London School of Hygiene & Tropical Medicine
London School of Hygiene & Tropical Medicine

location

London School of Hygiene & Tropical Medicine Location

London

London School of Hygiene & Tropical Medicine

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

London School of Hygiene & Tropical Medicine

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1899
Öne Çıkan Bölümler Lisansüstü Sağlık & Research  
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1899
Öne Çıkan Bölümler Lisansüstü Sağlık & Research  

Genel Bakış

The London School of Hygiene & Tropical Medicine, halk ve global sağlık konusunda uzmanlaşmış bir yüksek lisans ve araştırma kurumudur. 1899 yılında kurulan okulda şu an 1000’den fazla yüksek lisans ve araştırma öğrencisi Londra’dan, 3000’den fazla da uzaktan öğrenim öğrencisi kayıtlıdır.

Okulun global desteği çok büyüktür ve dünya çapında sıtma, tüberküloz, tropikal epidemiyoloji, bulaşıcı olmayan hastalıklar, global ruh sağlığı, matematiksel modelleme, halk sağlığı müdahelelerinin değerlendirilmesi, maternal, üreme, ergen ve çocuk sağlığı gibi alanlara odaklanan merkezleri bulunmaktadır.

600’den fazla akademik personal üç fakültede toplanmıştır:

  • Epidemiyoloji ve Nüfus Sağlığı
  • Bulaşıcı ve Tropikal Hastalıklar
  • Halk Sağlığı ve Politikası

Müdür Profesör Peter Piot, Ebola virüsünün kaşifi, UNAIDS’in kurucusu ve BM Genel Sekreter Yardımcısıdır.

The London School of Hygiene & Tropical Medicine büyümeye devam etmektedir ve dünyadaki en büyük enfeksiyöz hastalık araştırmacılarını bir araya getirecek olan yeni bir Araştırma Enstitüsünü kurmaktadır.

Sıralama

London School of Hygiene & Tropical Medicine, üniversite lig tablolarında sürekli olarak iyi bir performans sergilemektedir ve 2013 yılında Timer Higher Education Sıralamalarında dünyanın önde gelen araştırma odaklı yüksek lisans okulu seçilmiştir.

2014 Research Excellence Framework’te London School of Hygiene & Tropical Medicine etkililik anahtar oranı olarak ikinci seçilmiştir.

Konaklama

London School of Hygiene & Tropical Medicine kendi konaklama yerine sahip değildir fakat University of London’ın üniversiteler arası yurtlarında birkaç odaya sahiptir. Öğrenci destek ekibi ayrıca yeni öğrencilere konaklama konusunda yardım ve tavsiyede bulunmaktan mutluluk duymaktadır.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi