West London Üniversitesi
West London Üniversitesi

Rank

West London Üniversitesi Ranking

60

location

West London Üniversitesi Location

London

West London Üniversitesi West London Üniversitesi

Rank

University Ranking

60

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1860
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.7%
Öne Çıkan Bölümler Nursing, Midwifery, Music
Uluslararası Ücretler £13,000
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1860
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.7%
Öne Çıkan Bölümler Nursing, Midwifery, Music
Uluslararası Ücretler £13,000

Genel Bakış

West London Üniversitesi, Batı Londra'nın Ealing kentinde ve Brentford'dadır ve birkaç başka yerel kolejle birleştikten sonra 1992'de tam üniversite statüsünü kazanmıştır. 2011 yılında West London Üniversitesi olarak adını tanımlamıştır. 2011 Ulusal Öğrenci Anketi'nde öğrenci memnuniyeti için en gelişmiş modern üniversite konumundadır. Şu anda 100'ün üzerinde farklı ülkeden 12.000 öğrenciye hizmet sunmaktadır.

Londra West London Üniversitesi son zamanlarda Londra'nın en modern üniversitesi arasında yer almıştır ve misafirperverliği için Queen's Prize ödülünü kazanmıştır. Aynı zamanda, mezunları arasında Freddie Mercury ve Pete Townshend gibi sanatçılarla müzisyenlerin ve müzik üreticilerinin üretilmesi için de ünlüdür. Hemşirelik, öğrencilerin nüfusunun yaklaşık dörtte birini oluşturan başka dikkat çeken performansıdır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası Ofisi uluslararası öğrencilere destek sağlar. Dönem başlangıcından önce oryantasyon ve sosyal etkinlikler içeren iki haftalık bir uluslararası indüksiyon kursu vardır. Buna ek olarak, dönem başlangıcından dört hafta önce hazır olan ücretsiz bir hazırlık kursu ve Haziran ve Ocak aylarında başlayacak çok sayıda İngilizce kursu var.

Buna ek olarak, West London Üniversitesi One Stop Shop ekibi, öğrencilerin evde ve rahat olabildiğince rahat hissetmelerine yardımcı olmak için finans, konaklama, vize desteği ve daha pek çok konuda tavsiye ve destek sağlayabilir.

Sıralama

 • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 57. sırada yer almakatadır

Konaklama

Ödüllü Paragon binası, öğrencilere özel konaklama birimleri sunmaktadır, her biri ortak mutfak / yemek alanları bulunan 810 adet tek kişilik çalışma odasına sahiptir. Her çalışma odasında geniş bant internet olanakları bulunmaktadır. Ealing'deki Öğrenci Köyü'nin yanı sıra, Batı Londra'daki konaklama ekibi tarafından işletilen One Stop Shop ekibi aracılığıyla yardıma dayalı olarak yakınlarda özel kiralık konaklama olanakları bulunmaktadır.


West London Üniversitesi Öğrenci Yurdu'na başvuran tüm uluslararası öğrencilere, son başvuru tarihine kadar başvurmaları durumunda bir oda garantisi verilir.

Lokasyon

West London Üniversitesi, Ealing ve Brentford'da, Londra'nın merkezine kolay ulaşım için servis otobüsü barındırıyor. Londra'nın en büyük ilçelerinden biri olmasının yanında, Ealing, 1.900 dönümlük park ve açık alana sahip yeşil bir çevreye sahiptir. Londra'nın merkezindeki metroya sadece 30 dakika, geniş tiyatrolar, sinemalar ve diğer eğlencelerle Paddington'a hızlı tren ile 10 dakikada ulaşabilirsiniz.


Gatwick'ten uçan öğrenciler, kısa bir tüp servisiyle karşı karşıya kalırken, Gatwick'e direkt olarak 30 dakikalık bir trenle ulaşmak için Heathrow Havaalanı'na çok yakınlar.

Mezunlar

 • Freddie Mercury (Queen)
 • Pete Townshend (The Who)
 • Fodhla Cronin O'Reilly (2013 Academy Award nominee, Best Short Film)
 • Matt Tong (Bloc Party)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Times Higher Education ‘Yılın Üniversitesi’ Adayları Açıklandı

Times Higher Education(THE), 2018 yılının ‘Yılın Üniversitesi’ adaylarını açıkladı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi