Londra Ekonomi Okulu - London School of Economics
Londra Ekonomi Okulu - London School of Economics

Rank

Londra Ekonomi Okulu - London School of Economics Ranking

4

location

Londra Ekonomi Okulu - London School of Economics Location

London

Londra Ekonomi Okulu - London School of Economics

Rank

University Ranking

4

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Londra Ekonomi Okulu - London School of Economics

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1895
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 48.6%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, Hukuk, Sosyal Bilimler
Uluslararası Ücretler £18,408
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1895
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 48.6%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, Hukuk, Sosyal Bilimler
Uluslararası Ücretler £18,408

Genel Bakış

The London School of Economics and Political Science (resmi olmayan adıyla the London School of Economics ya da LSE), özellikle Sosyal Bilimler alanlarında uzmanlaşmıştır. Kayıtlı olan 9,500 öğrencinin üçte ikisinin uluslararası öğrenci olması sebebiyle Birleşik Krallık’ın en çok-kültürlü okuludur. Ayrıca LSE, saygın Russell Group tarafından seçilen, Birleşik Krallık’ın 24 öncü okulundan biridir.

The London School of Economics, öğrenci kitlesinin ülkenin en akademik ve azimli öğrencileri olmasından gurur duyar. LSE kütüphanesi, Sosyal Bilimler için ayrılmış dünyanın en geniş içerikli kütüphanesidir; kütüphaneden ödünç kitap alma oranı, ülke çapındaki ortalamanın dört katıdır. LSE mezunları, yüksek istihdam oranlarının ve en iyi başlangıç maaşlarının da tadını çıkarır.

Nobel Ödülü alanların 16’sı London School of Economics’te ya eğitmenlik yapmış ya da eğitim görmüştür. 2015 senesinde 120. yılını kutlayan LSE, ulusal ve uluslararası “en iyi” sıralamalarının hepsinde kendine yer bulmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

London School of Economics öğrencilerinin üçte ikisi, İngiltere’ye farklı ülkelerden gelmiş olan öğrencilerdir. Bu oranla LSE, dünyanın en çok-kültürlü üniversitesi olmuştur. Bu da gösterir ki LSE, tüm uluslararası öğrenciler için en iyi karşılama, ilgi, destek ve yardımı sunar.

Student Services Centre’daki destek ekibi (Öğrenci İşleri birimi), dersler, değerlendirme sistemleri, sınavlar, törenler ve maddi destekle alakalı tüm idari konularda yardımcı olur.

Sıralama

 • The Times University Guide 2020 listesinde 6. sırada
 • The Guardian University Guide 2020 listesinde 19. sırada
 • The QS World University Rankings 2021 listesinde 49. sırada
 • Times Higher Education World University Rankings 2020 listesinde 27. sırada yer almaktadır.

The London School of Economics, QS World University tarafından hazırlanan 2013/14 dünya sıralaması listesinde Sosyal Bilimler dalında 2., işveren itibarı ve uluslararası öğrenci çeşitliliği yönünden 4. sırada yer aldı. Ayrıca LSE, %3’lük oranla ülkedeki en düşük eğitimi yarıda bırakma yüzdesine sahiptir. Research Excellence Framework’ün 2014’teki araştırmasına göre LSE, Birleşik Krallık’ın Sosyal Bilimler üzerine öncü ve en iyi araştırma kurumu olduğunu doğrulamıştır.

Konaklama

The London School of Economics, bütün birinci sınıf öğrencilerine “University Halls” genel adıyla anılan yurt seçeneklerinde konaklama imkanını garantiler. University Halls için son başvuru tarihi her yıl için Mayıs ayıdır. LSE’nin University of London ile işbirliği sayesinde konaklama yelpazesi daha da genişler. Konaklama Ofisi, öğrencilerin eğitimleri süresince kullanabileceği en uygun ve makul fiyatlı konaklama seçeneklerini sunar.

Lokasyon

The London School of Economics and Political Science, Londra’nın merkezinde yer alır; Covent Garden ve The Thames River’a yürüyüş mesafesindedir. Londra, 5 uluslararası havaalanına sahiptir ve şehirdeki sayısız tren istasyonundan herhangi bir havaalanına ulaşmak 1 saatten daha az zaman alır.

Londra, çoğunun ücretsiz olduğu, müzeler, galeriler, parklar ve diğer etkinlikler için muazzam bir seçkiye sahiptir; LSE öğrencileri dünyanın en dinamik şehirlerinden biri olan Londra’da hiç sıkılmayacaklarına emin olabilirler. Üniversitenin bulunduğu bölge, dünya çapında önemli yüzlerce şirket ve kurum içinde staj yapma ve kariyer çevresi oluşturma imkanı da sağlar. LSE’nin ünü ve işletmelerle olan yakın ilişkileri LSE öğrencilerine rekabet içinden rahatlıkla sıyrılma şansı verir.

Mezunlar

Ekonomi ve Edebiyat dalında 16 Nobel Ödülü sahibi olmak üzere, geçmişte ve halen 30’dan fazla devlet başkanı ve politikacı, LSE’de eğitim almış ya da eğitmenlik yapmıştır.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Oxford Üniversitesi 'Dünyanın En İyi Üniversitesi' seçildi

Oxford Üniversitesi, 2020 Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralamaları tarafından bu yıl dördüncü kez dünyanın… Daha fazla

Cambridge, Küresel İtibar Sıralamaları'nda İngiltere üniversiteleri arasında lider konumda

Cambridge ve Oxford, 2019 Times Yüksek Öğrenim Dünya İtibar Sıralamaları'nın yayınlanmasını takiben önde gelen akademisyenler… Daha fazla

İngiltere üniversiteleri bölüme göre 2019 Dünya Üniversite Sıralamaları listesinde öne çıkıyor

Bölüme göre 2019 QS Dünya Üniversite Sıralamaları açıklandı. İngiltere’deki üniversiteler, 48 farklı bölümden… Daha fazla

İngiltere üniversiteleri, Bölüm listesine göre 2019 Dünya Üniversite Sıralamasında öne çıkıyor

Bölümlerine Göre 2019 QS Dünya Üniversite Sıralaması yayınlandı, İngiltere’deki üniversiteler 48 farklı… Daha fazla

Oxford ve Cambridge Dünyanın En İyi İki Üniversitesi Seçildiler

Oxbridge ikilisi Oxford ve Cambridge, Times Higher Education World University Rankings 2019’da dünyanın en iyi iki üniversitesi ünvanıyla… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi