Staffordshire Üniversitesi

Rank 76
Location Stoke-on-Trent/Stafford, England
Established 1992
International Students 3.8%
Famous Courses Bilgisayar, Psikoloji, MBA
International Fees £10,900
Key Information
Location Stoke-on-Trent/Stafford, England
Established 1992
Famous Courses Bilgisayar, Psikoloji, MBA
International Fees £10,900

Overview

Staffordshire Üniversitesi, Stoke-on-Trent ve Stafford kasabalarındaki iki kampüste 1992 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 12.000 öğrenci kayıtlıdır. Üniversite, İşletme, Hukuk ve Bilgisayar Bilimleri gibi konularda iki yıllık hızlı eğitim seçenekleri sunmakatadır.

Her iki Staffordshire Üniversitesi kampüsü, son Stoke kampüsünde 30 milyon sterlinlik bir bilim bloğu yakın zamnada önemli bir yatırım yapmıştır. Stafford kampüsünün Octagon Merkezi, Avrupa'nın en büyük üniversite bilgi işlem kurumlarından biridir, kurum aynı zamanda hemşirelik ve ebelik kurslarına ve 2012 yılında İngiltere'de dördüncü sırada yer alan öğretmen bölümlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Services for International Students

Uluslararası Öğrenci Merkezi, Staffordshire Üniversitesi Öğrenci Ofisinin bir parçasıdır ve uluslararası öğrencilere, İngilizce eğitimi, akademik ve kültürel destek gibi uzman göçmenlik önerileri de dahil olmak üzere bir dizi destek sunmaktadır. Merkez, deneyimli İngilizce öğretmenleri ve iki uluslararası öğrenci danışmanı ekibiyle hizmet sunmaktadır. Ülkeye yeni gelen öğrencilere karşılama hizmeti , dönme başında yeni kayıt olan öğrencilere tanışma programı yapılmkatadır.

Ranking

 • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 53. sırada 
 • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 37. sırada gösterilmiştir.


2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi tarafından Psikoloji bölümü % 100 bir oran ile 'uluslararası açıdan önem taşıyan' bir üniversite olarak gösterilmiş,  oldukça iyi performans sergilemiştir

Accommodation

Konaklama alanları her iki kampüstede bulunmaktadır. Stafford'un 605 odası bulunan Stoke, öğrenci evlerinde ya da daha geleneksel konut salonlarında kullanılabilen 1000'den fazla odaya sahiptir. Lisansüstü öğrencilerin Stoke kampüsünde özel bir konut salonu vardır.

Location

Staffordshire Üniversitesi'nde dört ana çalışma alanı olarak düzenlenmiş ve  iki ana kampüs olarak  Stoke-on-Trent ve Stafford'da yer almaktedır. Stoke-on-Trent kenti, Staffordshire'ın kuzeyinde, trenle Manchester'a 45 dakika; Stafford kasabası Birmingham'ın güneyindeki Staffordshire'da yaklaşık bir saat kadar uzaklıkta bulunmaktadır.
Stoke ve Stafford İngiltere'nin merkezinde 27 km uzaklıkta ve şu anda 250.000'in üzerinde nüfusa sahiptir. Şehir endüstriyel mirasıyla tanınmış aynı zamanda geleneksel ve modernliği bir arda barındırmaktadır. Uzun zamandır seramik tasarımı ve imalatı geçmişi nedeniyle bölge bu alandada bilinen bir üne sahiptir.

Alumni

 • Ian McMillan (Şair)
 • Chris Urbanowicz, Edward Lay, Tom Smith and Russell Leetch (Editör)
 • Paul Harvey (Sanatçı)
 • Jessie Tait (Seramik sanatçısı)

You might also be interested in

İngiltere’de Motorspor Mühendisliği Eğitimi Alın

Motorspor mühendisliği üzerine bir kariyer yapmak zorlu bir yolculuktur. Eğitiminizi İngiltere'de almak sizi rakiplerinizin bir adım…Read more

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı.Read more

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi