İngiltere'de Bir Öğrenci Olarak Finansman ve Giderler

Yabancı öğrenciler için finansal destek

Eğer Avrupa Birliği dışından gelen bir yabancı öğrenciyseniz ve İngiltere'de eğitim almak istiyorsanız, fon ve burs almak ve bunun için başvuruda bulunmak için ilk adımı atabilirsiniz.

İngiltere Üniversitelerinde Burs Arama

İngiltere'de alacağınız eğitimi finanse etmek için burs, bağış veya hibeye mi ihtiyacınız var? Kapsamlı burs arama motorumuz sizi bekleyen yüzlerce potansiyel fırsata sahiptir.

Uluslararası öğrenim ücretleri ne kadardır?

Yabancı öğrenciler için ücretler üniversiteye, tercih edilen bölümün uzunluğuna ve türüne göre değişir. Sosyal bilimler ve beşeri bilimler bölümleri yılda 10,000 £ kadar küçük bir maliyette olabilir, ancak eğer tıp eğitimi almak isterseniz - sınırlı kontenjan ve büyük talep olan durumlarda - fiyat 35.000 £''a kadar çıkabilir.

İngiltere'de yaşamanın maliyeti nedir?

İngiltere'de yaşamanın ortalama maliyeti, Londra'da yılda yaklaşık 15.000 £ ve ülkenin geri kalanında 12.000 £ civarındadır. Bu, bir yabancı öğrencinin İngiltere'de yaşamak ve eğitim almak için yılda 24-26.000 £ gibi bir parayı gözden çıkarması gerektiği anlamına gelir.

Maddi durumum vize başvurumu etkiler mi?

Yabancı öğrenciler, Tier 4 (Genel) öğrenci vizesi almadan önce İngiltere'de yaşamayı karşılayabileceklerini ispat edebilmelidirler. Londra'daki öğrencilerin kaldıkları her ay için 1.265 £ bütçeye sahip olmaları gerekirken, İngiltere'nin geri kalan kısmındaki öğrencilerin 1.015 £ değerinde bir maliyeti karşılayabileceklerini ispat etmeleri gerekir.

Bugün SI-UK ile İletişime Geçin

Bir sonraki adımda ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz ya da İngiltere'de eğitim almak için yeterli bütçeye sahipseniz, bugün İstanbul ofisimizden ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

Studying in the UK

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi