London Business School

Location London, England
Established 1964
Famous Courses MBA, Finans Lisansüstü Programları
Key Information
Location London, England
Established 1964
Famous Courses MBA, Finans Lisansüstü Programları

Overview

London Business School (LBS), University of London’ın bir parçasıdır ve 2014 yılında Financial Times sıralama Avrupa’nın en iyi business okulu seçilmiştir. London Business School, önde gelen İşletme Yönetimi Master (MBA ve EMBA) programına ek olarak, finans ve yönetim alanlarında da yüksek lisans programları sunmaktadır.

LBS aynı zamanda deneyimli işletme yöneticileri için Sloan Fellowship Programı, bir yıldan daha az iş tecrübesi olan öğrenciler için Finans ve Yönetim üzerine yüksek lisans ve doktora programları ve ayrıca şirket yöneticileri için yüksek lisans dışı programlar da sunmaktadır.

Her yıl, 130 farklı ülkeden gelen 2.000’in üzerinde öğrenci okuldan mezun olmakta, 3.000 civarında yönetici ise, yönetici eğitim programlarına katılmaktadır.

Ranking

London Business School Finans Yüksek Lisansı programı Financial Times sıralamalarında Post Experience kategorisinde 1. sırada yer alırken,Yönetim Yüksek Lisans programı İngiltere’deki en iyi Yönetim Yüksek Lisansı programı seçilip 2014’ten bu yana Financial Times dünya sıralamalarında ilk on arasında yer almıştır. London Business School MBA Financial Times’da bu yıl 2. sırada gösterilmiştir ve dört yıllık sıralama ortalaması 4’tür.

Accommodation

Fakülte elemanları ve yöneticileri ziyaret edebilmeniz için kampüs içinde odalar bulunsa bile tam zamanlı program öğrencilerinin kampüste konaklama imkanı bulunmamaktadır. Çoğu öğrenci yakınlardaki özel konutlarda veya London International Students’ House gibi öğrenci yurtlarında yaşamaktadır.

Location

London Business School kampüsü, Marylebone’daki Regent’s Park’ın yanında konumlanmaktadır ve öğrencilerin Londra’nın en güzel manzaralarından birinin tadını çıkarmasını sağlayan bir göle bakmaktadır.

London Business School bir spor merkezi, restoran, iki kafe ve sadece öğrencilerin kullanımına adanmış bir kütüphane de dahil olmak üzere bir çok tesisi içinde bulundurmaktadır. Özel işletmesi olan bir pub da kampüsün hemen yanında yer almaktadır.

You might also be interested in

Londra’da MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) Okumak için Dört Geçerli Neden

MBA, yönetimde başarılı ve sorumlu bir lider olmak için gerekli beceri, bilgi ve deneyimi oluşturmaya yardımcı olur. Londra'da MBA eğitiminin…Read more

İngiltere’deki İşletme Okulları 2019 Avrupa İşletme Okulu Sıralamaları’nda iyi bir performans sergiledi

Geçen ay yayınlanan Financial Times 2019 Avrupa İşletme Okulu Sıralamaları'nda İngiltere'deki altı işletme okulu ilk 20'ye girdi.Read more

İngiltere'deki dokuz business & işletme okulu 'Küresel EMBA' sıralamalarında ilk 100'e girdi

MBA eğitimi, yönetimde başarılı ve sorumlu bir lider olmak için gereken becerileri, bilgiyi ve deneyimi geliştirmenize yardımcı olur. Bu eğitimi…Read more

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi