Goldsmiths, Londra Üniversitesi
Goldsmiths, Londra Üniversitesi

Rank

Goldsmiths, Londra Üniversitesi Ranking

97

location

Goldsmiths, Londra Üniversitesi Location

London

Goldsmiths, Londra Üniversitesi

Rank

University Ranking

97

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Goldsmiths, Londra Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1891
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 20.1%
Öne Çıkan Bölümler Arts, Media, Communications
Uluslararası Ücretler £13,500-19,990
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1891
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 20.1%
Öne Çıkan Bölümler Arts, Media, Communications
Uluslararası Ücretler £13,500-19,990

Genel Bakış

Goldsmiths Üniversitesi Londra’nın güney batısında yer alan, sanat ve sosyal bilimler eğitimiyle ünlü bir üniversitedir. 1891 yılında kurulmuş olan Goldsmiths, 1904 yılında Londra Üniversitesi bünyesine katılmıştır. Üniversite güncel olarak 100 farklı ülkeden gelen 10,000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Goldsmiths Üniversitesi Antropoloji departmanı Avrupa’nın en iyileri arasında yer alırken Resim/Sanat alanında İngiltere’nin en prestijli kurumlarından birisidir. Tüm üniversitelerin sanat bölümleri arasında Goldsmiths Üniversitesi en iyi beş arasında yer almaktadır. Kampüste kütüphane ve dil öğrenim kaynaklarının yanı sıra son teknolojili bir fitness salonu bulunmaktadır.

Goldsmiths Üniversitesi’nin 7 mezunu prestijli Turner Ödülü sahibidir. Goldsmiths Üniversitesi aynı zamanda 1990’lı yıllarda ‘Genç İngiliz Sanatçılar’ hareketinin başlangıç noktası olmuştur. Üniversitenin mezunları arasında Blur ve Damien Hirst gibi sanat ve medya alanından müzik ve yazarlığa kadar çeşitli sektörlerde ünlü isimler yer almaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Goldsmiths Üniversitesi eğitim dönemi başında Heatrow Havalimanından karşılama servisi sunmaktadır. Eğitime yeni başlayan uluslararası öğrenciler için genel oryantasyon haftasından bir hafta önce uluslararası oryantasyon haftası etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu program uluslararası öğrencilerin birbirleriyle ve İngiliz kültürüyle tanışmaları için sıcak bir ortam yaratmaktadır. Yıl boyunca Stonehenge, Oxford, Paris gibi İngiltere ve Avrupa kentlerine geziler düzenlenir. 

Sıralama

 • 2020 Times Üniversite Rehberinde 68. sırada
 • 2020 Guardian Üniversite Rehberinde 99. sırada
 • 2021 QS Dünya Üniversites Sıralamaları'nda 416. sırada yer almaktadır.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre Goldsmiths Üniversitesi’nin araştırma kalitesi İngiltere genelinde en iyi 25 arasındadır. Goldsmiths Üniversitesi Londra’daki en kaliteli ve yardımsever personellere sahiptir (Times Yüksek Öğrenim Öğrenci Deneyimi Anketi 2014). Üniversitenin öğrencileri eğitim kalitesinden %91 oranında memnundur (2013 Ulusal Öğrenci Anketi).

 ‘2014 Which University’ rehberine göre öğrenciler Goldsmiths Üniversitesi’ni İngiltere’nin en yaratıcı ve politik üniversitelerinden biri olarak seçmişlerdir.

Konaklama

Tüm uluslararası öğrenciler eğitimleri süresince konaklama önceliğine sahiptir. Goldsmiths Üniversitesi ana kampüse beş dakikalık yürüme mesafesinde 6 ayrı konaklama birimine sahiptir. Bu alanda 5 özel konaklama birimi de yer almaktadır. Üniversite toplamda 1,400 kişilik konaklama kapasitesine sahiptir.

Her konaklama biriminde idari personel, yurt görevlisi ve güvenlik de dahil olmak üzere bir personel ekibi bulunmaktadır.

 

Lokasyon

Goldsmiths Üniversitesi güneydoğu Londra’da yer alan ve şehir merkezine 10 dakikalık tren yolculuğuyla ulaşılan New Cross’ta konumlanmıştır. New York Times tarafından “yaratıcı yetenekler için bir merkez” olarak tanımlanan bu semt yakın zamanda yaşamak için güney doğu Londra’nın en popüler semti seçilmiştir. Greenwich gibi güzel yeşil alanlar Goldsmiths Üniversitesi kampüsünden 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Londra’nın geri kalan bölgelerine ise trenle kolaylıkla ulaşılabilir.

Mezunlar

 • Damien Hirst (Sanatçı)
 • Steve McQueen (Aktör, yönetmen)
 • York Prensesi Beatrice
 • Damon Albarn (Blur)
 • Lucien Freud (Ressam)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere'nin Medya Alanında En İyi Beş Üniversitesi

Yabancı öğrenciler İngiltere'de medya eğitimi alarak tüm dünyada tanınan bir dereceye sahip olacak ve bu rekabetçi piyasada bir… Daha fazla

İngiltere'de Güzel Sanatlar Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere üniversiteleri, tasarım, heykel, drama, müzik, fotoğrafçılık, seramik, iç mimari ve resim gibi konularda geniş… Daha fazla

İngiltere'nin En İyi İç Mimarlık Üniversiteleri

Interior Design, son yıllarda uluslararası öğrenciler arasında muazzam bir popülerlik kazanan bir programdır. İngiltere'de en iyi İç… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi