Lancaster Üniversitesi
Lancaster Üniversitesi

Rank

Lancaster Üniversitesi Ranking

8

location

Lancaster Üniversitesi Location

North England

Lancaster Üniversitesi

Rank

University Ranking

8

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Lancaster, England
Kuruluş Tarihi 1964
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 29.8%
Öne Çıkan Bölümler Sanat & Tasarım, Drama, Yönetim (Management)
Uluslararası Ücretler £15,080-19,250
Temel Bilgiler
Lokasyon Lancaster, England
Kuruluş Tarihi 1964
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 29.8%
Öne Çıkan Bölümler Sanat & Tasarım, Drama, Yönetim (Management)
Uluslararası Ücretler £15,080-19,250

Genel Bakış

Lancaster Üniversitesi, İngiltere'nin kuzey batısında, Manchester ve Liverpool gibi iki önemli şehrin yakınında bulunmaktadır. 1964 yılında yenilikçilik ile ün kazanmış bir yüksekokul olarak kurulmuştur. Lancaster Üniversitesi, sekiz lisans fakültesinden ve bir lisansüstü fakülteden oluşan bir sisteme sahip olan sayılı İngiltere üniversitelerinden biridir. Üniversitede şu anda 100'den fazla ülkeden gelen 12.000'in üzerinde öğrenci kayıtlıdır ve tüm personeli üniversite mezunudur. Personelin büyük bir kısmı üniversite hayatına aktif olarak devam etmektedir.

Lancaster Üniversitesi, dünya çapındaki sıralamalarda en iyi % 1'lik dilimde yer almaktadır. İngiltere'de son sınıf öğrencileri arasında yapılan Ulusal Öğrenci Anketi'nde % 91 memnuniyet oranıyla İngiltere'nin ilk onuna girmiştir. Lancaster Üniversitesi, ülkenin kuzey batısındaki bir numaralı üniversitedir. Konaklama birimleri, son altı yıldır Ulusal Öğrenci Konutları Araştırması'nda 'En İyi Üniversite Yurtları' olmaya hak kazanmıştır.

Lancaster Üniversitesi, lisansüstü programların esnekliğiyle ünlüdür; birçok öğrenci, ikinci ve üçüncü yıllarında bir alana yoğunlaşmadan önce, ilk yıllarında çeşitli alanlardan ders almayı seçmektedir. Üniversite araştırma üzerine mükemmel bir üne sahiptir ve N8 Kuzey araştırma üniversitelerinden biridir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Lancaster Üniversitesi, uluslararası öğrencilere vize alma, Lancaster'a ulaşım, maliyetler ve varış öncesi bilgileri planlama konularında bilgi veren uzmanlarıyla Uluslararası Öğrenci Danışma Servisi sunmaktadır. Dönem başlangıcında Manchester Havaalanı'ndan transfer hizmeti verilmektedir. Lisans öncesi ve lisansüstü öğrenciler için uluslararası hazırlık programları ile birlikte dönem başlangıcından önce İngilizce kursları da sunulmaktadır.

Sıralama

 • Times University Guide 2020’de 8. sırada
 • Guardian University Guide 2020’de 7. sırada
 • QS Dünya Üniversite Rehberi 2021’de 135. sıradadır

Lancaster Üniversitesi, İngiltere'nin kuzeybatısındaki en yüksek sıralamalı üniversitedir. Dünya üzerindeki üniversitelerin en iyi % 1'lik diliminde yer alır. Lancaster Üniversitesi, İngiltere'de fiyat/performans ölçeğinde en iyi üniversitedir. Son sınıf öğrencilerinin % 91'i eğitimlerinden, İngiltere ortalamasına göre çok daha memnunlardır. Lancaster Üniversitesi bu parametrede ülke genelinde ilk onda yer almaktadır.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi'ne göre Lancaster Üniversitesi, araştırma kalitesi ölçeğinde 128 kurumun arasından 13'üncü sıradadır.

Konaklama

Lancaster Üniversitesi yurtları, son altı yıldır Ulusal Öğrenci Konutları Araştırması'nda 'En İyi Üniversite Yurtları' seçilmiştir. Uluslararası öğrencilerin memnuniyetinin %90 ve üzerinde olduğu Uluslararası Konaklama Kalitesi Belgesine sahip diğer üç kurumdan birisidir.

Lancaster Üniversitesi, son başvuru tarihine kadar başvuran tüm uluslararası öğrencilere kampüste konaklama imkânı sunar. Lancaster'deki konaklama maliyetleri, Londra ve ülkenin güneydoğusuna kıyasla çok daha uygundur. Lancaster Üniversitesi kendisine ait yurtlardaki 6.600 kişilik konaklama kapasitesi ve 1.050 kişilik özel konaklama imkanlarıyla çok çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Seçenekler arasında standart tek kişilik odalar ve ortak tesisleri olan şehir içi müstakil daireler, özel banyolu odalar ve stüdyo daireler bulunmaktadır.

Lokasyon

Lancaster Üniversitesi, İngiltere'nin kuzeybatısındaki 360 dönümlük parkın karşısında, Lancaster şehir merkezine sadece 3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kampüse kolayca ulaşılabilir. Lancaster şehrine, Manchester Uluslararası Havaalanı'ndan bir saatlik tren yolculuğuyla ulaşılabilir. Ayrıca Lancaster ile Londra, Birmingham, Leeds, Manchester, Oxford ve İskoçya'daki büyük şehirler arasında doğrudan demiryolu bağlantıları da vardır. Londra trenle üç saat uzaklıktadır.

Mezunlar

 • James May (Sunucu)
 • Andy Serkis (Oyuncu)
 • Sarah Waters (Yazar)
 • Jon Moulton (Better Capital Kurucusu)
 • Jason Queally (Bisiklet Sporcusu)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Eski Premier Lig futbolcuları Eylül ayında yeni bir üniversite açacak

Ünlü 92 mezunlarının bir parçası olan eski Manchester United ve Premier League futbolcuları tarafından kurulacak olan bir üniversite,… Daha fazla

İngiltere üniversiteleri 2019 THE Avrupa Öğretmen Sıralamaları'nda egemenliğini sürdürüyor

İngiltere üniversiteleri 2019 THE (Times Yüksek Öğretim) Avrupa Öğretmen Sıralamaları'nda ilk 20'de yer alan 16 kurumu ile egemen… Daha fazla

Cambridge, 2020 Guardian Üniversite Sıralamaları'nda en üst sıradaki yerini korudu

Cambridge Üniversitesi, Guardian Üniversite Rehberi Sıralamaları'nda art arda dokuz yıl en üst sıradaki yerini korudu. Daha fazla

İngiltere’de İşletme Analizi Eğitimi Alın

Şirketler rekabet etme, büyüme ve büyük kar hedeflerine ulaşma ihtiyacı içinde ve İngiltere’de işletme analizi eğitimi… Daha fazla

İngiltere’de Yer Alan En İyi Beş İşletme, Yönetim Bilimleri ve Reklamcılık Okulları

Bir işletmenin organizasyonlarının planlanması, işletilmesi ve yürütülmesi üzerine öğrenciler muazzam bir eğitim almaktadırlar.Öğrenciler… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi