Wolverhampton Üniversitesi
Wolverhampton Üniversitesi

Rank

Wolverhampton Üniversitesi Ranking

124

location

Wolverhampton Üniversitesi Location

Central England

Wolverhampton Üniversitesi Wolverhampton Üniversitesi

Rank

University Ranking

124

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Wolverhampton Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Wolverhampton, England
Kuruluş Tarihi 1992
Öne Çıkan Bölümler Business & İşletme, Yönetim, Gazetecilik
Uluslararası Ücretler £10,800-11,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Wolverhampton, England
Kuruluş Tarihi 1992
Öne Çıkan Bölümler Business & İşletme, Yönetim, Gazetecilik
Uluslararası Ücretler £10,800-11,500

Genel Bakış

Wolverhampton Üniversitesi 1992 yılında üniversite statüsüne layık görülmüştür ve halen 2,500'ü yabancı olmak üzere kayıtlı 23,000 öğrencisi vardır. Batı Midlands'deki dört kampüse yayılmıştır ve kökeni eskiden Wolverhampton Mekanik Enstitüsü olarak adlandırıldığı 1835 yılına kadar dayanır.

Wolverhampton, 1957'de dünyadaki en eski fonksiyonel orijinal elektronik depolanmış program bilgisayarının kullanımından başlayarak uygulamalı araştırma ve inovasyon konusunda tarihi bir üne sahiptir. Üniversite aynı zamanda İngiliz işaret dili, ayrıca gerçeklik tasarımı ve üretimi alanında ilk derece eğitimlerini sağlamıştır. Halen, Wolverhampton, öğrenciler tarafından yeni kurulan şirketleri teşvik etmekte ve girişimci öğrenciler için işe yerleştirmeler yaratan projeler yürütmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Wolverhampton Üniversitesi, yılın başında yeni gelen yabancı öğrenciler için bir oryantasyon programı yürütmektedir. Tüm yabancı öğrencilere, eğitimleri boyunca ücretsiz İngilizce desteği sunulurken, akademik ve genel İngilizce için ayrı kredili modüller de mevcuttur. Üniversiteye geldiğinizde, öğrenci servisleri size üniversite hayatı, yarı zamanlı çalışma, göçmenlik düzenlemeleri, İngiltere yaşamına ve dil desteğine uyum sağlama konularında yardımcı olabilir.

Sıralama

Wolverhampton Üniversitesi, geleneksel İngiltere üniversite sıralamalarına katılmamaya karar veren birkaç üniversiteden biridir.

Konaklama

Wolverhampton'daki Üniversite konaklama birimlerinde, çoğu banyolu ve birkaç öğrencinin ortak mutfaktan yararlandığı dairelerden oluşan 1.600'den fazla konut bulunmaktadır. Her biri arasında servis otobüsü bulunan City, Walsall ve Talford kampüslerinde odalar mevcuttur.

Lokasyon

Wolverhampton Üniversitesi, West Midlands ve Shropshire'daki dört kampüse yayılmıştır. Ana şehir kampüsü Wolverhampton şehir merkezinde, Compton Park ise park bölgesi banliyösünde yer almaktadır. Walsall'daki üçüncü bir kampüs, Walsall şehir merkezinden bir mil uzaktadır ve dördüncü kampüs, Telford'da 18. yüzyıldan kalma 2. derece bir Redbrick konağı olan  Priorsee Hall'dadır. Wolverton 23.000 öğrencisi için canlı bir gece hayatı sunar, ayrıca yakınlarda Stratford-upon-Avon ve Wolverton Wanderers Futbol Kulübü'nün sahası gibi kültürel eğlence yerleri de bulunmaktadır.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Wolverhampton'da yeni bir uluslararası burs başlatıldı

Wolverhampton Üniversitesi, yabancı öğrencileri desteklemek için yeni bir burs başlatacak. Daha fazla

İngiltere’de Motorspor Mühendisliği Eğitimi Alın

Motorspor mühendisliği üzerine bir kariyer yapmak zorlu bir yolculuktur. Eğitiminizi İngiltere'de almak sizi rakiplerinizin bir adım… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi