaşık 50 yıl önce kurulmuş olan Bath Üniversitesi, girişimci akılların beslenebileceği köklü bir üniversitedir.

Ulusal Öğrenci Anketi (2013 ve 2014) tarafında öğrenci memnuniyeti alanında iki yıl üst üste birinci seçilen Bath; mühendislik, tasarım, fen bilimleri, işletme, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarında geniş bir program yelpazesi sunmaktadır. Akademik programlar, öğrencilere kendi alanlarında lider olan araştırmacılarla çalışma fırsatı tanırken titiz entelektüel değerlendirmeler ve gerçek dünya bağlantısını sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Bath Üniversitesi’nin sıra dışı öğrenci yerleştirme programı nitelikli mezunların, işverenlerin değişen beklentilerini karşılayabilmeleri için deneyim kazanmalarını sağlar. Özel işletmeler, ortaklıklar ve kamu sektörü ile güçlü bağlantılar kurma geleneği sayesinde Bath Üniversitesi mezunları, İngiltere'deki en yüksek istihdam oranları ve başlangıç maaşlarına sahiptir.

Kent içinde canlı bir kampüsü olan Bath Üniversitesi çok çeşitli spor aktiviteleri, sosyal ve kültürel etkinlikler sunar. The Times ve Sunday Times 2014’te En İyi Kampüs Üniversitesi seçilmiştir. Kampus içinde ihtiyaç duyulan dershaneler, kütüphane, mağazalar, bankamatikler ve postane gibi tüm yerel olanaklara sahiptir. Üniversite yurtları kampüse yalnızca beş dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bath Üniversitesi, yeni öğrenci yurtları, sanat tesisleri, akademik binalar ve Spor Eğitim Köyü’nde yer alan, madalyalı atletlere ev sahipliği yapan olimpik yüzme havuzu için 100 milyon sterlini aşkın yatırım yapmıştır.

Bath Üniversitesi, küresel ağların dünyasında yükselmek için ihtiyaç duyacağınız bilgi, beceri ve tecrübeyi kazanacağınız, yüksek başarılı bir topluluktur.

Services for International Students

University of Bath çalıştayları, öğrencilerin bu yeni akademik sisteme uyum sağlamalarına ve öğrenim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. İngilizce dil merkezi eğitimlerini desteklemek için öğrencilere ücretsiz İngilizce dersleri sunar. Üniversitenin destek ekibi kişisel ya da akademik konularda öğrencilere tavsiyeler verir. University of Bath, iş bağlantıları ve gönüllü merkeziyle öğrencilere İngiltere'de öğrenim görürken çalışma deneyimi kazanmak için yarı zamanlı çalışma imkanı sunarken kariyer ofisi öğrencilerin geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olur. Üniversite kampüsünde bir tıp merkezi ve diş hekimi de bulunmaktadır.

Ranking

 • Times University Guide 2020'de 11. sırada
 • Guardian University Guide 2020'de 6.
 • QS Dünya Üniversite Sıralamaları 2021'de 173. sırada yer aldı

Üniversitenin The Times League Table’a göre sıralaması hiçbir zaman ilk 20’den aşağıya düşmemiştir ve son iki yılda öğrenci memnuniyeti sıralamasında birincidir. Departman memnuniyeti açısından Psikoloji, Makina Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği bölümleri mümkün olan en yüksek puanı almıştır.

Bath Üniversitesi, Times tarafından 2011/12 yıllarında Yılın Üniversitesi ve 2014'te En İyi Kampüs Üniversitesi seçilmiştir. Dünyadaki 50 yaşın altındaki üniversiteler arasında Bath, 12. sırada yer almaktadır. 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi’ne göre Bath Üniversitesi'nin araştırmalarının %32'si mümkün olan en yüksek puanı almış ve ‘dünya lideri’ olarak sınıflandırılmıştır.

Bath Üniversitesi'nin araştırmalarının % 87'si dünya lideri kategorisindedir (REF 2014), bu nedenle üniversitede gerçekleştireceğiniz çalışmalar meme kanserini iyileştirmek için yeni ilaçlar geliştirmekten, Ford'la yakıt tasarruflu motorlar geliştirmeye tüm alanlardaki en heyecan verici ve yenilikçi fikirler tarafından beslenecektir. 

Accommodation

Son başvuru tarihine kadar başvurularını gerçekleştiren lisans öğrencileri, öğreniminin ilk yılı boyunca kampüs içi konaklama garantisi altındadır. Daha önce Bath Üniversitesi’nde eğitim görmemiş uluslararası lisansüstü öğrencilerine bir akademik yıla kadar kampüs dışı konaklama imkanı sağlanır. Kampüsteki yurtlarda 2.000'den fazla oda bulunmaktadır ve şehir merkezinde ayrıca 1.000 kişilik konaklama imkanı mevcuttur.

Öğrencilerin odaları ortak mutfak veya yemek alanları etrafında gruplar halinde düzenlenmiştir. Öğrenciler ister cinsiyete göre ayrılmış isterlerse de karışık gruplardan birini seçebilir, oda tercihlerini standart, geniş veya özel banyolu olarak yapabilirler. Her ikamet bölgesinin, kendileri de aynı bölgede konaklayan öğretmenlerden oluşan ve tüm sakinlere tavsiye ve rehberlik hizmeti sunan bir ekibi vardır.

Location

Bath, zengin bir kültürel mirasa sahip, kozmopolit bir şehirdir ve UNESCO Dünya Mirası listesine dahil olan üç kentten biridir. Yürüyerek gezilecek kadar yakın olan güzel taş binalarını ve şehre adını veren doğal kaplıcaları keşfedebilirsiniz. Yıl boyu sanat festivalleri, müzeler, galeriler ve spaların keyfini çıkarabilir ve yerel topluluklara katılabilirsiniz. Batı İngiltere en popüler turizm merkezlerine sahiptir.

Alumni

 • Justin King (Sainsbury’s CEO’su)
 • Amy Williams (Altın Madalyalı Skeleton Sporcusu)
 • Mike Graham (Gazeteci ve Yayıncı)

You might also be interested in

Ulusal Öğrenci Anketi 2021 sonuçları açıklandı

2021 Ulusal Öğrenci Anketi,  Brighton ve Sussex Tıp Okulu'nun (BSMS) tüm İngiltere kurumları arasında birinci sırada olduğunun açıklanmasıyla…Read more

Newcastle Business & İşletme Okulu öğrenciler tarafından İngiltere'nin en iyi okulu seçildi

StudentCrowd’dan gelen yeni veriler, mevcut ve yeni mezun öğrenciler tarafından seçilen İngiltere’deki en iyi business & işletme…Read more

Cambridge, 2020 Guardian Üniversite Sıralamaları'nda en üst sıradaki yerini korudu

Cambridge Üniversitesi, Guardian Üniversite Rehberi Sıralamaları'nda art arda dokuz yıl en üst sıradaki yerini korudu.Read more

I believe my success is due to the great support provided by SI-UK. I was advised the right IELTS courses to attend and they also helped with my visa application. I really want to share with you my positive experience and I would definitely recommend SI-UK to my friends. 

Sabia Genker English at Durham University

 • university-college-london
 • manchester
 • University of Birmingham
 • sheffield
 • southampton
 • manchester
 • exeter
 • cardiff
 • warwick
 • loughborough
 • edinburgh
 • bristol
 • lancaster
 • durham
 • bath
 • york
 • st-andrews
 • sussex
 • nottingham
 • aberdeen