Lincoln Üniversitesi
Lincoln Üniversitesi

Rank

Lincoln Üniversitesi Ranking

51

location

Lincoln Üniversitesi Location

Central England

Lincoln Üniversitesi

Rank

University Ranking

51

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Lincoln, England
Kuruluş Tarihi 2001
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.7%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Habercilik, Hayvan Davranışı
Uluslararası Ücretler £13,800-15,600
Temel Bilgiler
Lokasyon Lincoln, England
Kuruluş Tarihi 2001
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.7%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Habercilik, Hayvan Davranışı
Uluslararası Ücretler £13,800-15,600

Genel Bakış

2001 yılında resmi olarak üniversite statüsü verilmesinden bu yana, Lincoln Üniversitesi'nden daha hızlı sıralamaya giren az sayıda İngiltere üniversitesi bulunmaktadır. Tarihi bir şehirde bulunan üniversitede kayıtlı, 100'den fazla ülkeden 10.000 öğrenci vardır.

Üniversite, Atçılık Bilimi, Mühendislik, Sanat ve Medya alanlarında uzmanlaşmış merkezlere sahiptir ve olağanüstü öğrenci hizmeti için Charter Mark kazanmış ilk üniversitedir. Tüm öğrenciler, çalışma ve iş becerilerini geliştirmek için tasarlanan Etkin Öğrenme Programını alırken, işe yerleştirme kredilerini bir dereceye kadar sayılabilmesi için kullanılabilirler. Times ve Sunday Times İyi Üniversiteler Rehberi 2015, Lincoln'u İngiltere'de ilk 10 modern üniversite arasına yerleştirdi.

Lincoln, ortaçağdan kalma geçmişi nedeniyle Avrupa'daki en dikkat çekici bazı mimari özelliklere sahiptir ve tüm öğrenciler, dik tepedeki katedral ve kale alanlarında mezun olacaktır. Aynı zamanda İngiltere'nin en güvenli şehirlerinden biridir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Lincoln Üniversitesi, uluslararası öğrencilere havaalanından gelen öğrencileri almak ve konaklama yerlerine götürmek için özel bir karşılama hizmeti sunmaktadır. Program aynı zamanda dil kursları, banka ve sağlık hizmetleri ve seyahat veya gezi önerileri konularında öğrencileri Birleşik Krallık'a alıştırmayı da içermektedir.

Hazırlık sınıfı ve İngilizce hazırlık sınıfındaki İngilizce programları, uluslararası öğrencilere açıktır ve akademik yazma, not alma, eleştirel düşünme ve konuşma becerilerini içeren dersleri içerir.

Sıralama

  • Times Üniversite Rehberi 2017'de 51.sıra
  • Guardian Üniversite Rehberi 2017'de 56.sıra

Lincoln, 1992 sonrası üniversitelerle ilişkili olarak, son beş yıl içinde büyük lig tablolarında 60 yer kazanarak  etkilemeye devam etmektedir. The Times ve Sunday Times Good University Guide 2015'te öğrenci memnuniyeti için ilk 50’de yer alırken, gazetecilik, psikoloji, drama, İngilizce, Spor ve Egzersiz de dahil olmak üzere ulusal olarak ilk 20’de bulunmaktadır.

Öğrenci Birliği, 2014 Ulusal Öğrenci Birliği'nde (NUS) Yılın Öğrenci Birliği unvanını kazanırken, on mezunun dokuzu derslerini tamamladıktan sonraki altı ay içinde çalışıyor veya  ileri eğitime devam ediyordu.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi'ni takiben, sunulan araştırmaların yarısından fazlasının uluslararası düzeyde mükemmel veya dünya lideri olduğu ve mümkün olan en yüksek puanlar aldığı görüldü.

Konaklama

Kampüs içinde ve şehir merkezine yakın yürüme mesafesinde yer alan Student Village, çoğunlukla duş ve tuvalet içeren, kendi kendine yiyecek imkanı sunan, tek yatak odalı dairelerden oluşan 17 bina sunmaktadır. Her dairede ortak mutfak ve yemek alanı bulunur.

Ayrıca Konaklama Servisi, özel olarak yönetilen konutlarda veya özel kiralık konutlarda kampüs dışında  yaşamak isteyen öğrencilere yardımcı olabilir.

Lokasyon

Lincoln'un birkaç kampüsü vardır, başlıca kampüsü merkezi Lincoln'un merkezinde bir yat limanına kurulmuş  Brayford Pool'dur. Üniversite, tesislerin geliştirilmesi için 140 milyon £ yatırım yapmış ve şehir merkezi sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Mimarlık, Sanat ve Tasarım ve Mühendislik bölümleri için özel kampüsler mevcuttur ve bunların hepsi şehrin merkezinde veya merkezinden on dakikalık kısa yürüme mesafesindedir. Yakın zamanda inşa edilen Motor Shed - öğrenci birliği evi - ülkedeki en büyük öğrenci canlı müzik mekanıdır.

Lincoln, 120.000'in üzerinde nüfusu olan eski bir katedral kentidir ve tarihi mimarisi nedeniyle birçok turist çekmektedir.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Lincoln Üniversitesi büyük bir öğretim ödülü aldı

Ödül alan 15 İngiltere üniversitesinden biri olan Lincoln Üniversitesi, Eğitim Uzmanlığı alanında İşbirliği Ödülü… Daha fazla

Lincoln, ulusal lig tablosunda şimdiye kadarki en yüksek dereceyi elde etti

Lincoln Üniversitesi, yüksek itibarlı lig tablosunda şimdiye kadarki en yüksek dereceyi elde ederek 2020 The Guardian Üniversite Rehberi'nde… Daha fazla

Yabancı Bir Öğrenci Olarak Lincoln Üniversitesi'nde Neden Eğitim Almalısınız?

 Lincoln Üniversitesi, 2019 Guardian İngiltere Üniversite Sıralamaları'nda 22. sıraya yükseldiği için kutlama yaptı. İşte nedeni. Daha fazla

Psikoloji Research Üzerine İngiltere’deki En İyi 5 Üniversite

Psikoloji, davranış ve insan aklı eğitimi, Türk öğrenciler için popüler bir eğitim tercihidir. İngiltere'deki en iyi psikoloji research… Daha fazla

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi