İngiltere’de Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Eğitimi

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği'ne Giriş

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği endüstrisi tüm dünyada yakıt, petrol, doğalgaz üretimi ve geliştirilmesinin her aşamasında çeşitli kariyer fırsatları sunar. Dünyada enerjiye olan ihtiyacın her zamankinden fazla olmasıyla birlikte sürdürülebilir, çevre dostu ve düşük maliyetli enerji dengesinin sağlanması için sürekli yeniliklere ihtiyaç duyulmaktadır. Bir Petrol ve Doğalgaz Mühendisi olarak, bu sizin öncelikli göreviniz olacaktır.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği'ne Başvurunuz

SI-UK, İngiltere'de Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği eğitimi almak için başvuruda bulunmanıza yardımcı olabilir. İstanbul veya Ankara ofislerimizden ya da Skype üzerinden ücretsiz danışmanlık randevusu alabilirsiniz. 

Bu sektörde başlangıç maaşları oldukça yüksektir ve sonrasında bitireceğiniz bir doktora programı maaşınızı daha da artıracaktır. Bu rakamlar çalışılan firmanın uluslararası ya da yerel olmasına bağlıdır ancak deneyime sahip bir mezun ortalama başlangıç ücretinin üzerinde kazanmaktadır.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği'nde Kariyer

Dünyanın petrol ve doğalgaz tedariğinin keşfedilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasında görev alan Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği derecesi, enerji endüstrisinde çeşitli kariyer imkanları doğurmaktadır. Bu sektör petrol jeolojisi, rezervuar mühendisleri, üretim mühendisleri ve sondaj mühendislerinin olduğu bir ofiste, laboratuvarda ya da sahada çalışmak anlamına geliyor olsa da bu durum karşınıza çıkacak heyecan verici fırsatların önüne geçmez.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği'ne Giriş Koşulları

Üniversiteler fen bilimleri notlarınızın yanında özellikle matematiğe önem verirler. Kimya mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, petrol ve doğalgaz mühendisliği gibi alanlarda minimum 2.5 gpa beklenmektedir.

  • Tipik IELTS gereklilikleri: Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan.
IELTS Hazırlık Kursları 

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği eğitiminden önce IELTS puanınızı yükseltmek istiyorsanız, İstanbul'daki merkezlerimizde esnek, yarı zamanlı IELTS kurslarımıza kayıt olun. 

Giriş koşullarının üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebileceğini lütfen unutmayın.

İngiltere’de Nerede Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Eğitimi Alabilirim?

İngiltere'deki en iyi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümü olan üniversiteler hakkında daha fazla bilgi alın:

Cambridge veya Imperial College'a başvuru yapmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Hizmeti, dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

İngiltere'de Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Eğitimi Alın

İngiltere'de Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği eğitimi almak istiyorsanız, bugün İstanbul veya Ankara ofislerimizden ücretsiz danışmanlık randevusu alın. Unutmayın, Premium Hizmet bir İngiltere üniversitesinden en az bir teklif almanızı garanti edecektir! 

Studying in the UK

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi