College London Üniversitesi

Rank 8
Location London, England
Established 1826
International Students 29.7%
Famous Courses Tıp, Bilim, Hukuk
International Fees £16,340-24,140
Key Information
Location London, England
Established 1826
Famous Courses Tıp, Bilim, Hukuk
International Fees £16,340-24,140

Overview

University College London, Londra Üniversitesi'nin en eski ve en büyük yüksekokuludur. UCL, 'Londra’nın Global Üniversitesi' olarak bilinir. Güncel olarak dünya sıralamalarında 7. sırada (QS Dünya Üniversite Sıralaması 2016) yer alan üniversite, araştırma kalitesi ölçeğinde İngiltere'nin en iyi üniversitesi seçilmiştir (Research Excellence Framework). UCL 1826 yılında kurulmuştur. Şu anda kayıtlı 29,000 öğrencisinin 13,000'ini uluslararası öğrenciler oluşturur.

UCL, Oxford ve Cambridge üniversiteleri ile birlikte 'Altın Üçgen'i oluşturan UCL aynı zamanda elit Russell Grubu'nun bir üyesidir. UCL'deki güncel öğretim görevlileri ve mezunlar, toplamda 29 Nobel ödülü kazanmışlardır. Şu anda üniversitede görevli olan 840 profesör ve 6.000 akademik personel kendini araştırma ve öğretime adamıştır. UCL öğrencileri, Büyük Ormond Çocuk Hastanesi, Royal Free Hastanesi ve Moorfields Göz Hastanesi gibi birçok büyük eğitim hastanesi ile kurulan yakın ilişkilerden faydalanırlar.

University College London uluslararası önem taşıyan projeler üzerinde çalışırken, öğrencilerin farklı kültürel bakış açılarını özgürce keşfetmelerinin teşvik edilmesini sağlamak için 'küresel vatandaşlık eğitimi' fikrini geliştirmektedir.

Services for International Students

Uluslararası Ofis birinci ve ikinci dönemin başlangıcından önce yurtdışından gelen öğrencilere yönelik bir oryantasyon programı düzenler. UCL ayrıca dünyanın dört bir yanından 260'ın üzerinde üniversite ile aktif öğrenci değişimi ve araştırma bağlantılarına sahiptir.

Her dönem için, uluslararası öğrencileri etkileyen konular ve etkinlikler ile ilgili, öğrencilere güncel bilgi vermek için 'Uluslararası Öğrenci Haberleri' adlı elektronik bir bülten yayınlanır. Tüm lisans öğrencilerine kişisel bir danışman atandığı gibi, gerektiğinde yardım almak için fakültelerin ve departmanların da ayrı ayrı danışmanları vardır.

Ranking

 • Times Üniversite Rehberi 2020’da 9. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2020’da 22. sırada
 • QS Dünya Üniversite Rehberi 2016’de 10. sırada
 • Times Yükseköğretim Dünya Sıralaması'nda 15. sırada yer almaktadır.

University College London, 2014 Research Excellence Framework'e göre İngiltere'de araştırma gücü ölçeğinde en iyi üniversite seçilmiş ve bünyesinde çok sayıda 'dünya çapında' araştırma yapılmıştır.

Accommodation

Eğitiminlerinin ilk senesindeki tüm uluslararası lisans ve lisansüstü öğrencilerine konaklama garantisi verilir. UCL  konaklama seçenekleri; tam pansiyon yemekli konaklamadan, yemeksiz paylaşımlı dairelere, yemekli fakülte içi yurtlara ve partner kurumlar üzerinden ayarlanan özel konaklamaya kadar çok çeşitlidir. Üniversite konaklama birimleri Bloomsbury, Marble Arch ve Paddington gibi lokasyonlarda konumlanmıştır.

Location

University College London Bloomsbury, Archway ve Hampstead'de bulunan üç ana kampüse ayrılır. Bloomsbury; British Museum, Royal Academy of Dramatic Art, İngiliz Medikal Birliği, University of London Senato Evi ve Eczacılık Okulu, Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu, Royal Veterinary College gibi önemli UCL kolejlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Archway Kampüsünde, Multidisipliner Eğitim, Bilişim, Klinik Araştırma ve Sağlık Hizmetleri Araştırmaları üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Hampstead Kampüsü ise, tıp fakültesinin ana öğretim ve araştırma merkezidir. UCL öğrenci birliği, ülkedeki üniversiteler arasında en çeşitli klüplere ve topluluklara sahip olmakla övünür. UCL eğitim sürecinde sosyalleşmek de isteyen öğrencilere bu yanıyla da hitap eder.

Alumni

 • Alexander Graham Bell (Telefonun mucidi)
 • Christopher Nolan (Yönetmen)
 • Mahatma Gandhi
 • Junichiro Koizumi (Japonya Başbakanı, 2001-2006)
 • Chris Martin (Coldplay Solisti)
 • Ricky Gervais (Komedyen)

You might also be interested in

Oxford Üniversitesi 'Dünyanın En İyi Üniversitesi' seçildi

Oxford Üniversitesi, 2020 Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralamaları tarafından bu yıl dördüncü kez dünyanın…Read more

Cambridge, "2019 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması" listesinde üçüncü oldu

Cambridge Üniversitesi, 2019 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması'nda İngiltere'nin en iyisi ve genel olarak üçüncü…Read more

Cambridge, Küresel İtibar Sıralamaları'nda İngiltere üniversiteleri arasında lider konumda

Cambridge ve Oxford, 2019 Times Yüksek Öğrenim Dünya İtibar Sıralamaları'nın yayınlanmasını takiben önde gelen akademisyenler…Read more

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi