Sheffield Hallam Üniversitesi
Sheffield Hallam Üniversitesi

Rank

Sheffield Hallam Üniversitesi Ranking

65

location

Sheffield Hallam Üniversitesi Location

North England

Sheffield Hallam Üniversitesi Sheffield Hallam Üniversitesi

Rank

University Ranking

65

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Sheffield Hallam Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Sheffield, England
Kuruluş Tarihi 1874
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 5.3%
Öne Çıkan Bölümler Business, Computer Science
Uluslararası Ücretler £13,250-15,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Sheffield, England
Kuruluş Tarihi 1874
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 5.3%
Öne Çıkan Bölümler Business, Computer Science
Uluslararası Ücretler £13,250-15,500

Genel Bakış

Sheffield Hallam Üniversitesi İngiltere’nin en büyük ve popular üniversitelerinden biridir. Üniversite 100 farklı ülkeden gelen 34,000 öğrenciye sahiptir. Sheffield Hallam Üniversitesi aynı zamanda kuzey İngiltere’nin en modern üniversitelerinden biri olarak tanınmıştır. Üniversite 8 farklı alanda İngiltere’nin ilk 20’si arasında yer almaktadır. (Times ve Sunday Times Üniversite Rehberleri 2015)

Sheffiled Hallam Üniversitesi’nin programları sektör uzmanlarına danışılarak tasarlanır. Üniversite aynı zamanda öğrencilerine danışmanlık projeleri ve staj imkanları sunmaktadır. Sunulan programların çoğu Sony, BP, Cisco, BBC, Shell ve HSBC gibi profesyonel kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir. Bu programlar bahsedilen kurumlarda direkt mesleki akreditasyon ve üyeliğe izin vermektedir.

Üniversitenin öğrencilerinin %93’ü mezuniyetten sonraki 6 ayda istihdam edilmekte veya yüksek öğrenimlerine devam etmektedirler. Üniversitede lisansve yüksek lisans öğrencilerine yönelik çeşitli burslar sunulmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Sheffield Hallam Üniversitesi uluslararası öğrenci desteği alanında İngiltere’nin en iyi üniversiteleri arasındadır. Uluslararası Öğrenci Destek Ekibi ülkeye giriş yapmadan önce başlayan öğrenci desteğini, vize danışmanlığından ücretsiz hava alanı karşılamasına ve boş zaman aktivitelerine her konuda sürdürmektedir. Sunulan aktiviteler arasında Manchester ve York kentlerine geziler, sahillere ve müzelere düzenlenen geziler ve buz pateni gibi aktiviteler yer alır. Sheffield Hallam Üniversitesi’nde aynı zamanda yerli insanlarla tanışıp İngiliz kültürünü deneyimleyebileceğiniz fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Sıralama

 • 2020 Times Üniversite Rehberinde 65. sırada
 • 2020 Guardian Üniversite Rehberinde 5. sırada yer almaktadır


Sheffield Hallam Üniversitesi İnşaat, Fizyoterapi, Sosyal Politika, Turizm ve Organizasyon, Malzeme Teknolojisi, Radyoterapi, Gıda Bilimi, Arazi ve Mülk Yönetimi alanlarında İngilterenin en iyi 20 okulu arasındadır. Üniversite aynı zamanda öğrenci memnuniyeti anketlerinde yüksek performans göstermektedir. Sheffiled Hallam Üniversitesi uluslararası öğrenci desteği, konaklama maliyeti, istihdam ve kariyer desteği ve çalışırken para kazanma olanakları konularında birinci sıradadır.


2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi’ne göre Sheffield Hallam Üniversitesi’nde yapılan araştırmaların %65’I ‘dünya lideri’ veya ‘uluslararası mükemmel’ kategorisinde incelenmiştir. Üniversite bu sonuçlarla ulusal lig tablolarında 25 sıra yükselmiştir.

Konaklama

Üniversitenin Konaklama Servisi ekibi öğrencilerin ihtiyaçlarına ve bütçelerine cevap vermeyi amaçlar. Tüm konaklama seçenekleri üniversite kampüsüne ve şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Konaklama birimleri güvenlikli, konforlu ve düşük maliyetlidir. Üniversite yurtlarında yemek sunulmaz, üniversite ve gayrimenkul sahipleriyle ortak işletilir.

Lokasyon

Sheffield Hallam Üniversitesi iki kampüse sahiptir. City kampüsü şehir merkezinde, tren ve otobüs istasyonlarına, mağazalara, kafelere, restoranlara, bankalara, tiyatro, müze ve galerilere yakındır. Collegiate Kampüsü ise şehir parkı, mağazalar, kafeler, restoranlar ve süpermarketlere kolay erişime sahiptir. Öğrencilerin büyük bir kısmı şehir merkezinden 20 dakika yürüme mesafesinde yer alan bu alanda konaklamayı tercih ederler. 

Sheffield İngiltere’nin kuzeyinde sıcak bir ortama sahip canlı bir kenttir. İngiltere’nin beşinci büyük kenti olan Sheffield aynı zamanda ülkenin en güvenli ve yaşam maliyeti en düşük olan şehirlerden birisidir. İngiltere’nin merkezinde konumlanan Sheffield trenle Londra’dan iki saat, Manchester’dan ise bir saat uzaklıktadır. Sheffield aynı zamanda parkları, ormanlık alanlarları ve kenti çevreleyen Peak District Milli Parkı ile Avrupa’nın da en yeşil kentlerinden biridir. 

Mezunlar

 • Sean Bean (Oyuncu)
 • Nick Park (Animatör, Wallace ve Gromit)
 • Dame Kelly Holmes (Çifte Olimpiyat Altın Madalya Sahibi)
 • Andy Carthy (DJ ve sanatçı)
 • Sir Martin Narey ( Barnardo’s CEO’su)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi