Dünya Üniversite Sıralamasında Oxford Üniversitesi Birinci

22 September 2016

Time Yüksek Öğrenim (THE) 2017 Dünya Üniversite Sıralamasında, University of Oxford, bir ingiliz üniversitesi olarak 12 yıl aradan sonra birinci gösterdi.  

Üniversitenin bu başarısı, dört ana gösterge olan sıralama, öğretim, araştırma ve uluslararı duruşta gelişmiş bir performans sergilemesine bağlanabileceği gibi, aynı zamanda toplam kazanç ve araştırma kazancının bünyesindeki görevli sayısından çok daha hızlı artmasının nedenidir.

İlk sıra herkesi şaşırtmış olsa da, ilk 10'un geri kalanı hemen hemen aynıydı.University of Cambridge ve Imperial College London 4. ve 7. sırada kaldılar. İlk 10'un tamamı aşağıda sizler için sıralanmıştır.

Oxford üniversitesinin rektör yardımcısı Louise Richardson: "Bir üniversite, cezbettiği akademisyenler kadar iyidir. En iyi akademisyenler diğer başarılı akademisyenleri ve de başarılı genç akademisleri çeker. Bunların hepsi en iyi öğrencileri ve de en rekabetçi araştırma fonlarını çeker. Yani burada çok hünerli bir çember var."

Dünyanın en iyi üniversitesinde okumak için başvurmak istiyor musunuz? Oxbridge Servisi, Oxford ve Cambridge başvurularından tasarlandı. Şimdi daha fazla biilgi almak için ücretsiz danışmanlığımıza başvurun

2017 Dünya Sıralaması

 1. University of Oxford 
 2. California Institute of Technology
 3. Stanford University
 4. University of Cambridge       
 5. Massachusetts Institute of Technology         
 6. Harvard University    
 7. Princeton University  
 8. Imperial College London       
 9. ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology Zurich           
 10. University of California, Berkel

 

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi