Sunderland Üniversitesi

Rank 103
Location Sunderland, England
Established 1992
International Students 40%
Famous Courses Ekonomi, Eğitim, İşletme
International Fees £10,750
Key Information
Location Sunderland, England
Established 1992
Famous Courses Ekonomi, Eğitim, İşletme
International Fees £10,750

Overview

Sunderland Üniversitesi, 1901'de Sunderland Teknik Koleji olarak kurulmuş ve 1992'de üniversite statüsünü almıştır. İngiltere'nin kuzeydoğu kıyısındaki Sunderland'da iki, iş, turizm ve hemşirelik eğitiminde kullanılan bir Londra'da olmak üzere üç kampüsü vardır. Sunderland 2012'de Yılın Üniversitesinde ödüle layık görülmüştür.

Sunderland Üniversitesi, iş dünyası ve endüstri ile yakın bir bağlantıya ve birçok önde gelen mavi çip şirketiyle yakın bir çalışma ilişkisine sahiptir. Birçoğu, bu tür şirketlerde mühendislik ve medyada özellikle güçlü olan bir dereceye kadar işe yerleştirilmektedir. LLB derecesi, İngiltere'nin uzay hukuku alanındaki ilk modülünü içeriyor ve Sunderland, geniş eczane ve uygulamalı bilim bölümleri sayesinde daha güçlü yönler göstermektedir.

Sunderland Üniversitesi Londra Kampüsü

Sunderland Üniversitesi Londra Kampüsü, Avrupa'nın en önemli finansal merkezinde  Kanarya İskelesi'nde yer almaktadır ve şimdi dünyanın dört bir yanından 2.000'den fazla lisans ve lisansüstü öğrenciye hizmet sunmaktadır. Kampüs, öğrencilere dinamik bir öğrenme deneyimi sunarak birinci sınıf öğretim ve son teknoloji ürünü tesisler ve altyapılar sunmaktadır.

 

Sunderland Üniversitesi, Londra Kampüsünde çeşitli lisans ve lisansüstü dersler sunulmaktadır: 

 • İşletme, Yönetim ve Finans
 • Mühendislik ve Proje Yönetimi
 • Turizm
 • Hemşirelik ve Sağlık
 • Akademik Amaçlı İngilizce Hazırlık

MBA'lar Finans, İnsan Kaynakları Yönetimi, Pazarlama ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanlarında da sunulmaktadır.

Services for International Students

Üniversite, dönem başlangıcından önce İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Sunderland Üniversitesi, Newcastle Havaalanı'na gelen öğrenciler için ücretsiz bir havaalanı karşılama hizmeti sunmakatadır. Fakülte ayrıca yeni öğrenciler için bir haftalık bir oryantasyon programı düzenlemekte, üniversite de yeni gelenler için hoş geldiniz partileriler vermeketedir.

Ranking

 • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 109. sırada
 • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 89. sırada gösterilmiştir.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin ardından, Sunderland'daki on konuda 4 lük dünya çapında araştırma standartı ile ödüllendirilmiştir

Accommodation

Sunderland'da beş tane konut salonu bulunmaktadır ve tüm birinci sınıf öğrencilere öncelik verilmektedir.  Banyolu, paylaşımlı ve  değişen boyutlar dahil olmak üzere çeşitli seçeneklerle birlikte 2.000'den fazla oda bulunmaktadır. Odalar ortak mutfaklı dairelerde düzenlenmiştir.

Tüm salonlarda tam donanımlı mutfaklar ve otel bünyesinde çamaşır yıkama olanakları bulunur. Kişisel eşyalar sigortası, wifi'de olduğu gibi kiraya dahildir ve ücretsiz bir kampüs otobüsü hizmeti, tüm salonları her iki kampüse bağlamaktadır.

Location

Sunderland Üniversitesi üç kampüsü vardır: Sunderland'da iki, Londra'da bir tane iş, turizm ve hemşirelik eğitimi için. Sunderland, Gürcü, Edward ve Viktorya dönemi mimarisinin bir karışımı olan sanatsal bir mariye sahiptir. 

Kuzeydoğu'nun en büyük şehirlerinden biri olan birçok büyük bar ve gece kulübüne sahiptir ve grup turları için düzenli olarak hizmet sunmaktadır. Sunderland aynı zamanda Olimpik standart yüzme havuzları, kuru kayak merkezi ve İngiltere'deki en büyük tırmanma duvarlarından biri de dahil olmak üzere Sunderland FC ve tesisleri gibi sayısız spor kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. Sunderland, Londra'dan trenle yaklaşık dört saatlik bir mesafededir.

You might also be interested in

İngiltere’de Hemşirelik Okuyun!

İngiltere, en yeni araştırma ve eğitim yöntemlerinden esinlenmiş, pratik ve teorik olarak öğretilen yenilikçi hemşirelik diplomaları…Read more

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı.Read more

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi