Royal Holloway, Londra Üniversitesi
Royal Holloway, Londra Üniversitesi

Rank

Royal Holloway, Londra Üniversitesi Ranking

19

location

Royal Holloway, Londra Üniversitesi Location

London

Royal Holloway, Londra Üniversitesi Royal Holloway, Londra Üniversitesi

Rank

University Ranking

19

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Royal Holloway, Londra Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Egham, England
Kuruluş Tarihi 1849
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 26.3%
Öne Çıkan Bölümler Business, Medya, Eğitim
Uluslararası Ücretler £14,000-19,000
Temel Bilgiler
Lokasyon Egham, England
Kuruluş Tarihi 1849
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 26.3%
Öne Çıkan Bölümler Business, Medya, Eğitim
Uluslararası Ücretler £14,000-19,000

Genel Bakış

Royal Holloway, bir University of London  üyesi olarak 1879’da kurulmuş, tam bir üniversite statüsünü 1985’de kazanmıştır. 100 farklı ülkeden gelen toplamda 8,600 öğrencisi bulunan üniversite, sanat ve uygarlık tarihi, fen bilimleri, sosyal bilimler, işletme ve ekonomi vs. olmak üzere 19 departmandan oluşmaktadır.

Royal Holloway güçlü bir akademik itibara sahiptir. Özellikle de Tarih departmanı (Eğitim ve Uygarlık Tarihi) ile İngiltere’nin en iyilerinden olduğu bilinen üniversite, 64 hektarlık nefis bir park alanı içinde yer alır.

Royal Holloway’ın milyonlarca poundluk emlak yatırım programı ile kampüs giderek büyümektedir. En son açılan yeni bir tiyatro sahnesi, the Caryl Churchill Theatre  ve ödül kazanmış öğrenci yurtları ve çok sayıda yenilenen, geliştirilen akademik binalar bulunmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Dönem içerisinde İngilizce dil kursları temin eden Royal Holloway International, öğrencilerin akamedik hayatlarında İngilizceyi daha rahat bir şekilde kullanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Yabancı Öğrenci Destek servisi, kendini adamış kadrosuyla tüm yabancı öğrencilere, İngiltere’ye adım attıkları andan itibaren destek ve danışmanlık sunmaktadır. Öğrenci Destek ekibi, ücretsiz havaalanı karşılama servisi düzenler ve tüm yıl boyunca size yardımcı olmak için hazırdır.

Sıralama

 • The Times University Guide 2020’de 19. sırada
 • The Guardian University Guide 2020’de 42. sırada
 • The QS World University Rankings 2020’de 291. sırada

The Times ve the Sunday Times Good University Guide 2016’ya göre Royal Holloway, Londra’daki en iyi 6. Üniversite seçilmiştir. İngiltere’nin en iyi 10’u sayılan departmanlar arasında müzik, coğrafya ve yaratıcı yazarlık bulunmaktadır. İlk 20’ye giren departmanlar ise psikoloji, İngilizce ve tiyatrodur.

Royal Holloway, the 2014 Research Excellence Framework tarafınca ‘dünyaca önde gelen’ ve ‘uluslararası üstün’ olarak nitelendirilen araştırmalarıyla İngilitere üniversitelerinin en iyi ilk %25’i içerisindedir. En iyi performans veren alanlar şunlardır:

 • Geography
 • Drama
 • Psychology
 • Mathematics
 • Music 
 • Media Arts
 • Modern Languages

Konaklama

Yurtlarda bulunan 3,000’e yakın yerde, denizaşırı gelen ve bitiş tarihine kadar kaydını tamamlamış ilk sene öğrencilerine öncelik tanınmaktadır. Seçenekler, son zamanlarda yenilenen Victorian Founder’s Building’den 2007’de tamamlanmış daha modern Williamson, Tyke & Butler’a kadar uzanmaktadır.

Oda seçenekleri süit, catered, self-catering veya bazı yurtlarda bulunan paylaşımlı odalar şeklindedir. Aynı zamanda her yurtta, ikametgah, işletme ve bakım konularıyla ilgilenen, öğrencileri orada kaldıkları süre boyunca yardımcı olan destek kadrosu bulunmaktadır.

Lokasyon

Royal Holloway Egham kampüsü, Londra’nın Windsor ve Heathrow eteklerinde, 64 hektarlık bir ormanlık alan içindedir. Çeşitli dükkanların, barların ve restorantların bulunduğu şehir yürüyüş mesafesindedir. Londra’nın merkezinden trenle 35 dakikalık ulaşımda olan kampüs ile Windsor arası da oldukça kısadır.

Kampüs iki dünya içinde en iyi imkanları vermektedir. Samimi ve rahat bir ortamdayken dinamik ve yoğun bir ortama da geçebilirsiniz. The Independent,  Royal Holloway’i “ samimi ve destek verici bir ortam” olarak nitelendirmiştir.

Mezunlar

 • George Eliot (Yazar)
 • David Bellamy OBE (Botanist ve yayıncı)
 • Richmal Crompton (Yazar)
 • Francis Wheen (Gazeteci ve yayıncı)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’deki En Güzel Üniversiteler

İngiltere, size iyi bir eğitim imkanı sunmanın yanısıra, derslerinize güzel manzaralar ve büyüleyici arka planlar ekleyecek dünya… Daha fazla

Cambridge, 2020 Times ve Sunday Times Üniversite Rehberi'nde birinci sırada

Cambridge Üniversitesi, yedinci yıldır üst üste Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi'nde birinci oldu. Daha fazla

Royal Holloway'de öğrenci memnuniyeti yükselişe geçti

Londra Üniversitesi Royal Holloway'deki genel öğrenci memnuniyeti, %88'e, yani sektör ortalamasının yüzde 4'ü oranında yükseldi… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi