Sunderland Üniversitesi
Sunderland Üniversitesi

Rank

Sunderland Üniversitesi Ranking

109

location

Sunderland Üniversitesi Location

North England

Sunderland Üniversitesi

Rank

University Ranking

109

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Sunderland, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 40%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, Eğitim, İşletme
Uluslararası Ücretler £10,750
Temel Bilgiler
Lokasyon Sunderland, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 40%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, Eğitim, İşletme
Uluslararası Ücretler £10,750

Genel Bakış

Sunderland Üniversitesi, 1901'de Sunderland Teknik Koleji olarak kurulmuş ve 1992'de üniversite statüsünü almıştır. İngiltere'nin kuzeydoğu kıyısındaki Sunderland'da iki, iş, turizm ve hemşirelik eğitiminde kullanılan bir Londra'da olmak üzere üç kampüsü vardır. Sunderland 2012'de Yılın Üniversitesinde ödüle layık görülmüştür.

Sunderland Üniversitesi, iş dünyası ve endüstri ile yakın bir bağlantıya ve birçok önde gelen mavi çip şirketiyle yakın bir çalışma ilişkisine sahiptir. Birçoğu, bu tür şirketlerde mühendislik ve medyada özellikle güçlü olan bir dereceye kadar işe yerleştirilmektedir. LLB derecesi, İngiltere'nin uzay hukuku alanındaki ilk modülünü içeriyor ve Sunderland, geniş eczane ve uygulamalı bilim bölümleri sayesinde daha güçlü yönler göstermektedir.

Sunderland Üniversitesi Londra Kampüsü

Sunderland Üniversitesi Londra Kampüsü, Avrupa'nın en önemli finansal merkezinde  Kanarya İskelesi'nde yer almaktadır ve şimdi dünyanın dört bir yanından 2.000'den fazla lisans ve lisansüstü öğrenciye hizmet sunmaktadır. Kampüs, öğrencilere dinamik bir öğrenme deneyimi sunarak birinci sınıf öğretim ve son teknoloji ürünü tesisler ve altyapılar sunmaktadır.

 

Sunderland Üniversitesi, Londra Kampüsünde çeşitli lisans ve lisansüstü dersler sunulmaktadır: 

 • İşletme, Yönetim ve Finans
 • Mühendislik ve Proje Yönetimi
 • Turizm
 • Hemşirelik ve Sağlık
 • Akademik Amaçlı İngilizce Hazırlık

MBA'lar Finans, İnsan Kaynakları Yönetimi, Pazarlama ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanlarında da sunulmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Üniversite, dönem başlangıcından önce İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Sunderland Üniversitesi, Newcastle Havaalanı'na gelen öğrenciler için ücretsiz bir havaalanı karşılama hizmeti sunmakatadır. Fakülte ayrıca yeni öğrenciler için bir haftalık bir oryantasyon programı düzenlemekte, üniversite de yeni gelenler için hoş geldiniz partileriler vermeketedir.

Sıralama

 • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 109. sırada
 • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 89. sırada gösterilmiştir.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin ardından, Sunderland'daki on konuda 4 lük dünya çapında araştırma standartı ile ödüllendirilmiştir

Konaklama

Sunderland'da beş tane konut salonu bulunmaktadır ve tüm birinci sınıf öğrencilere öncelik verilmektedir.  Banyolu, paylaşımlı ve  değişen boyutlar dahil olmak üzere çeşitli seçeneklerle birlikte 2.000'den fazla oda bulunmaktadır. Odalar ortak mutfaklı dairelerde düzenlenmiştir.

Tüm salonlarda tam donanımlı mutfaklar ve otel bünyesinde çamaşır yıkama olanakları bulunur. Kişisel eşyalar sigortası, wifi'de olduğu gibi kiraya dahildir ve ücretsiz bir kampüs otobüsü hizmeti, tüm salonları her iki kampüse bağlamaktadır.

Lokasyon

Sunderland Üniversitesi üç kampüsü vardır: Sunderland'da iki, Londra'da bir tane iş, turizm ve hemşirelik eğitimi için. Sunderland, Gürcü, Edward ve Viktorya dönemi mimarisinin bir karışımı olan sanatsal bir mariye sahiptir. 

Kuzeydoğu'nun en büyük şehirlerinden biri olan birçok büyük bar ve gece kulübüne sahiptir ve grup turları için düzenli olarak hizmet sunmaktadır. Sunderland aynı zamanda Olimpik standart yüzme havuzları, kuru kayak merkezi ve İngiltere'deki en büyük tırmanma duvarlarından biri de dahil olmak üzere Sunderland FC ve tesisleri gibi sayısız spor kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. Sunderland, Londra'dan trenle yaklaşık dört saatlik bir mesafededir.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’de Hemşirelik Okuyun!

İngiltere, en yeni araştırma ve eğitim yöntemlerinden esinlenmiş, pratik ve teorik olarak öğretilen yenilikçi hemşirelik diplomaları… Daha fazla

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi