London Metropolitan Üniversitesi

Rank 124
Location London, England
Established 2002
International Students 10.8%
Famous Courses İşletme, Sanat ve Tasarım, Medya
International Fees £13,200-14,500
Key Information
Location London, England
Established 2002
Famous Courses İşletme, Sanat ve Tasarım, Medya
International Fees £13,200-14,500

Overview

Londra Metropolitan Üniversitesi öğrencilerini yaptıkları her şeyin merkezine yerleştirir. Üniversite, canlı, çok kültürlü ve toplumsal açıdan farklı bir topluluktan gurur duyar ve yaşı veya geçmişi ne olursa olsun başvuru sahiplerini ağırlamaktadır. Üniversitedeki derslerin çoğu, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayabilmek için hem tam hem de yarı zamanlı olarak sunulmaktadır.

Üniversitenin ayrıca güçlü bir araştırma kültürü vardır. En son Araştırma Değerlendirme Egzersizine sunulan araştırmanın üçte ikisinden fazlası "uluslararası kabul görmüş", "uluslararası mükemmel" veya "dünya lideri" olarak değerlendirilmiştir. Bu uzman araştırmacıların çoğu, gerçek dünya tecrübesi olan işverenler ve profesyoneller tarafından yönetilmektedir. Üniversite öğrencilerine mümkün olan en güzel hizmeti sunmakatadır. Uluslararası öğrencilere yönelik çok çeşitli burs ve burslar da mevcuttur.

Londra'nın merkezinde bulunan University of Moorgate, Aldgate ve Holloway'da dört fakültenin bulunduğu üç kampüs vardır; İşletme ve Hukuk Fakültesi, Hayat Bilgisi ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Fakültesi ve Cass Sanat, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'dir.

Services for International Students

Uluslararası Ofis ve Uluslararası Programlar Ofisi,  öğrencilere çocuk bakımı ve engellilikten göç ve dini ibadet konularına kadar her konuda danışmanlık sunar. Okulda  sunulan uluslararası destek, ülkedeki en kapsamlı kaynaklar arasında yer alıp ve mükemmellik için ödül kazanmıştır.

Londra Metropolitan Üniversitesi Tesisleri

 

Sanat

Sir John Cass Sanat Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi (The Cass), karanlık odalar gibi bir dizi uzmanlık alanı ile donatılmıştır; Ahşap, metal ve plastik atölyeleri; Ve Metropolitan Works - dijital bir üretim merkezi. Medya ve müzik öğrencilerinin harici müşteriler için canlı projeler ve kendi bünyesindeki TV istasyonu Cass TV üzerinde çalıştığı bir kayıt stüdyosu da vardır.

 

İş

Simüle Bloomberg ticaret katında, şirket bilgileri, haberler, gerçek zamanlı finansal enstrüman fiyatları ve değerleme analizleri ile dünyanın saygın Bankscope'dan oluşan geniş bir veritabanına erişebileceksiniz.

 

Bilgi işlem

 Londra'daki en gelişmiş Cisco laboratuarları, uzman oyun programları laboratuarı ve mobil uygulama laboratuarı da dahil olmak üzere erişebilirsiniz. Öğrenciler,  ücretli projeler üzerinde çalışabilir; Times Online, Comic Relief ve EMI Records gibi müşteriler için web siteleri ve animasyonlar geliştirmektedirler.

 

Gazetecilik

Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Fakültesi The Guardian'ın eski editörü Alan Rusbridger tarafından 100.000 poundluk bir haber odası barındırıyor. En son tasarım yazılımı, geniş ekran televizyonlar ve bir mobil TriCaster'ın yanı sıra, çeviri ve multimedya süitleri ile donatılmış 40 bilgisayar bulunmaktadır.

 

Hukuk

Örgütlü mahkeme salonu, London Met Law öğrencisi Iwona Boesche'nin prestijli Lady Oliver Mücadele Kupasını 2014 yılında kazanmasına yardımcı olan eğitimde kullanılmıştır. Öğrencilere mahkeme salonlarını tanıyıp deneyim edinme fırsatları sunulmaktadır.

 

Bilim

30 milyon sterlinlik bir Bilim Merkezi, 280 çalışma istasyonu ve doku kültürü araştırması, havadan virüs araştırması ve nükleer manyetik rezonans odası için uzman laboratuvarları bulunan Avrupa'nın en büyük laboratuvarlarından biridir. Ayrıca spor terapisi, beslenme fizyolojisi ve flebotomi eğitim imkanları bulunmaktadır.

 

Öğrenciler için yeni insanlarla tanışma ve yeni şeyler denemek üniversite deneyimini yaşayacakları imkanlar mevcuttur. Öğrenci mekanı The Rocket, kulüp geceleri, gösteriler ve film geceleri gibi çok çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmanın yanı sıra mükemmel kahve ve kör püresi sunar. Bilardo masaları, plazma ekranları, Playstation 4, harika bir ses sistemi ve avlu bahçesi ile dinlenmek için harika bir yerdir.

Ranking

 • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 126. sırada
 • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 111. sırada gösterilmiştir.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin tarafından London Metropolitan University, Müttefik Sağlık, Sosyal Politika ve Eğitim alanlarında iyi performans göstermiştir.

Accommodation

London Metropolitan University'de üç ana Salon bulunmaktadır ve konut tahsisi sırasında uluslararası öğrencilere öncelik verilir. Özellikle AB ve uluslararası öğrenciler arasında popüler bir seçenek olarak ,  İngiliz aile ile yerleştirilecek ve İngilizce dil becerilerini geliştirmenize yardımcı olacak secebnkeler de mevcuttur. Üniversite Konaklama Bürosu ayrıca otel, pansiyon ve oda kahvaltıları hakkında bilgi sağlayarak kısa süreli konaklama konusunda yardımcı olabilir.

Location

Londra Metropolitan Üniversitesi, Londra'nın en heyecan verici alanının merkezinde yer almaktadır. Islington'un yapraklı banliyölerinde Holloway kampüsünden anların tadını çıkarın veya Aldgate binalarının yakınındaki Brick Lane'in yaratıcı atmosferini arayın. Moorgate merkezli olanlar, şehrin kalbinde iş yerinde çalışan borsacı ve avukatlardan esinlenecektir.

Dersler ve çalışma dışında, öğrenciler doğu Londra'daki canlı gece hayatından, güzel Kraliyet Parkları'ndan, Brixton'daki ucuz yemeğinden, Camden'daki canlı müziğinden ve müzenin, galerilerin ve şehrin her yerine yayılmış tiyatrolarından yararlanırlar.

London Metropolitan öğrencilere mümkün olan en iyi imkanları sağlamayı taahhüt eder ve geleceğinize yatırım yapmaya devam edecektir. 2015 araştırmasında, öğrenciler tek kampüslü üniversite tercih edeceğini ve Üniversitenin şu anda Islington'da tek bir kampüs oluşturmak için 125 milyon  sterlin yatırım yapmıştır. 

Alumni

 • Otumfuo Nana Osei Tutu II, King of the Ashanti
 • Henry Irving, the first English Stage actor to be awarded a knighthood
 • Kate Hooey, MP

You might also be interested in

London Metropolitan Üniversitesi MBA Programı Yeniden Başlıyor

London Metropolitan University  yıl boyunca birden fazla başlangıç tarihi içeren MBA programını yeniden başlattı. Yeni programda…Read more

Londra’da Uluslararası Öğrenciler için En İyi Moda Okulları

Londra, dünyanın ana moda merkezlerinden biri olarak kabul edilir ve Londra'da bir moda okulunda eğitim almak, size moda ve tekstil endüstrisinde…Read more

LONDRA’DAKİ EN İYİ SANAT OKULLARI

Sanat ve tasarım eğitimi almak için dünyanın en popüler destinasyonlarından biri olan Londra, yaratıcılık, yenilikçilik ve araştırma…Read more

I believe my success is due to the great support provided by SI-UK. I was advised the right IELTS courses to attend and they also helped with my visa application. I really want to share with you my positive experience and I would definitely recommend SI-UK to my friends. 

Sabia Genker English at Durham University

 • university-college-london
 • manchester
 • University of Birmingham
 • sheffield
 • southampton
 • manchester
 • exeter
 • cardiff
 • warwick
 • loughborough
 • edinburgh
 • bristol
 • lancaster
 • durham
 • bath
 • york
 • st-andrews
 • sussex
 • nottingham
 • aberdeen