Imperial College London
Imperial College London

Rank

Imperial College London Ranking

5

location

Imperial College London Location

London

Imperial College London

Rank

University Ranking

5

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1907
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 43%
Öne Çıkan Bölümler Bilim, Mühedislik, Tıp
Uluslararası Ücretler £25,000-28,000
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1907
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 43%
Öne Çıkan Bölümler Bilim, Mühedislik, Tıp
Uluslararası Ücretler £25,000-28,000

Genel Bakış

Imperial College London, istikrarlı bir şekilde dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Oxford ve Cambridge'i de içine alan altı seçkin İngiliz üniversitesinden oluşan "Altın Üçgen" in bir parçası kabul edilir. Imperial College dünya standartlarındaki bilim, mühendislik ve tıp programları ile tanınır ancak son yıllarda Imperial College İşletme Fakültesi ve Beşeri Bilimler departmanı ile de ciddi anlamda itibar kazanmıştır.

Imperial College London prestijli İngiliz üniversitelerinin oluşturduğu Russell Grubunun bir parçasıdır. En son yayınlanan Times Good University Guide listesinde İngiltere'nin en iyi 4 üniversitesi arasında yer almaktadır. Imperial College, güncel olarak QS Dünya Sıralamalarında dünyanın 2. en iyi üniversitesidir. Tarihi boyunca Tıp Bilimlerinde kazandığı 14 Nobel Ödülü ve 81 üyelikle üniversitede, sürekli olarak çığır açan araştırmalar yapılmaktadır.

Imperial College ana kampüsü, Londra'nın merkezindeki South Kensington'da bulunmaktadır. Londra Üniversitesi kurucu yüksekokullarından biri olan Imperial College, kuruluşunun 100. yıldönümünde 8 Temmuz 2007'de Londra Üniversitesi'nden ayrılmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Imperial Uluslararası Ofisi, öğrencilere İngiltere’ye yerleşme konusunda verilen hizmetleri yönetir. Özellikle İngiltere öğrenci vizelerine, eğitim sırasında ve sonrasında çalışma kurallarına yoğunlaşır. Buna ek olarak, uluslararası öğrenciler için oryantasyon etkinlikleri düzenler ve öğrencilerin ülkeye varışından önceki süreçte iletişim ve bilgilendirme sağlar.

İngiltere genelinde görülmesi gereken yerlere yıl boyunca çeşitli geziler düzenlenirken ayrıca aile yanı konaklama seçeneği sağlayan dış bağlantılara da sahiptir.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2020’de 4. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2020’de 7. sırada
 • QS Dünya Üniversite Rehberi 2021’de 8. sırada
 • Times Yükseköğretim Dünya Üniversite Rehberi 2020'de 10. sırada yer almaktadır.

Imperial College, istikrarlı olarak dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Küresel çapta birçok sıralamada en iyi ilk 10 üniversite arasına girmiştir. Üniversite 2014 Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralamasında 22. olmaya hak kazanmıştır.

Financial Times 2013’e göre, MSc Management programı İngiltere’de 1. dünyada ise 12. sırada yer almıştır. 2014 Financial Times MBA Anketinde ise Imperial MBA programı İngiltere’de 8. , Avrupa’da 15. ve dünyada 49. sırada yer almıştır.

Üniversitenin öne çıktığı diğer alanlar tıp (3.), mühendislik (2.), yaşam bilimleri (3.) ve fizik bilimleri (3.) olmak üzere ulusal düzeyde iyi performans göstermektedir.

Konaklama

Imperial College London şu anda Londra'nın South Kensington ve Chelsea bölgelerinde bulunan 20 konaklama tesisine sahiptir. Üniversite rezidanslarında lisans öğrencilerine öncelik verilerek garanti konaklama imkanı sağlanır. Daha büyük olan lisansüstü öğrencilerin çoğu özel sektörde konaklama imkanı bulmakta olup, ayarlamalar için Imperial College Özel Konaklama Ofisi tarafından yardım sağlanmaktadır.

Lokasyon

Imperial College, Londra ve Güneydoğu'da mükemmel seyahat bağlantıları olan bir dizi kampüse sahiptir. Bu kampüslerin hepsi toplu taşıma araçlarıyla kolayca erişilebilir durumdadır. Üniversitenin ana kampüsü Londra'daki Royal Albert Hall, Doğal Tarih Müzesi ve Bilim Müzesi'nin yakınında, South Kensington'da konumlanmıştır.

Üniversiteye ulaşım, İngiltere'nin en büyük üç havalimanından sağlanmaktadır. Heathrow, Gatwick ve Stansted havalimanları Imperial College için özel servisler düzenlemektedir.

Mezunlar

 • Alexander Fleming (Nobel Ödüllü Farmakolog)
 • Thomas Huxley (Biyolog)
 • H.G. Wells (Yazar)
 • Brian May (Queen grubunda Müzisyen)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Oxford Üniversitesi 'Dünyanın En İyi Üniversitesi' seçildi

Oxford Üniversitesi, 2020 Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralamaları tarafından bu yıl dördüncü kez dünyanın… Daha fazla

Cambridge, "2019 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması" listesinde üçüncü oldu

Cambridge Üniversitesi, 2019 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması'nda İngiltere'nin en iyisi ve genel olarak üçüncü… Daha fazla

Cambridge, Küresel İtibar Sıralamaları'nda İngiltere üniversiteleri arasında lider konumda

Cambridge ve Oxford, 2019 Times Yüksek Öğrenim Dünya İtibar Sıralamaları'nın yayınlanmasını takiben önde gelen akademisyenler… Daha fazla

Oxford QS tarafından dünyanın en iyi dördüncü üniversitesi seçildi

2020 QS Dünya Üniversite Sıralamaları bugün yayınlandı, 84 İngiltere üniversitesi ilk 1000'de yer aldı.   Daha fazla

Cambridge, 2020 Guardian Üniversite Sıralamaları'nda en üst sıradaki yerini korudu

Cambridge Üniversitesi, Guardian Üniversite Rehberi Sıralamaları'nda art arda dokuz yıl en üst sıradaki yerini korudu. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi