Westminster Üniversitesi
Westminster Üniversitesi

Rank

Westminster Üniversitesi Ranking

126

location

Westminster Üniversitesi Location

London

Westminster Üniversitesi Westminster Üniversitesi

Rank

University Ranking

126

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1838 as The Polytechnic Institution
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 25%
Öne Çıkan Bölümler Medya Çalışmaları,İşletme, Sanat ve Tasarım
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1838 as The Polytechnic Institution
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 25%
Öne Çıkan Bölümler Medya Çalışmaları,İşletme, Sanat ve Tasarım

Genel Bakış

Westminster Üniversitesi, İngiltere'deki ilk teknik okullardan biri olarak kurulmuş,   1992 yılında tam bir üniversite haline getirilmiştir. Üçü Londra'nın merkezinde olan dört kampüsten oluşmaktadır. 150 ülkeden 23 binden fazla öğrenci, lisans ve yüksek lisans derslerinden, özel mesleki programlarda ve kısa derslere kadar değişen çeşitli programlarda eğitim öğretim görmektedirler.

Konular, iş temelli beceriler ve pratik etkinlikle entegrasyon da dahil olmak üzere mesleki alanlara yönelmiştir. Lisans öğrencilerinin lisans eğitimi sırasında araştırma yapabilme imkanları vardır,  üniversite medya çalışmaları ve moda dereceleri ile ün kazanmıştır ve her ikisi alanda da dünyanın en iyilerindendir. Üniversite175. yıldönümünü 2013'te kutlamıştır. Westminster, konaklama yerinden Regent Kampüsü'ndeki İngiltere'deki ilk sinemalardan birinin restorasyonuna kadar her türlü imkana yoğun bir şekilde yatırım yapmaya devam etmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası Öğrenci Danışmanları, Westminster Üniversitesi'ndeki uluslararası öğrencilere bilgi, destek hizmetleri sunmaktadır. Sağlanan hizmetler, yeni uluslararası öğrencilere yönelik üç günlük bir konut oryantasyon programı ve sosyal etkinlikleri, ilginç haberler ve Londra'da olanları ayrıntılarıyla anlatan düzenli bir bülten de içermektedir. Yabancı Dil Olarak İngilizce, gerek ön-ders dersi olarak gerekse lisans dersinin bir parçası olarak kredili bir ders olarak verilmeketdir.

Sıralama

 • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 119. sırada
 • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 102. sırada gösterilmiştir.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin tarafından"uluslararası mükemmel"lik bakımından % 90' başarılı sınıflandırılmıştır. Sanat ve Tasarım ile Medya ve İletişim, İngiliz, Mimarlık ve Yapılı çevre ile Müttefik Sağlık alanlarının hepsi iyi performans göstermiştir.

Konaklama

Üniversitenin altı konut salonu ve 1.750 konaklama odası bulunmaktadır. Salonlar boyut, konum ve türe göre çeşitlilik gösterir. Bunların arasında Regent Parkına bakan Marylebone kampüsünün yanındaki bir kule bloğu; Upmarket Highgate Köyü'nde (Furnival House) zarif bir yüzyıl başında inşa edilmiş bina; Victoria'da (Wigram House) 19. yüzyıldan kalma bir konak köşesi ve Harrow kampüsünde modern amaçla inşa edilmiş bir ikametgah bulunmaktadır. Bütün salonlar akademik tesislere ve ulaşım bağlantılarına yakın konumdadır.

Mayıs ayından once başvuran öğrencilere konaklama konusunda öncelik verilmeketdir. Bu tarihten sonra da, Üniversitenin konaklama bürosu uluslararası öğrencilerin konaklamalarına yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Westminster Üniversitesi dört kampüse ayrılmıştır; Bunlardan üçü Londra'nın merkezinde, dördüncü Harrow'da bulunmaktadır. Harrow Kampüsü'ne en yakın metro istasyonu metropolitan hat üzerindeki Northwick Park'tır. Westminster Üniversitesi, yerinde çeşitli dükkanlar, kafeler, barlar ve spor tesisleri bulunduruyor.

Londra’da tiyatrolar, müzeler, galeriler, sinemalar ve restoranlar, kolayca ulaşılabilecek kültürel ve eğlence mekanlarından sadece birkaçıdır. Kampüsler, Parlamento Binaları ve Big Ben, BBC, London Eye, Tate Modern ve İngiliz Kütüphanesi gibi Londra semtlerinden kısa mesafededir. Başkente 350.000'den fazla öğrenci topluluğuyla, şehir genelinde çok çeşitli özel öğrenci indirimleri, etkinlikleri  bulunmaktadır.

Mezunlar

 • Jon Ronson (Gazetici ve Yazar)
 • Nick Mason (Pink Floyd)
 • Sir Alexander Fleming (Nobel ödüllü ve penisilin kaşifi)
 • Frank Turner (Olympic gymnast)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’deki En İyi 5 Moda Okulu

İngiltere'deki yenilikçi, prestijli ve dinamik moda okulları, küresel etki, kalite eğitimi, satın alınabilirlik, seçicilik, kaynak… Daha fazla

University of Westminster’da Eğitim Almanız İçin Beş Neden

Dünyanın en öğrencilere hoşgörülü şehirlerinden biri olan Londra’nın kalbinde yer alan University of Westminster canlı… Daha fazla

İngiltere'deki En İyi Fotoğrafçılık Üniversiteleri

Daha fazla

İngiltere’de Bu Yaz Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

İngiltere birinci sınıf üniversitelerde eğitim alırken ünlü yapıları görebilmenizi sağlayan ve yabancı öğrenci olarak yaşayabileceğiniz… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi