Oxford Brookes Üniversitesi

Rank 56
Location Oxford, England
Established 1865
International Students 18%
Famous Courses İşletme, Finans, Tıp, Sanat ve Tasarım Uluslararası 
International Fees £13,410-15,100
Key Information
Location Oxford, England
Established 1865
Famous Courses İşletme, Finans, Tıp, Sanat ve Tasarım Uluslararası 
International Fees £13,410-15,100

Overview

Oxford Brookes Üniversitesi, öğrencilerini ilgilendikleri bölümlere teşvik etmek ve ilham vermek için tasarlanmış çeşitli lisans ve lisansüstü dersler sunmaktadır. 4.000 den fazla Uluslararası öğrenci her yıl fizyoterapi, tıp, sanat ve tasarım alanlarında başarı gösteren Oxford Brookes’ı tercih etmektedir.

Buna ek olarak, Oxford Brookes Üniversitesi lisans derecesinde, uygun notlarla uluslararası vakıf programını geçerseniz Üniversite size, garanti edilmiş bir yer sunacaktır. Daha çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Oxford, tarihi miras açısından zengin, günümüzde canlı, kozmopolit bir atmosphere sahip olup öğrencileri için harika bir yerdir. Üniversite, istihdam edilebilirlik konusunda  geçmişten gelen  bir üne sahiptir ayrıca öğretme ve öğrenmede ev sahipliği yapmaktadır.

Services for International Students

Oxford Brookes akademik yazı ve eleştirel okuma becerileri de dahil olmak üzere ücretsiz İngilizce dil eğitimi desteği sunmaktadır. Dönem başında uluslararası öğrenciler için kampüs ve şehir turları düzenlenmeketedir. Dönem içinde Uluslararası Öğrenci Danışma Ekibi, öğrencilere standart kişisel destek servisinin yanı sıra vize veya iş yasası gibi belirli konularda yardımcı olabilir.

Ranking

 • Times University Guide tarafından 2020 yılında  64. sırada

 • Guardian University Guide tarafından 2020 yılında 33. sırada

 • QS Dünya Üniversite Sıralamaları tarafından 2021 yılında 383. sırada yer aldı

Oxford Brookes Üniversitesi, mezun istihdamı ve öğrenci memnuniyetini yüksek derecede önde tutar ve Sunday Times Üniversitesi Rehberinde son 12 yılın 11'inde modern üniversiteler sıralamasında en üst sıralarda yer alıyor. İki tane kraliçe yıl dönümü ödülleri, olağanüstü başarı ve mükemmelliği sağmasıyle Oxford Brookes'e uygun görülmüştür. Üniversite, 2013'te düzenlenen uluslararası değerlendirmelerin en üst kategorisinde yer alan People and Planet Green liginde ilk 10 da yer almıştır.

2014  Araştırma Mükemmellik Çerçevesi'ni takiben, araştırmaların% 94'ü uluslararası kabul görmüş % 59'u ise dünya lideri nitelikte olarak değerlendirilmiştir. Mimarlık, İşletme ve Yönetim, İngiliz Dili, Tarihi, Mühendislik ve Müzik egzersizde iyi performans göstermiştir.

Accommodation

Oxsford Brookes uluslararası öğrencilerine konaklama için 2 yıl garanti vermeketedir. Öğrncilere 5000 tek kişilik yemekli yada yemeksiz oda, 120 stüdyo daire sunmaktadır. Çoğu odalar banyolu olup ortak kullanılan bir mutfak mevcuttur, evin bölümleri dört-beş odadan oluşmaktadır. Kampüs dışında, üniversite tarafından idare edilen konaklama birimleri ve sayısız özel evler mevcuttur.

Location

Oxford Brookes Üniversitesi, Oxford'taki ve çevresinde toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilen üç kampüste kurulmuştur. Toplu taşıma araçları yıl boyu çalışmaktadır. Oxford, İngiltere'nin güneyinde bulunmakta, diğer merkezlere ulaşım bağlantıları ile yer almaktadır. Her on beş dakikada bir  Londra'dan Oxford'a giden trenler hareket eder ve yolculuk süresi yaklaşık bir saattir. Oxford Mimari güzelliği ile de bilinmektedir.

Oxford Üniversitesi, geniş bir öğrenci kitlesiyle şehir merkezinde öğrencilerin ihtiyaçlarına hitap eden çok çeşitli mağaza, kafe, bar ve diğer kolaylıklara sahiptir.

You might also be interested in

Oxford Brookes, QS'nin "50 Altındaki En İyi 50" sıralamasındaki tek Birleşik Krallık üniversitesi oldu

Oxford Brookes Üniversitesi, QS Top 50 Under 50 Dünya Üniversite Sıralamasında yer alan tek Birleşik Krallık üniversitesi statüsünü…Read more

Oxford Brookes Üniversitesi 2.000 £ değerinde burs verecek

Oxford Brookes Üniversitesi, Eylül 2020'de eğitime başlayacak olan yabancı öğrenciler için 2.000 £ değerinde burs vereceğini…Read more

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi