West of Scotland Üniversitesi
West of Scotland Üniversitesi

Rank

West of Scotland Üniversitesi Ranking

116

location

West of Scotland Üniversitesi Location

Scotland

West of Scotland Üniversitesi

Rank

University Ranking

116

location

Img

Scotland

ADD TO FAVOURITES

West of Scotland Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Paisley, Hamilton, Dumfries and Ayr, Scotland
Kuruluş Tarihi 2007
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 6.9%
Öne Çıkan Bölümler Bilgisayar, Muhasebe, Finans
Uluslararası Ücretler £12,600-14,100
Temel Bilgiler
Lokasyon Paisley, Hamilton, Dumfries and Ayr, Scotland
Kuruluş Tarihi 2007
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 6.9%
Öne Çıkan Bölümler Bilgisayar, Muhasebe, Finans
Uluslararası Ücretler £12,600-14,100

Genel Bakış

West of Scotland Üniversitesi (UWS) 2007 yılının Ağustos ayında  Paisley Üniversitesi'nin Bell College birleştirilmesi ile kurulmuştur. Halihazırda 1.400'ü uluslararası öğrenci olmak üzere yaklaşık 19.500 öğrenci eğitim görmektedir. İskoçya'nın en büyük modern üniversitesi konumundadır ve Ayr'da, Dumfries'de, Hamilton'da ve Paisley'de dört kampuse sahiptir.

Üniversitenin altı tane akademik okulu vardır ve son Ulusal Öğrenci Anketi'nden sonra öğrencilerin% 84'ü UWS'den memnun kalmışlardır. Kimya, Proses ve Enerji Mühendisliği, Kimya, Sinema ve Fotoğrafçılık ve İnşaat Mühendisliği, İskoç sektöründe genel olarak memnuniyet açısından birinci olmuştur.

Batı İskoçya Üniversitesi, İskoçya'nın mesleki yüksek öğretim kurumlarından biridir ve endüstriyel ve ticari ortaklarla güçlü bağları bulunmaktadır. Okulun bilgisayar alanındaki mümmel başarısı, resmi kurumlarca kabul edilmiştir. Üniversite ayrıca İskoçya'nın en büyük sağlık, hemşirelik ve ebelik okuluna sahiptir. Muhasebe ve finans araştırması, İskoçya'daki modern bir üniversitedeki herhangi bir konunun en yüksek sıralamasını elde eden son değerlendirmelerde dünya çapında sınıflandırılmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Okul öncesi İngilizce dil kursları, dönem başlangıcından 5-8 hafta önce başlamaktadır. UWS’de , özel bir Uluslararası Öğrenci Ekibi ekibi bulunmaktadır öğrencilere vize, İngiltere'de çalışma ve genel refah konularında öğrencilere yardımcı olmanın yanı öğrencileri alışmalarında yardım etmek gibi hizmetler sunmaktadır.

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 108. sırada
  • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 106. sırada gösterilmiştir.

Konaklama

UWSde , Glasgow Üniversitesi tarafından işletilen Dumfries kampüsünde konaklama olanağı ile Paisley, Ayr ve Hamilton kampüslerinde 1000’e yakın konaklama yeri bulunmaktadır. Paisley kampüsündeki konaklama yerleri kısa bir süre önce 17.6 milyon sterlin ile yenilendi. Tüm konaklama birimleri mutfaklı odalarında birinci sınıf öğrencilerine öncelik vermektedir.

 

Lokasyon

UWS, İskoçya'nın güneyindeki ve güneybatısındaki dört kampüste faaliyet göstermektedir ve  uluslararası öğrencilere ülkenin güzel bir bölgesinde yaşamak için bir şanstır. Paisley Glasgow'un yedi kilometre batısındadır ve bu nedenle İskoçya'nın farklı yerlerine, Edinburgh ve Stirling gibi en güzel ve tarihi yerlere ulaşmak için ideal bir konumdadır. Ayr Campus, İskoçya'nın batı kıyısında yer alırken, Dumfries şehir merkezinden iki kilometre uzaklıktadır ve Hamilton kampüsü Lanarkshire'ta yer almaktadır.

Paisley kampüsü Glasgow havaalanında yürüme mesafesinde, Glasgow merkezinden trenle 10 dakikalık bir mesafededir. Hamilton kampüsü Glasgow'dan trenle 15 dakika, Ayr kampüsü Glasgow'dan araba veya trenle 40 dakikalık bir mesafededir. Dumfries kampüsüne otobüsle Dumfries merkezinden ulaşılır. Glasgow'dan Londra trenle yaklaşık 5 saatlik bir mesafededir.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi