Liverpool Üniversitesi

Rank 29
Location Liverpool, England
Established 1881
International Students 26.8%
Famous Courses Bilgisayar Bilimleri, Mimarlık, Mühendislik, Kimya
International Fees £14,300-32,400
Key Information
Location Liverpool, England
Established 1881
Famous Courses Bilgisayar Bilimleri, Mimarlık, Mühendislik, Kimya
International Fees £14,300-32,400

Overview

The University of Liverpool binlerce yabancı öğrenciye hayatını değiştirecek, inanılmaz bir üniversite deneyimi sunmaktadır.Harika bir şehirde bulunan, spor, müzik, mimari ve kültür alanlarında dünyada ünlenmiş üniversite, orijinal ‘red brick’ üniversitesidir. İngiltere’nin büyük endüstri şehirlerinde, 19. yy’ın sonlarında ve 20. yy’ın başlarında kurulmuş olan altı üniversiteden biridir ve aynı zamanda saygın Russel Group üyelerindendir.

The University of Liverpool, dünya genelindeki yüksek öğretim kurumlarının ilk %1’i içinde yer almaktadır. Toplamda 22,000 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversiteden mezun olan yabancı öğrencilerin %85’i de mezuniyetlerinden sonraki 6 ay içerisinde iş bulma veya daha ileri düzey eğitim alma imkanına sahiptir. Çalışma hayatına atılanların ise %89’u lisansüstü seviyede işlere sahip olabilmektedir.

Liverpool, yabancı öğrenciler için İngiltere’ye giriş yaparken bireysel destek sunmaktadır. Russel Group’da öğrenci/çalışan oranı ile 8. sırada yer almaktadır. Hizmet ve tesisleriyle İngiltere genelinde 13. sırada yer alan üniversite, High Fliers Research’e göre, İngiltere’nin mezun işe alım kuruluşlarınca  en çok hedeflenen ilk 25 üniversite arasındadır.

Üniversitenin 3 kampüsü bulunmaktadır, biri Liverpool şehrinde, Londra’da bir yükseklisans eğitim alanı ve Suzhou, Çin’de yer alan Xi’an Jiaotong University işbirliğinde girişimsel global birleşme merkezi. Liverpool aynı zamanda Biyolojik bilimler, klinik tıp, Dişçilik, Veterinerlik bilimleri ve Tropikal tıp alanlarında tam bir klinik eğitimi sunan tek İngiliz üniversitesidir.

The University of Liverpool ile TwitterYouTube and Instagram’dan iletişime geçebilirsiniz.

Services for International Students

The University of Liverpool, yabancı öğrenciler için her akademik yılın başında, Manchester Uluslararası Havaalanından Liverpool’a ücretsiz ulaşım hizmeti vermektir. Liverpool, dönem başlamadan 40 saatlik İngilizce kursları koymakta ve dönem içerisinde de genel ve belirli bir konu üzerine İngilizce dil desteği vermektedir. Akademik İngilizce sınıfları ve birebir destek hizmeti de mevcuttur.

Üniversitenin uluslararası destek ekibi, her yıl bir karşılama programı oluşturarak  öğrencileri, İngiltere’deki yaşam hakkında bilgilendirir, kampüs turları düzenler ve banka hesabı açma, doktor randevusu alma ve sosyal etkinlikler gibi konularda yardımcı olur.

Öğrenci kayıt-kabul merkezi, kayıt işlemlerinde, ücretlendirme, dosyalama, kredi ve burs alma gibi konularda yardımcı olmaktadır. Uluslararası Destek ekibi ise tüm yabancı öğrencilere göçmenlik işlemleri, çalışma izni, akademik ve bireysel sorunlarda finansal destek sunmaktadır.

Ranking

 • The Times University Guide 2017’de 29. sırada
 • The Guardian University Guide 2017’de 50. sırada
 • The QS World University Rankings 2021’de 181. sırada

Üniversite, araştırma gücü sıralamasında İngiltere’de 20. Olmuştur. 7 diğer alanda ise ilk 10’a girmiştir. UK Research Excellence Framework (REF) 2014’de Kimya ve Bilgisayar Bilimi alanlarında 1. Sırada yer almaktadır. Kurumun yürüttüğü araltırmaların %81’i ‘dünyada önde gelen’ ve ‘uluslararası üstünlükte’ olarak adlandırılmıştır.

Liverpool, EL Gazette’in yürüttüğü UK University Centre of Research Excellence listesinde TESOL MA sıralamasında 9. olmuştur.  The Economics’in dünyadaki en iyi 100 MBA programını listelediği  'Which MBA?' sıralamasına girmiştir. Üniversite öğrencilerinin %75’den fazlası First veya 2:1 almaktadır.

Accommodation

If you are a new undergraduate student, the University guarantee to find you a place in University accommodation if you have chosen the University as your 1st "Firm" choice and you have accepted an Unconditional Firm offer or a Conditional Firm offer and you apply for your accommodation no later than 31st August.

Undergraduate students can choose catered accommodation, which for a few pounds extra per week will include a choice of full English breakfast or continental buffet breakfast, fruit, soft drinks and a 3-course dinner. University room rents cover your private study bedroom, utility bills, insurance for your belongings, broadband and use of communal areas.

Location

Liverpool, İngiltere’nin kuzeybatısında yer alan büyük bir liman kentidir. Tutkuyla destelenen futbol kulübü ve müzik grubu the Beatles ile ünlenmiştir. Liverpool, özellikle  altyapı, ulaşım, genel inşaat ile kamu sağlık ve sosyal reformlarındaki buluşları ve yenilikleriyle tanınmaktadır.

Liverpool’un etkileyici kıyı şeridi UNESCO Dünya Mirası konumlarındandır. The Albert Dock ve birinci derecedeki binalarıyla Liverpool, İngiltere’deki diğer şehirlere göre çok daha fazla müzeye, tiyatro ve galeriye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca şehir, 2014 yılında the ‘Rough Guides’ da yer alan dünyada ziyaret edilecek ilk 10 yer sıralamasında 3. olmuştur. 

Alumni

 • Carol Ann Duffy (İngiliz ödüllü şair)
 • Sir Ian Kershaw (Tarihçi)
 • Sanjay Jha (Motorola’nın CEO’su)
 • Sir Dawda Jawara (Gambia’nın ilk Başbakanı)
 • Amha Selassie (Etiyopya’nın son hükümdarı)

You might also be interested in

İngiltere’de Gemi Mühendisliği Eğitimi

İngiltere üniversiteleri denizcilik sektöründe aranan elemanlar yetiştirmektedir. Gemi mühendisliği hakkında daha falza bilgi almak…Read more

İngiltere’de Hemşirelik Okuyun!

İngiltere, en yeni araştırma ve eğitim yöntemlerinden esinlenmiş, pratik ve teorik olarak öğretilen yenilikçi hemşirelik diplomaları…Read more

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi…Read more

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi