İngiltere'de Eğitim Bilimleri Eğitimi

Eğitim Bilimleri'ne Giriş

Bir Eğitim Bilimleri derecesi, hızla gelişmekte olan 21. yüzyıl dünyasında öğretime, eğitime ve bu kavramların ne anlama geldiğine odaklanır. Konu, öğrencilere hem küresel hem de İngiltere dahil olmak üzere çeşitli farklı açılardan öğretilir ve öğrencilerin kendilerine özgü güven, bilgi ve yeteneklerini geliştirmeleri teşvik edilir. Modüller öğretimin yaratıcılık, felsefe ve erişilebilirlik gibi yönlerinin yanı sıra eğitimin tarihi, sosyolojisi ve psikolojisi gibi konuları da kapsayacaktır.

Eğitim Bilimleri Başvurunuz

SI-UK, İngiltere'de Eğitim Bilimleri eğitimi almak için başvuruda bulunmanıza yardımcı olabilir. İstanbul veya Ankara ofislerimizden ya da Skype üzerinden ücretsiz danışmanlık randevusu alabilirsiniz.

Öğrencilerin derecelerine göre kredilendirilecek olan bir eğitim kurumunda işe yerleştirme programına dahil olmaları beklenir. Bu, öğrencinin sınıf içinde ilk elden deneyim edinmesini sağlar ve ne kadar ilerleme kaydettiğinizi bilmeniz için düzenli sözlü ve yazılı geri bildirim verilir.

Eğitim Bilimleri Alanında Kariyer

Eğitim Bilimleri mezunları öncelikli olarak eğitim-öğretim sektöründe çalışmayı düşünebilir. Diğer kariyer seçeneklerinin arasında araştırma, yayıncılık ve yönetim bulunur. Çoğu eğitim programından Kalifiye Öğretmen Statüsü(QTS) ile mezun olmasanız da sonrasında katılacağınız Yüksek Lisans Eğitim Sertifika Programına (PGCE) geçiş yapma imkanı sağlar.

Eğitim Bilimleri Mezunları Ne Kadar Kazanırlar?

 • Ortalama profesyonel başlangıç maaşı: 22,000 £ 
 • Ortalama profesyonel olmayan başlangıç maaşı: 15,000 £ 

Kaynak: 2019 Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi

Eğitim Bilimleri'ne Giriş Koşulları

 • Tipik Uluslararası Bakalorya gereklilikleri: 32 puan.
 • Tipik A-Level gereklilikleri: ABB.
 • Tipik IELTS gereklilikleri: Her bir bölümde 5.5 altında olmamak üzere 6 puan 
IELTS Hazırlık Kursları 

Eğitim Bilimleri eğitiminden önce IELTS puanınızı yükseltmek istiyorsanız, İstanbul'daki merkezlerimizde esnek, yarı zamanlı IELTS kurslarımıza kayıt olun. 

Giriş koşullarının üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebileceğini lütfen unutmayın.

İngiltere’de Nerede Eğitim Bilimleri Eğitimi Alabilirim?

İngiltere'deki en iyi Eğitim Bilimleri bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda 2020 Guardian Üniversite Rehberi'ne göre Eğitim Bilimleri bölümüne sahip en iyi on üniversiteye göz atın: 

 1. Batı İskoçya Üniversitesi
 2. Sunderland Üniversitesi
 3. Birmingham City Üniversitesi
 4. East Anglia Üniversitesi
 5. Durham Üniversitesi
 6. Huddersfield Üniversitesi
 7. Stirling Üniversitesi
 8. Southampton Üniversitesi
 9. Winchester Üniversitesi
 10. Northumbria Üniversitesi

İngiltere'de Eğitim Bilimleri Eğitimi Alın

İngiltere'de Eğitim Bilimleri eğitimi almak istiyorsanız, bugün İstanbul veya Ankara ofislerimizden ücretsiz danışmanlık randevusu alın. Unutmayın, Premium Hizmet bir İngiltere üniversitesinden en az bir teklif almanızı garanti edecektir!

Studying in the UK

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi