İngiltere’de Veterinerlik Eğitimi

Veterinerlik Eğitimine Giriş

İngiltere’de Veterinerlik eğitimi almak size, cerrahi tedavi ve hayvan bakımı hakkında gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak veterinerlik kariyerinize başlamak için mükemmel bir temel sağlayacaktır. Veterinerlik eğitiminde kazanacağınız çok yönlü edinimlerle gıda güvenliği, araştırma ve ilaç sektöründe çeşitli pozisyonlarda çalışma kabiliyetine sahip olacaksınız.

Veterinerlik bölümünde tipik bir lisans eğitimii beş yıl sürer ve modüller genellikle anatomi ve fizyoloji, hayvancılık, mikrobiyoloji, halk sağlığı, parazitoloji ve patolojiyi kapsar. Programın ilk iki yılı foundation temelli olup, üçüncü ve dördüncü yıllar klinik eğitim ve beşinci profesyonel eğitim verilmektedir.

Veterinerlik Bölümüne Başvurunuz

SI-UK, İngiltere'de Veterinerlik eğitimi almak için başvuruda bulunmanıza yardımcı olabilir. İstanbul veya Ankara ofislerimizden ya da Skype üzerinden ücretsiz danışmanlık randevusu alabilirsiniz. 

Her yıl Veterinerlik eğitimi için kontenjan sınırlıdır ve başvuru prosedürü son derece rekabete dayalıdır. 2014'te Edinburgh, 190 Ülke/AB kontenjanı için yaklaşık 2.150 başvuru, 17 Ülke/AB kontenjanı için 500 yurt dışı başvurusu aldı; bu, her 14 Ülke/AB adayı için yaklaşık bir yer ve her 42 yabancı aday için bir yer olduğu anlamına gelmektedir.

Veterinerlik Alanında Kariyer

Veterinerlik mezunları talep görmektedir ve özel hayvan sağlığı alanlarına girmenin yanı sıra hayır kurumlarında, laboratuvarlarda, mezbahalarda ve halk sağlığı sektöründe iş bulacaklardır. Bir öğrenci yüksek lisans eğitimine devam etmeyi seçerse, mesleğin ileri uzmanlık gerektiren alanlarında kariyer yapabilir.

Veterinerlik Mezunları Ne Kadar Kazanırlar? 

 • Ortalama profesyonel başlangıç maaşı: 28,000 £ 

Kaynak: 2019 Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi

Veterinerlik Eğitimine Giriş Koşulları

 • Tipik Uluslararası Bakalorya gereklilikleri: 36-38 puan.
 • Tipik A-Level gereklilikleri: Kimya, Biyoloji ve Fizik derslerinden AAA.
 • Tipik IELTS gereklilikleri: Her bölümde en az 6.5 olmak üzere ortalama 7.0 puan.
IELTS Hazırlık Kursları 

Veterinerlik eğitiminden önce IELTS puanınızı yükseltmek istiyorsanız, İstanbul'daki merkezlerimizde esnek, yarı zamanlı IELTS kurslarımıza kayıt olun. 

Giriş koşullarının üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebileceğini lütfen unutmayın.

İngiltere’de Nerede Veterinerlik Eğitimi Alabilirim?

İngiltere'deki en iyi Veterinerlik bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda 2020 Guardian Üniversite Rehberi'ne göre Veterinerlik bölümü en iyi olan üniversitelere göz atın:

 1. Edinburgh Üniversitesi
 2. Glasgow Üniversitesi
 3. Liverpool Üniversitesi
 4. Cambridge Üniversitesi
 5. Nottingham Üniversitesi
 6. Bristol Üniversitesi
 7. Royal Veterinary College (Kraliyet Veterinerlik Koleji)

İngiltere'de Veterinerlik Eğitimi Alın

İngiltere'de Veterinerlik eğitimi almak istiyorsanız, bugün İstanbul veya Ankara ofislerimizden ücretsiz danışmanlık randevusu alın. Unutmayın, Premium Hizmet bir İngiltere üniversitesinden en az bir teklif almanızı garanti edecektir! 

Studying in the UK

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi