Kent Üniversitesi
Kent Üniversitesi

Rank

Kent Üniversitesi Ranking

48

location

Kent Üniversitesi Location

South England

Kent Üniversitesi Kent Üniversitesi

Rank

University Ranking

48

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Kent, England
Kuruluş Tarihi 1965
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 27%
Öne Çıkan Bölümler Drama, MBA, Mimarlık
Uluslararası Ücretler £15,200-18,400
Temel Bilgiler
Lokasyon Kent, England
Kuruluş Tarihi 1965
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 27%
Öne Çıkan Bölümler Drama, MBA, Mimarlık
Uluslararası Ücretler £15,200-18,400

Genel Bakış

Kent Üniversitesi, İngiltere’nin güneydoğusundaki Canterbury şehrinde 1965 yılında kurulmuştur. Üniversitenin İngiltere içindeki konumu, öğrencilere kolaylıkla Avrupa'ya seyahat etme fırsatı sağladığı için 'İngiltere'nin Avrupa Üniversitesi' olarak bilinmektedir. Üniversite, öğrencilerine Avrupadaki 100'den fazla partner kurumunda seyahat etmek ve eğitim görmek için çok sayıda fırsat sunmanın yanı sıra hem İngiltere'de hem de dünya çapında iş yerleştirmelerini teşvik etmektedir.

Kent Üniversitesi Guardian Üniversite Rehberine gore 16. sıradadır. Üniversite aynı zamanda Times Higher Education tarafından yapılan 50 yaşın altındaki üniversiteler arasındaki sıralamada ise 80. sıradadır. 2015 Ulusal Öğrenci Anketine göre Kent Üniversitesi %90 ve üzerinde memnuniyet oranı olan üniversiteler grubunda 5. sıraya yerleşmiştir.

Kent Üniversitesi sunduğu programları ve imkanların kapsamını her sene genişletmektedir. Medway'deki ikinci kampüsü Canterbury Christ Church ve Greenwich Üniversitelerinin yeni Eczacılık ve Sanat Fakültelerine ev sahipliği yapmaktadır. Son yıllarda yapılan yatırımlarla ikonik Templeman Kütüphanesi yenilenmiş, heykel ve müzik için yeni tesisler yaratılmıştır. Kent Üniversitesi 120'den fazla ülkeden gelen 20.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Kent Üniversitesi İngilizce ve Dünya Dilleri Merkezi, tüm öğrencilere İngilizce ve diğer dillerde dersler sunmaktadır. Bu dersler dönem başlangıcından önce bağımsız olarak alınabildiği gibi eğitim döneminde kredili modüller olarak de alınabilmektedir. Her öğrenciye akademik veya kişisel problemlerini danışabileceği kişisel bir danışman atanır. Hem genel hem de ülkeye özgü çok sayıda uluslararası öğrenci topluluğu da okul bünyesinde yer almaktadır.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2020’de 54. sırada 
 • Guardian Üniversite Rehberi 2020'de 65. sırada 
 • QS Dünya Üniversite Rehberi 2021’de 380. sırada yer almaktadır.

Kent Üniversitesi, Guardian sıralamasında on alanda ilk on sırayı elinde tutmaktadır. Kent Üniversitesi bu sıralamaya göre Mimarlıkta 3. sırada; Tiyatro ve dansta 10. sırada; Ekonomide 9. sırada; İngilizce ve yaratıcı yazarlıkta 8. sırada; Prodüksiyon ve fotoğrafçılıkta 3. sırada; Sanat tarihinde 6. sırada; Gazetecilikte 6. sırada; Siyaset biliminde 10. sırada; Dini çalışmalar ve teolojide 8. sırada ve Sosyal Politika alanında 4. sıradadır.

 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre Kent Üniversitesi araştırma yoğunluğunda İngiltere'deki 122 kurumun arasında 17. sırada yer almaktadır. Üniversitenin araştırmalarının % 97'sinin uluslararası nitelikte olduğu sonucuna varılmıştır.

Konaklama

Kent'i ilk tercihi olarak seçen lisans öğrencileri üniversite konaklama garantisi altındadır. Canterbury kampüsünde birçok oda özel banyoludur ve yemekli konaklama seçenekleri bulunur ancak lisansüstü öğrencilere ayrılmış olan tüm odalar özel banyolu ve yemeksizdir. Üniversite kampüsünün yakınında konumlanmış olan öğrenci köyünde, paylaşımlı ve stüdyo daireler de bulunmaktadır.

Medway Kampüsündeki odaların tümü özel banyolu olup yakın zamanda inşa edilmiş tesislerde, beş ila sekiz kişilik daireler şeklinde düzenlenmiştir. Bu kampüsteki konaklama işlemleri üniversiteden ayrı olan Liberty Living tarafından yönetilmektedir ve Canterbury Christ Church ile Greenwich Üniversiteleri’nin öğrencileriyle paylaşımlıdır.

Lokasyon

Üniversitenin ana kampüsü, tarihi Canterbury şehrine bakan bir park alanının içinde kurulmuştur. Üniversitenin Medway ve Tonbridge'de ek kampülerinin yanı sıra Brüksel, Atina ve Paris'te Avrupa yüksek lisans merkezleri bulunmaktadır. Kent’teki Dover Kanal Tüneli aracılığıyla aynı anda Londra’ya ve Avrupa'ya çok kolay ulaşılmaktadır.

Mezunlar

 • Kazuo Ishiguro (Yazar)
 • Tom Wilkinson OBE (Oyuncu)
 • Fu Ying (Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı)
 • Alas Davies (Oyuncu ve Komedyen)
 • Roys Poyiadjis (İş Adamı)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’de İşletme Analizi Eğitimi Alın

Şirketler rekabet etme, büyüme ve büyük kar hedeflerine ulaşma ihtiyacı içinde ve İngiltere’de işletme analizi eğitimi… Daha fazla

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi