İngiltere Kolejleri ve Liseleri

İleri Eğitim Kolejleri, üniversite hazırlık eğitimi alan veya tam/yarı zamanlı olarak mesleki yeterliliklerini tamamlamakta olan öğrencler için popüler bir seçenektir. İngiltere'deki kolejler, 16-18 yaş aralığındaki öğrenciler için ileri eğitim, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi dahil olmak üzere çeşitli roller üstlenmektedir.

İngiltere'deki üniversitelerinin çoğu devlet kurumlarıdır, ancak belirli öğrenci tiplerine hitap eden özel üniversiteler de mevcuttur. İngiltere'deki kolejlerde eğitimler 1 veya 2 yıl sürmektedir.

İngiltere'deki Kolejlerin ve Liselerin Bir Listesi

A'dan Z'ye İngiltere kolej rehberimizle İngiltere'nin sixth form kolejleri, ileri eğitim kolejleri ve yüksek öğrenim kolejleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

İngiltere Kolejlerindeki Eğitimler

Uluslararası Foundation Yılı

Uluslararası Foundation Yılı, eğitimlerini kendi ülkelerinde tamamlamak üzere olan, ancak İngiltere’de eğitim almak için yeterli notlara sahip olmayan yabancı öğrenciler için tasarlanmıştır. Uluslararası Foundation Yılı programındaki öğrenciler, belirli bir dalda İngilizce dil ve öğrenme becerilerini de içeren bir pathway eğitimi alacaklardır.

Uluslararası A-Level

Birçok İngiltere koleji, İngiliz öğrenciler için olan geleneksel A-Level programının yanı sıra, uluslararası A-Level programı da sunmaktadır. Birden fazla alanda eğitimin yanısıra, İngilizce dil eğitimi de verilmektedir.

BTEC Nationals

BTEC Nationals, iş hayatında veya bir İngiltere üniversitesinde ileri eğitim alma yolunda ilerlerken hangi kariyer yolunu seçmek istediğine karar vermiş öğrenciler içindir. BTEC Nationals, A-Level eğitimine benzer. Genellikle iki yıl sürer ve öğrenciler 16 yaşında eğitim almaya başlarlar.

HND (Yüksek Ulusal Diploma)

BTEC Nationals’a benzer olarak HND, öğrencileri belirli sektörlerde eğitim ve istihdama hazırlar. Bölümler 2 yıl tam zamanlı veya  4 yıl yarı zamanlı eğitim vermektedir. Bu eğitim, bir lisans programının iki yılına eşdeğerdir.

İngiltere'de Eğitim Alın

İngiltere'de bir ileri eğitim kolejinde eğitim almak hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bugün İstanbul veya Ankara'daki ofislerimizden ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

Studying in the UK

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi