Huddersfield Üniversitesi
Huddersfield Üniversitesi

Rank

Huddersfield Üniversitesi Ranking

73

location

Huddersfield Üniversitesi Location

North England

Huddersfield Üniversitesi

Rank

University Ranking

73

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Huddersfield Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Huddersfield, England
Kuruluş Tarihi 1965
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14.6%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, MBA, Sağlık Bilimleri
Uluslararası Ücretler £14,000-15,000
Temel Bilgiler
Lokasyon Huddersfield, England
Kuruluş Tarihi 1965
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14.6%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, MBA, Sağlık Bilimleri
Uluslararası Ücretler £14,000-15,000

Genel Bakış

Huddersfield Üniversitesi 1825 yılında kurulmuştur, Kuzey Konsorsiyumunun kurucu üyesi ve Yorkshire Üniversitelerinin bir üyesidir. İngiltere'nin hemen kuzeyinde şehir dışındaki tek kampüsten oluşmaktadır.


Üniversite, Times Yüksek Öğrenim Ödülleri 2012 ve 2013 yılında 'de Yılın Girişimci Üniversitesi ödülüne layık görüldü. Mezunlarına çok sayıda iş ortağı ve işvereniyle işe yerleştirme imkanı sunmaktadır. En popüler dersler insan ve sağlık bilimleridir ve teknik kökleri nedeniyle Üniversite, genellikle sosyal çalışma, öğretim, mühendislik ve müzik gibi bu ve diğer mesleki alanlarda en iyi performansı göstermiştir. Star Trek şöhretinin aktörü Sir Patrick Stewart Şansölye Üniversitede okuyan drama master classları öğrencilerine ders vermiştir.


23.000'den fazla öğrenci Huddersfield'da okumayı tercih etmektedir, üniversitenin yüksek lisans mezunlarının kaydettiği etkileyici bir kaydı vardr, lisans öğrencilerinin% 94'ü ve mezunlarının% 93'ü mezun olduktan sonra altı ay içinde işe başlamaktadırlar. Her yıl 2.000 öğrenci işe yerleştirilmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Huddersfield Üniversitesi, Manchester Uluslararası Havaalanı'na gelen öğrencilere Huddersfield'a ulaşım da dahil olmak üzere bir 'Tanışma ve Karşılama' hizmeti sunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin yerleşmesine yardımcı olmak için, okula kayıt yaptırmalarını, gerekli tüm ofislere kayıt yaptırmalarını, yeni öğrencilerle tanışmalarını, kursları hakkında daha fazla bilgi edinmelerini ve kampüste ve şehir hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak bir etkinlik programı bulunmaktadır. Uluslararası öğrencileri için ilk yılda bir oryantasyon etkinliği düzenlenmektedir. Bu ortamlar öğrencilerin soru sorma bilgi alış verişinde bulunmaları için imkan sağlamkatadır.

Öğrenci Birliği ayrıca uluslararası öğrencilere günübirlik geziler düzenleyerek yeni öğrencilerine İngiltereyi görme fırsatı sunar. Bu etkinlikler , Üniversitedeki çok sayıda uluslararası toplumla bağlantılıdır. Uluslararası Çalışma Merkezi (ISC), bir yıl öncesinde ve bir dönem boyunca devam eden uluslararası öğrencilere yönelik hazırlık kursları düzenler. Kurslara başlamadan önce İngilizce puanını artırmak isteyen ya da ihtiyaç duyan öğrenciler için hazırlık sınıfı İngilizce kursları da sunulmaktadır.

 

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 61. sırada
  • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından  43. sırada gösterilmiştir


Huddersfield Üniversitesi, 2012 yılında Yılın Times Girişimci Üniversitesi'nde ve 2013'te Yılın Times Üniversitesi'nde ödül aldı. 2011'de Uluslararası Öğrenci Barometresi tarafından uluslararası öğrenci memnuniyeti alanında UK deki üniversiteler arasında en yüksek nota sahip olmuştur.

Konaklama

Storthes Hall Park Öğrenci Köyü ve Ashenhurst Öğrenci Evleri, üniversitenin önerdiği özel ve işletilen konaklama birimleri sunmaktadır. Storthes Hall şehrin güneyindeki park alanında yer almaktadır,  birinci sınıf öğrencileri için özel olarak tasarlanmış altı ila sekiz öğrencinin paylaşımlı dairelerinde tek, çift veya engelli yatak odaları ile konaklama imkanları sunmaktadır. Ashenhurst Evleri, kampüse yakın ormanlık alanlarda ve altı ila sekiz öğrencinin hepsi ortak bir salon ve mutfak / yemek alanı içeren  evlerinde 279 adet tek kişilik yatak odası, olanaklarına sahiptir.

Lokasyon

Queensgate'deki ana kampüs, Huddersfield şehir merkezinin güneydoğusundadır. Huddersfield, Londra'nın 310 kilometre kuzeyinde ve en yakın şehir olan Bradford'un 16.6 km güneyinde, Batı Yorkshire'da bulunan eski bir pazar kasabasıdır. İngiltere'nin en büyük 10. kasabasıdır ve toplam 146.234 nüfusa sahiptir

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Newcastle Business & İşletme Okulu öğrenciler tarafından İngiltere'nin en iyi okulu seçildi

StudentCrowd’dan gelen yeni veriler, mevcut ve yeni mezun öğrenciler tarafından seçilen İngiltere’deki en iyi business & işletme… Daha fazla

İngiltere’de Hemşirelik Okuyun!

İngiltere, en yeni araştırma ve eğitim yöntemlerinden esinlenmiş, pratik ve teorik olarak öğretilen yenilikçi hemşirelik diplomaları… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi