Russell Group Üniversiteleri

Russell Group Nedir?

Russell Group, ortak bir amacı olan, araştırma ve seçkin öğretim ve öğrenim deneyimlerine odaklanan 24 araştırma yoğunluklu İngiltere üniversitesinden oluşan bir topluluktur. Russell Group aslen 1994'te kurulmuştur ve 2018'de dünyanın en iyi on üniversitesinden dördü - Oxford, CambridgeImperial ve UCL - Russell Group üyesi olmuştur.

Russell Group'un Amacı Nedir?

Russell Group üniversiteleri, kendi aralarında tüm araştırma hibelerinin üçte ikisini bölüşür ve bu da İngiltere'deki entelektüel, kültürel ve ekonomik faktörlere büyük bir katkıda bulunmalarını sağlar. Bunun sonucu olarak, en iyi öğrenciler ve akademisyenler Russell Group kurumlarında çalışmak istemektedir. Çeşitli konularda ve disiplinlerde dünya lideri araştırmalar üreten Russell Group üniversiteleri, İngiltere ve İngiltere ekonomisinin sağlığı için önemli bir rol oynamaktadır.

Öğrencilere göre, Russell Group üniversitelerinin daha iyi istihdam edilebilirlik ve öğrenci memnuniyeti oranları vardır, bunun yanı sıra öğrenci başına düşen personel oranı daha yüksektir.

Russell Group Üniversiteleri Listesi

 

 

İngiltere'de Eğitim Alın

Yukarıdaki üniversitelerden birinde eğitim almak ister misiniz? SI-UK, gereksinimlerinize uygun bir dizi başvuru hizmetiyle başvuru yapmanıza yardımcı olabilir. Alternatif olarak, SI-UK İstanbul ofisimizden ücretsiz danışmanlık randevusu alabilirsiniz. Böylece geleceğiniz için seçim yapmanıza ve UCAS başvurunuzu göndermenize yardımcı olabiliriz.

Studying in the UK

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi