Leeds Beckett Üniversitesi
Leeds Beckett Üniversitesi

Rank

Leeds Beckett Üniversitesi Ranking

123

location

Leeds Beckett Üniversitesi Location

North England

Leeds Beckett Üniversitesi

Rank

University Ranking

123

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Leeds Beckett Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Leeds, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 5.2%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, MBA, Medya
Uluslararası Ücretler £11,000-15,000
Temel Bilgiler
Lokasyon Leeds, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 5.2%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, MBA, Medya
Uluslararası Ücretler £11,000-15,000

Genel Bakış

Leeds Beckett Üniversitesi, 1824 yılında Leeds Mechanical Institute olarak kurulmuş, 1992 yılında üniversite statüsünü getirilmiştir.Üniversitenin şehir içinde yer alan iki ana kampüsü vardır. 125'ten fazla ülkeden gelen 28.000 öğrenci eğitim görmekte ve bu arkalmlarla Leeds Beckett İngiltere’nin en büyük okullarunadn biri konumuna gelmiştir.

Üniversite, mezuniyet sonrası istihdam edilebilirlik konularına büyük bir performans ie eğilmiştir.  Tüm dersler, yılda en az iki haftalık işle ilgili öğrenim içeriyormektedir. İş yerleştirmek ve çalışma hayatına teşvik etmek okulun verdiği bir hizmettir. Leed'in belirttiği amaç, her mezunu müteşebbis, dijital okur-yazarlı ve küresel bir bakış açısına sahip olmasıdır.

Leeds Beckett Üniversitesi  Yüksek Öğretim Akademisi (HEA) ulusal öğretmenler ve öğrenciler bulunmaktadır. En son yapılan Ulusal Öğrenci Anketi'nden sonra, okuldaki öğrenci memnuniyeti% 81'dir. Buna ek olarak, Leeds Beckett mezunlarının% 93.7'si mezun olduktan altı ay sonra işe yerleşmektedir. 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Leeds Beckett Üniversitesi, uluslararası ve AB öğrencileri için İngilizce programı sunmaktadır. Akademik İngilizce eğitim becerileri ile birlikte İngiliz üniversite sistemine uygun ve hem lisans hem de lisansüstü öğrenciler için mevcut. ECIS haftada iki saatlik kısa süreli dersler verir, makale yazımı, not alma, konferans ve genel çalışma becerileri ile dil becerilerinin yanı sıra dersler de içerirmektedir. Programa kaydolan tüm öğrenciler bire bir derslerde yer alabilirler.

Leeds Bradford havaalanı ve Leeds tren istasyonunda yeni uluslararası öğrenci girişleri için bir karşılama hizmeti sunmaktadır.

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 123. sırada
  • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 118. Sıarada gösterilmiştir.

Konaklama

Leeds Beckett Üniversitesi, çok çeşitli konaklama bloklarına  ve 4.500'den fazla yatak odasına sahiptir. Öğrenciler, Headingley'de veya şehir merkezinde, en yakın kampüsten yaklaşık beş mil uzakta kalma seçeneğine sahiptir. En-suite odalar ve stüdyo daireler mevcuttur. Konaklama bürosu Leeds ve çevresinde özel konaklama kiralamak isteyen öğrencilere de yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Leeds Beckett Üniversitesi, kampüsleri şehrin merkezinde yer alıyor ve her ikisi de popüler öğrenci alanları olarak biliniyor. Leeds şehir merkezinde ve yakındaki Headingley banliyölerine oldukça yakındır.  Leeds, İngiltere'nin en iyi üniversite şehirlerinden biri olarak tanınmaktadır ve 200.000'in üzerinde bir öğrenci nüfusuna sahiptir.  Farklı kurumlar tarafından  'İngiltere'de en iyi üniversite varış yeri' olarak seçilmiştir. Her yıl düzenlenen Leeds Müzik Festivali'ne ev sahipliği yapıyor ve birçok kültürel etkinlik ve mekanlara ev sahipliği yapmanın yanı sıra İngiltere'nin geri kalanına ve ötesine de ulaşım imkânı sunuyor. Londra trenle sadece iki saat uzaklıktadır.

Leeds, Bradford ve Manchester, Leeds Beckett Üniversitesi'ne en yakın havaalanları olup British Airways, Londra ve kuzey arasında uluslararası öğrenciler için bir bağlantı hizmeti sunmaktadır.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Leeds Beckett Üniversitesi Ocak 2020 İçin İşe Yerleştirme Programlarını Duyurdu

Üniversite, sandviç yolunu seçmek isteyen öğrenciler için 2020 yılının Ocak ayında faaliyete geçecek olan ve işe… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi