Queen Mary, Londra Üniversitesi
Queen Mary, Londra Üniversitesi

Rank

Queen Mary, Londra Üniversitesi Ranking

41

location

Queen Mary, Londra Üniversitesi Location

London

Queen Mary, Londra Üniversitesi

Rank

University Ranking

41

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Queen Mary, Londra Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1882
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 23.8%
Öne Çıkan Bölümler Diş Hekimliği, Sağlık, Drama
Uluslararası Ücretler £14,500-19,550
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1882
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 23.8%
Öne Çıkan Bölümler Diş Hekimliği, Sağlık, Drama
Uluslararası Ücretler £14,500-19,550

Genel Bakış

Queen Mary, University of London’a bağlı olan üçüncü büyük kolejdir. Üniversitenin merkezi Londra kentinin doğusunda yer alır. Kökleri 1785'e kadar uzanan bu üniversite prestijli Russell Grubu araştırma üniversitelerinin bir üyesidir. Queen Mary Üniversitesi 7,000’i uluslararası olan 20,000 öğrencisiyle tüm dünyada güçlü bir itibara sahiptir.

Queen Mary, dünyanın en büyük akademik sağlık bilimleri merkezine sahiptir. Barts Londra Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi'ndeki tıp eğitimi ve araştırmaları dünyaca tanınmıştır. Queen Mary Tıp Fakültesi’nde kardiyoloji, bulaşıcı hastalıklar, cerrahi ve diş hekimliği alanlarında özel programlar sunulmaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi yakın zamanda son teknolojili yeni bir tesise taşınmıştır.

Queen Mary Üniversitesi, Sunday Times tarafından yapılan yeni mezun maaşları sıralamasında İngiltere üniversiteleri arasından 15. Seçilmiştir. Üniversitenin 6 mezunu Nobel Ödülü sahibidir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Queen Mary, eğitim dönemi başlangıcından önce 5, 9 veya 13 hafta uzunluğunda İngilizce hazırlık programları sunar. İngilizce seviyelerini yükseltmek isteyen öğrenciler için yıl boyu devam eden destek dersleri de mevcuttur. Uluslararası öğrencilerin üniversiteyle, birbirleriyle ve kentle tanışması için havaalanı karşılama servisi ile başlayan uluslararası oryantasyon programı düzenlenmektedir.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2020'de 49. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2020’de 83. sırada
 • QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2020'de 114. sırada
 • Times Yükseköğretim Dünya Sıralaması 2021'de 110. sırada yer almıştır.

Queen Mary Üniversitesi tıp, tiyatro, dans, sinema, dilbilim, Rus ve Doğu Avrupa Dilleri alanlarında ilk 10 içinde yer alırken bazı alanlarda University College London ve Oxford Üniversitesi gibi prestijli okulları geride bırakmaktadır.

En son yapılan Araştırma Mükemmellik Çerçevesi, Queen Mary'nin İngiltere'deki en iyi araştırma üniversiteleri arasındaki yerini teyit etmiştir.

Queen Mary çok fakülteli okullar arasında 9., ‘uluslararası mükemmel’ ve ‘dünya lideri’ kategorisindeki araştırmalarının yoğunluğuyla ise 5. sırada yer almıştır.

Konaklama

Queen Mary Üniversitesi şu anda tamamen entegre konutlu kampüsünde 2.000'den fazla odaya sahiptir. Konaklama genellikle 3 ila 11 öğrencinin kalabileceği evler ve apartman daireleri şeklinde düzenlenmiştir. Konaklama birimlerinde birçok özel banyolu oda bulunmaktadır. University of London’a bağlı diğer kolejlerin öğrencilerine de şehir genelinde birlikte yaşama imkânı sağlayan üniversiteler arası konaklama salonlarında yaklaşık 100 oda bulunmaktadır.

Lokasyon

Queen Mary'nin ana kampüsü Londra'nın doğu ucundaki Mile End'de bulunmaktadır. Öğretimin büyük bölümünün gerçekleştiği bu ana kampüs, aynı zamanda ana kütüphaneye ve birkaç öğrenci yurduna ev sahipliği yapmaktadır. Ana kampüse yakın olan Whitechapel Kampüsü, esas olarak bilimsel araştırma için kullanılmaktadır.

Doğu Londra, yalnızca diğer semtlerden daha ucuz olmasıyla değil aynı zamanda Shoreditch ve Brick Lane gibi popüler semtlere yakınlığıyla da öne çıkmaktadır. Londra, yüzyıllar boyu dünyanın dört bir yanından gelen kültürlerin geleneksel bir kaynaşma noktası işlevi görmüştür.

İngiltere'nin başkenti olan Londra, yaklaşık 8 milyon insana ev sahipliği yapmaktadır. Londra farklı diller ve kültürler ile karakterize olmuş çeşitli bölgelere sahiptir. Kentte yer alan 43 üniversitede eğitim alan 100,000' in üzerinde uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Kent aynı zamanda dünyaca ünlü müzeleri, restoranları, parkları, kültürü ve gece hayatı ile yılda 15 milyon turist çekmektedir.

Mezunlar

 • Bruce Dickinson (Iron Maiden)
 • J. G. Ballard (Yazar)
 • Graham Chapman (Komedyen ve oyuncu, Monty Python)
 • Sir Peter Mansfield (‘Fizyoloji veya Tıp’ kategorisinde Nobel Ödülü sahibi)
 • Bill O’Reilly (Televizyon sunucusu ve siyasi yorumcu)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

2020 girişi için Queen Mary'de yeni Finans bölümleri açıldı

Londra Queen Mary Üniversitesi, 2020 girişi için öğrencilerin lisans düzeyinde başvuru yapabilecekleri iki yeni finans… Daha fazla

Queen Mary yeni Muhasebe ve Finans ve Uluslararası Business & İşletme bölümlerini faaliyete geçirdi

Queen Mary, 2019 Eylül kayıtları için iki yeni bölümün - Muhasebe ve Finans ve Uluslararası Business & İşletme- faaliyete… Daha fazla

İngiltere’deki En İyi Diş Hekimliği Okulları

Diş hekimliği fakültesi, dünyadaki tamamlaması en zor ve çaba gerektiren bölümlerden biri olarak tıp fakültesine rakip… Daha fazla

İngiltere’deki En İyi Hukuk Fakülteleri

İngiltere'de en iyi hukuk fakülteleri ve bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinin ve bugün İngiltere'de lisans eğitimine başvurun. Daha fazla

İngiltere’nin En İyi Diş Hekimliği Okulları

İngiltere dişçilik okullarında seçenekler oldukça sınırlıdır. Başarılı bir şekilde başvurabilmeniz için kimya, biyoloji gibi… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi