Robert Gordon Üniversitesi
Robert Gordon Üniversitesi

Rank

Robert Gordon Üniversitesi Ranking

83

location

Robert Gordon Üniversitesi Location

Scotland

Robert Gordon Üniversitesi

Rank

University Ranking

83

location

Img

Scotland

ADD TO FAVOURITES

Robert Gordon Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Aberdeen, Scotland
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14.1%
Öne Çıkan Bölümler Teknoloji, Mimarlık, Mühendislik
Uluslararası Ücretler £12,000-15,300
Temel Bilgiler
Lokasyon Aberdeen, Scotland
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14.1%
Öne Çıkan Bölümler Teknoloji, Mimarlık, Mühendislik
Uluslararası Ücretler £12,000-15,300

Genel Bakış

Robert Gordon Üniversitesi İskoçya nın Abeerdeen şehrinde modern bir üniversite olarak kurulmuştur. Okul 18. Yüzyılda eğitim enstitüsü olarak kurulmuş 1992 yılında Üniversite olarak akredite edilmiştir. Robert Gordon Üniversitesi mesleki markalaşma üzerinde yoğunlaşmış ve Profosyonel bir Üniversite anlamında kendisini kanıtlamıştır. 1000 in üzerinde uluslararası öğrencisi olmak üzere toplamda 17.000 den fazla öğrencisi bulunmaktadır.

Üniversiteye verilen ödüller arasında 2011'de 'En İyi Modern Üniversite' (Times Rehber 2012) ve 2011'de 'Yılın İskoç Üniversitesi' yer alıyor. Fakültelerde Aberdeen Business School, Tasarım ve Teknoloji Fakültesi ve Sağlık ve Sosyal Bakım Fakültesi dahildir.

Mesleki eğitime odaklanma, üniversitenin önde gelen mezun istihdam kaydıyla doğru bir orantı gösterir. İşe yerleşen öğrencilerin sayısında sürekli bir artış görülmektedir. Bu, özellikle Kuzey Denizi'ndeki gaz ve petrol şirketleri ile endüstri ile güçlü bağlantılar kurması ve tüm kurslarla standart haline gelen yıllık işe yerleştirme yoluyla sağlanmaktadır.

 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Giriş için gerekli notlara sahip olan fakat İngilizce gereksinimlerini karşılamayan öğrenciler, İngilizcelerini geliştirmek için sekiz haftalık mesleki İngilizce programı'na katılabilirler. Dönem süresince, öğrencilere daha fazla yardımcı olmak için İngilizce dil sınıfları oluşturulur. Bunlara genel grup sınıfları ve bire bir destek dahildir.

 

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafından  86.sırada
  • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından  44.sırada gösterilmiştir 


Robert Gordon Üniversitesi 1992 yılından sonraki üniversiteler arasında en iyisi  olarak bilinmektedir. Öncelikle öğretime dayalı bir üniversite olmasına rağmen, 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi Diş Hekimliği, Hemşirelik ve Eczacılık ve Medya Çalışmaları alanlarının iyi performans göstermiştir.

Konaklama

Robert Gordon Üniversitesi, 1.500'den fazla konaklama yerlerine mekana sahiptir ve öncelik olarak birinci sınıf öğrencilere seçenekler sunar. Odalar, her iki kampüste de yayılmış olup, en uzağı sadece 25 dakikalık yürüme mesafesindedir ve iki kampüs arasında servis mevcuttur. Birçok oda suit olup stüdyo daireler de mevcuttur. Üniversite ayrıca öğrencilerin konut veya apartmanların özel salonlarında öğrencilere alternatif konaklama imkânı bulmasına yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Aberdeen, canlı ve çokkültürlü bir kenttir ve 220.000'den fazla kişiye ev sahipliği yapmaktadır ve bunlara 20.000 öğrencidir. Bir çok müze, sanat galerisi, sinema ve konser alanıyla zengin bir kültüre sahiptir. Çok çeşitli ünlü mağazaların yanı sıra butikler, çeşitli alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Yerel olarak üretilen malları satan mağazalar ve yıl boyunca çeşitli zamanlarda düzenlenen uluslararası sokak pazarı da mevcuttur. Belediyenin düzenlediği etkinlik ortakları ve  yüzlerce yerel etkinlik düzenlenmektedir.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Robert Gordon Üniversitesi 12 aylık işe yerleştirme eğitimleri ile yeni Fen Bilimleri Yüksek Lisans Programını duyurdu

Robert Gordon, birkaç işletme bölümü için işe yerleştirmeli yüksek lisans programları açılacağını açıkladı. Daha fazla

Robert Gordon Üniversitesi lisans programlarına 2. sınıf öğrencileri kabul ediyor

Robert Gordon University, A seviyesi, IB ve seçmeli dersler için eşdeğer uluslararası niteliklere sahip uluslararası öğrenciler arasından… Daha fazla

İngiltere’de Gemi Mühendisliği Eğitimi

İngiltere üniversiteleri denizcilik sektöründe aranan elemanlar yetiştirmektedir. Gemi mühendisliği hakkında daha falza bilgi almak… Daha fazla

İngiltere'deki En İyi Fotoğrafçılık Üniversiteleri

Daha fazla

İngiltere’de Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği için En İyi Üniversiteler

Petrol, Gaz ve Petrol Mühendisliği dünya ekonomisi için çok önemlidir ve bu bölümün mezunları dünyanın… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi