Birmingham City Üniversitesi
Birmingham City Üniversitesi

Rank

Birmingham City Üniversitesi Ranking

90

location

Birmingham City Üniversitesi Location

Central England

Birmingham City Üniversitesi Birmingham City Üniversitesi

Rank

University Ranking

90

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Birmingham City Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Birmingham, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.5%
Öne Çıkan Bölümler Sanat ve Tasarım, Medya, Sağlık
Uluslararası Ücretler £12,000-15,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Birmingham, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.5%
Öne Çıkan Bölümler Sanat ve Tasarım, Medya, Sağlık
Uluslararası Ücretler £12,000-15,500

Genel Bakış

Birmingham City Üniversitesi'ne 80'den fazla ülkeden 24.000 öğrenci kayıtlıdır; bu da okulu eğitim almak için heyecan verici ve farklı bir yer haline getirir. Lisans bölümlerinin önemli bir kısmı -Muhasebe, Oyunculuk, Mimarlık, Eğitim, Mühendislik, Hukuk, Pazarlama, Hemşirelik, Radyografi ve Sosyal Hizmet dahil olmak üzere- profesyonel akreditasyona sahiptir. Üniversite ayrıca yakındaki Birmingham Uluslararası Havaalanı ve Londra, Manchester ve İngiltere'nin geri kalanına kolay karayolu ve demiryolu bağlantıları ile elverişli bir konuma sahiptir.

Birmingham City Üniversitesi'nin çok sayıda kayıtlı yarı zamanlı öğrencisi bulunmaktadır ve bu da onu bölgedeki en büyük lisans eğitimi sağlayıcısı yapar. Ek olarak, üniversite özellikle elektronik ticaret, ağ mühendisliği ve elektronik sistemlere odaklanarak son yıllarda yüksek teknoloji derecesi portfolyosunu arttırmıştır.

Birmingham City Üniversitesi, İngiltere'de tesislerine yatırım yapan en iyi 30 üniversiteden biridir ve en son Ulusal Öğrenci Araştırması'nda öğrencilerin %84'ü bölümlerinden memnun kalmış, %87'si fakülte personelinin ders anlatma ve öğretim konusunda iyi olduğunu belirtmiştir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Birmingham City Üniversitesi'nin, İngiltere'ye gelen tüm yabancı öğrenciler için bir karşılama ve selamlama ekibi bulunmaktadır ve yılda üç kez Öğrenci Servisi Ofisi, Birmingham Uluslararası Havaalanı'ndaki öğrencileri karşılayarak onların üniversite konaklama birimlerine yerleşmelerine yardımcı olmaktadır.

Oryantasyon programları Eylül ayının başında yapılmaktadır ve yabancı öğrencilerin yeni çevrelerine ve üniversitelerine sorunsuz bir biçimde alışmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Konuşmalar, atölye çalışmaları ve sosyal etkinlikler öğrencilere yeni evleri hakkında daha fazla bilgi edinme şansı verecektir. Bu program tüm AB öğrencileri ve yabancı öğrenciler için ücretsizdir.

Birmingham City Üniversitesi'nin Öğrenci Hizmetleri, yabancı öğrenciler için daha fazla bilgi ve tavsiye sağlayan temel birimdir ve 'Öğrenci Yardım Bölgesi' adı verilen düzenli ve aktif bir hizmet sağlamaktadır.

Sıralama

  • 2020 Times Üniversite Rehberi'nde 96. sırada
  • 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 81. sırada

Guardian'da üç bölüm İngiltere'nin en iyi 20'sine - Medya Çalışmaları, Drama ve Dans ve Genel Mühendislik - ve beş bölüm daha en iyi 30'a girmiştir. - Mimarlık, Sanat ve Tasarım, Eğitim, Makine Mühendisliği ve Müzik- En son Araştırma Uzanlığı Çerçevesi'nde, Birmingham City Üniversitesi’nin çalışmalarının neredeyse %90’ı “olağanüstü” veya “çok önemli” olarak kabul edimiştir.

Konaklama

Birmingham City Üniversitesi'nde konaklama birimleri, birinci sınıf öğrencileri için garanti edilmektedir. Buna ek olarak, müstakil dairelerden, özel gereksinimleri olan öğrenciler için uyarlanmış konaklama yerlerine kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Konutlar güvenli, emniyetli ve uygun fiyatlı olup İngiltere'nin ikinci şehri olan Birmingham'ın merkezine yakın bir yerde yaşama ve eğitim alma imkanı sunar. Özel kiralık konaklama imkanları da mevcuttur ve konutlar şehrin her yerine yayılmıştır.

Konaklama Hizmetleri Ekibi, tüm öğrencilere soruları ve sorunları konusunda yardımcı olmak için hazırdır.

Lokasyon

Birmingham City Üniversitesi, Birmingham bölgesindeki sekiz ana kampüse ve okula yayılmıştır. Birmingham, büyük bir Avrupa şehridir ve dünyaca ünlü Bullring Center da dahil olmak üzere sanat, müzik, tiyatro ve spor, mükemmel gece hayatı, harika alışveriş ve yemek mekanlarının yanı sıra bazı muhteşem mimarilere de ev sahipliği yapmaktadır.

Şehir aynı zamanda güzel kırsal alanlarla çevrilidir. İngiltere'nin merkezindeki konumu onu İngiltere ve Avrupa'yı keşfetmek için uygun bir üs haline getirir; şehir, karayolu ve demiryolu ile Londra'ya iki saatten daha az bir mesafededir ve kendi uluslararası havaalanına sahiptir. Warwick, Stratford, Peak District ve Galler de kolayca ulaşılabilecek mesafededir.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Birmingham City Üniversitesi'nde Ocak 2020'de Açılacak Bölümler Açıklandı

Birmingham City Üniversitesi, Ocak 2020 girişi için tam kapsamlı yüksek lisans bölümlerini açıladı.   Daha fazla

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi