Worcester Üniversitesi
Worcester Üniversitesi

Rank

Worcester Üniversitesi Ranking

92

location

Worcester Üniversitesi Location

Central England

Worcester Üniversitesi

Rank

University Ranking

92

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Worcester, England
Kuruluş Tarihi 2005
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 5.4%
Öne Çıkan Bölümler Hemşirelik, Psikoloji, Spor Bilimleri
Uluslararası Ücretler £11,700
Temel Bilgiler
Lokasyon Worcester, England
Kuruluş Tarihi 2005
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 5.4%
Öne Çıkan Bölümler Hemşirelik, Psikoloji, Spor Bilimleri
Uluslararası Ücretler £11,700

Genel Bakış

Worcester Üniversitesi, 1946 yılında bir Öğretmen Yetiştirme Koleji olarak kurulmuştur. 2005 yılında Üniversite statüsüne getirilmiştir. Halen İngiltere'de en hızlı büyüyen üniversitelerden biridir ve 10,000'den fazla lisans, lisans üstü ve yarı zamanlı kayıtlı öğrencisi ile yoğun bir öğrenci kapasitesine sahiptir.

Worcester Üniversitesinden mezun olanlar mezuniyetinin ardından altı ayı içinde iş hayatına atılmakta ve iş hayatında yüksek başarılar göstermektedirler. 2013 yılında Guardian, Birleşik Krallık'ın ilk halka açık ve üniversite kütüphanesi olan Hive'ı tanımak için Worcester'a yerel topluluk ödülüne katkıda bulunarak ödül taktim etmiştir.
Worcester, yakın zamanda açılmış 2.000 kişilik stadyumun yakın zamanda yararlanan Hemşirelik ve Ebelik, Psikoloji, Öğretmen Eğitimi ve Spor Bilimleri alanlarında yüksek bir performans göstermiştir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası ve AB öğrencileri, teşvik seminerleri, kariyer tavsiyeleri, sosyal faaliyetler, öğrencilere  Worcester'daki ilk haftalar çok daha fazla kolaylık sağlayacaktır. Uluslararası Öğrenci Ofisi öğrencilere yardımı mezun oluncaya kadar devam etmekte ve ele alınması gereken her türlü konuyu veya öneriyi desteklemektedir.

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 90. sırada 
  • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından  95.sırada gösterilmiştir.

Konaklama

Tüm birinci sınıf lisans öğrencilerine konaklama konusunda öncelik verilmektedir. Konaklama alanında 1000'den fazla yatak mevcuttur ve mutfak imkanı bulunmaktadır.  Konaklama topluluğu kampüste öğrencilere her zaman yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Üniversite, Worcester'ın merkezinde, tren ve otobüs istasyonlarına sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Kent, tarihin ve kültüre batmış İngiltere'nin en eski kentlerinden biridir.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Times Yüksek Öğretim'in “Yılın Üniversitesi” adayları açıklandı

Yüksek öğreniminin "Oscar'ları" olarak kabul edilen 2019 Times Yüksek Öğretim ödülleri, altı üniversitenin "Yılın Üniversitesi" adaylığıyla… Daha fazla

İngiltere'deki En Çevreci Beş Üniversite

The People and Planet Green University Rankings'e göre İngiltere'nin en yeşil ve sürdürülebilir üniversiteleri hakkında… Daha fazla

İngiltere'nin En Yeşil Üniversiteleri

People and Planet Yeşil Üniversiteler Sıralaması İngiltere'nin en yeşil üniversiteleri hakkında benzersiz bilgiler sunuyor. İngiltere'nin en… Daha fazla

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi