Central Lancashire Üniversitesi
Central Lancashire Üniversitesi

Rank

Central Lancashire Üniversitesi Ranking

87

location

Central Lancashire Üniversitesi Location

North England

Central Lancashire Üniversitesi Central Lancashire Üniversitesi

Rank

University Ranking

87

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Central Lancashire Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Preston, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.6%
Öne Çıkan Bölümler Sosyoloji(İnsan Bilimleri), Yönetim. Bilim
Uluslararası Ücretler £11,950-12,950
Temel Bilgiler
Lokasyon Preston, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.6%
Öne Çıkan Bölümler Sosyoloji(İnsan Bilimleri), Yönetim. Bilim
Uluslararası Ücretler £11,950-12,950

Genel Bakış

Central Lancashire Üniversitesi (UCLan), İngiltere'nin kuzey batısında, Preston'da yer almaktadır. Şehir merkezindeki ana kampusun yanı sıra Burnley'de, Cumbria'da Westlakes'de ve Kuzey Galler'de Llangollen Açık Merkez'de kampüsleri bulunmaktadır. 100 farklı ülkeden 30 binden fazla öğrenci kayıtlıdır ve böylelikle ülkenin en büyük Üniversitelerinden biri knumundadır.

UCLan, 2010'da QS World Rankings'de adlandırılan ilk modern üniversite olarak tanımlanmış ve şu anda küresel üniversitelerin en üst% 4'ünde konumlanmıştır. 400'ün üzerinde lisans ve 200 lisansüstü kurs mevcuttur ve Üniversite, Diş Hekimliği ve Havacılık Mühendisliği gibi yeni bölümlerin yanı sıra Moda ve Hukuk gibi bölümlerini geliştirmektedir.

Üniversite, bilimsel araştırma konusunda büyük bir üne sahiptir. NASA ile astrofizik araştırması yapmanın yanı sıra Çin'de bir nanoteknoloji araştırma ekibinde ortak olabilmek için Birleşik Krallık'ta ve Afrika'da iki gözlem merkezinden yararlanmaktadır. UCLan, istihdam edilebilirlik konularında yoğun bir odaklanma sürdürüyor. Endüstriyel ortaklarla bağlantılı olarak geliştirilen pek çok lisans programıyla, İngiltere'de ilk üç sırada yer alarak mezunları kısa zamanda işe yerleşmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Central Lancashire Üniversitesi öğrenci hayatına yeni öğrenciler için olabildiğince kolay geçiş yapmak için tasarlanmış destek hizmetleri sunmaktadır. Bu, ücretsiz oryantasyon programı ve havaalanında karşılama, ilk yıl boyunca ücretsiz İngilizce dil desteği ve Uluslararası Öğrenci Topluluğuna ücretsiz üyelik gibi yardımları da içermektedir. Öğrenciler okuln tavsiye ettiği konaklama alanlarında konaklama mecburiyetinde değildirler. 

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide 75. sırada
  • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 72. Sırada gösterilmiştir.

Konaklama

Central Lancashire Üniversitesi, 1. sınıf öğrencileri için Halls of Residence'da 2.000'den fazla oda mevcuttur ve her öğrenci  salon kendi yemeklerme imkanına sahiptir. Ayrıca Preston şehrinde ve çevresinde özel konaklama birimleri bulunan, kendine ait olan daireler de mevcuttur.

Lokasyon

UCLan, Lancastire'daki Preston'da, şehir merkezine kısa bir mesafede bulunan bir kampüste kurulmuştur. Göller Bölgesi'nin güzel manzarası çok uzak değil ve şehrin pek çok kafe ve müzesinin yanı sıra bir alışveriş merkezi, birinci sınıf spor tesisleri ve tarihi mimari yapıyı barındırmakta öğrencilere muhteşem bir yaşam alanı sunmaktadır.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

UCLan Sanatta Mükemmellik ve İnovasyon ödülünü kazandı

Central Lancashire Üniversitesi, en son düzenlenen 2018 Times Yüksek Öğretim ödüllerinde Sanatta Mükemmellik ve İnovasyon… Daha fazla

Psikoloji Research Üzerine İngiltere’deki En İyi 5 Üniversite

Psikoloji, davranış ve insan aklı eğitimi, Türk öğrenciler için popüler bir eğitim tercihidir. İngiltere'deki en iyi psikoloji research… Daha fazla

İngiltere’de Motorspor Mühendisliği Eğitimi Alın

Motorspor mühendisliği üzerine bir kariyer yapmak zorlu bir yolculuktur. Eğitiminizi İngiltere'de almak sizi rakiplerinizin bir adım… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi