Plymouth Üniversitesi
Plymouth Üniversitesi

Rank

Plymouth Üniversitesi Ranking

76

location

Plymouth Üniversitesi Location

South England

Plymouth Üniversitesi Plymouth Üniversitesi

Rank

University Ranking

76

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Plymouth, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.8%
Öne Çıkan Bölümler Marine Technology, Psychology, Art & Design
Uluslararası Ücretler £12,250-12,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Plymouth, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.8%
Öne Çıkan Bölümler Marine Technology, Psychology, Art & Design
Uluslararası Ücretler £12,250-12,500

Genel Bakış

Plymouth Üniversitesi İngiltere’deki en büyük üniversitelerden birisidir. Kayıtlı 32,000 öğrencisinin 3,000’i 100 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Kökleri 1862 yılında kurulan Plymouth Navigasyon Okulu’na dayanan Plymouth, 1992 yılında üniversite statüsüne alınmıştır.

Plymouth Üniversitesi 2012 yılında, denizcilik ve denizcilik eğitimi ile bu alandaki araştırmaları için  Geleneksel Kraliçe Ödülü’ne layık görülmüştür. Üniversitenin 11 bölümündeki öğrenci memnuniyeti oranları ulusal ölçekte ilk 10 sırada yer alır. Plymouth kenti yaşam maliyetlerinin düşüklüğüyle İngiltere’de 11. Sırada yer almaktadır. Her yıl 12,000’den fazla Plymouth öğrencisi iş yerleştirmeleri ve iş temelli eğitimin faydalarından yararlanmaktadır.


Plymouth Üniversitesi 1992 yılından sonra kurulmuş olan üniversiteler arasında tek Tıp Fakültesine sahiptir. Plymouth, güneybatıdaki diğer üniversiteler ve kurumlarla sıkı işbirliği içindedir. Son yıllarda, özellikle kütüphane ve öğrenci birliği, Sağlık, Eğitim ve Deniz Bilimi Fakülteleri olmak üzere bir çok departman hızlı gelişim göstermiştir. Plymouth Üniversitesi Bilgisayar Bilimi, İnşaat Mühendisliği, Cografya ve Çevre Bilimi, Sanat ve Tasarım programları da ulusal ölçekte yüksek başarı göstermektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası Öğrenci Danışma Servisi eğitim yılı başında Heatrow Havalimanından düzenlenne karşılama ve tanışma servisine ek olarak oryantasyon programı yürütmektedir. Oryantasyon programında kampüs, ve departmanlarla ilgili bilgilerin yanında bölgeye ve İngiliz kültürüne dair genel bilgileri de içerir. Turizm Fakültesi haftalık olarak öğrencilerin birbirleriyle tanışıp farklı dillerde konuşabilecekleri özgür bir ortam yaratan Languages Café etkinliği düzenler.

Sıralama

  • 2017 Times Üniversite Rehberinde 80. sırada
  • 2017 Guardian Üniversite Rehberinde 76. Sırada yer almaktadır


Plymouth Üniversitesi Times Yüksek Öğrenim ’50’den Genç 100 Okul’ listesinde en iyi 40 küresel üniversite arasında yer alır. Plymouth aynı zamanda People & Planet Green League’e göre İngiltere’nin en yeşil üniversitelerinden birisidir.  2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi’ne göre Plymouth İngiltere’nin en iyi 50 araştırma üniversitesi arasında yer almaktadır. Klinik tıp alanındaki araştırma çıktıları Oxford, Cambridge ve UCL gibi güçlü üniversitelerden yüksek sıralarda yer almıştır. Üniversitede yapılan araştırmaların neredeyse üçte ikisi ‘dünya lideri’ veya ‘uluslararası mükemmel’ olarak sınıflandırılmıştır.

Konaklama

Birinci sınıf lisans öğrencilerinin tümü üniversite konaklama garantisi altındadır. Kampüste bulunan altı konaklama birimine ek olarak kampüs dışında da altı konaklama birimi bulunmaktadır. Çoğu özel banyolu olan odalar 3-11 öğrencinin ortak kullandığı mutfaklara sahiptir. Kampüs içinde veya yürüme mesafesindeki yurtların çoğu studyo dairelere sahiptir. 

Lokasyon

Plymouth, günümüzde Batı Avrupa'daki en büyük deniz üssünü barındıran, liman ve gemi inşa şehri olarak uzun bir tarihe sahip olan İngiltere'nin güney kıyısında bir kenttir. Şehir merkezin birçok kulüp, bar, restoran ve tiyatroya ev sahipliği yapmaktadır. Bir sahil bölgesi olmasıyla yaz aylarında sörf yapmak ve tekne gezisi de dahil olmak üzere su sporları için popülerdir.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

2020 Ulusal Öğrenci Anketi sonuçları açıklandı

İngiltere'de eğitim alan öğrenciler, bu yılki Ulusal Öğrenci Anketi'ne göre, geçen yılların sonuçlarında % 1'lik bir artışla,… Daha fazla

İngiltere’deki En İyi Diş Hekimliği Okulları

Diş hekimliği fakültesi, dünyadaki tamamlaması en zor ve çaba gerektiren bölümlerden biri olarak tıp fakültesine rakip… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi