Hull Üniversitesi
Hull Üniversitesi

Rank

Hull Üniversitesi Ranking

60

location

Hull Üniversitesi Location

North England

Hull Üniversitesi

Rank

University Ranking

60

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Hull, England
Kuruluş Tarihi 1927
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 10.3%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Politika, Tarih
Uluslararası Ücretler £14,000-16,600
Temel Bilgiler
Lokasyon Hull, England
Kuruluş Tarihi 1927
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 10.3%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Politika, Tarih
Uluslararası Ücretler £14,000-16,600

Genel Bakış

Hull Üniversitesi, üniversite statüsünü 1954 yılında kazanmış, İngiltere’nin kuzeyinde yer alan bir kurumdur. 20,000’den fazla öğrenciyi Hull’daki ana kampüs ve Yorkshire’ın kuzeyinde kalan Scarborough’daki daha küçük kampüsünde barındırmaktadır.

Hull geleneksel gücünü politika, İngilizce, sağlık ve çevresel bilimlerden almaktadır. Özellikle politika alanında mezunları, the Wesrminster Hull Programme sayesinde the House of Commons gibi yerlerde staj yapma fırsatı bulur ve yüksek iş edinme oranlarına sahiptir. Üniversite geçtiğimiz günlerde yeni bir biomedikal araştırmayı da tamamlamış bulunuyor. Araştırmanın odak noktasında kanser, kardiyovasküler ve metabolik hastalıklar yer almakta.

Despite being classed as a ‘Redbrick university’ olarak sınıflandırılmasına rağmen Hull’ın değişken mimarisi, devamlı büyüyen kampüs ve tesislerini ortaya koymaktadır. 27.4 milyon pounda mal olan kütüphane yenilenmesi 2014 yılında tamamlanmıştır. Üniversitenin öğrenci deneyimine verdiği önemi gösteren bunun gibi örnekler, listelerde aldığı öğrenci memnuniyeti puanlarına da yansımaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

The International Office, tüm yabancı öğrencilere, İngiltere’ye gelmeden önce vize başvuruları hakkında önbilgilendirme yapmaktadır. International Welcome Week süresince, öğrencilerin yerleşmesinden,kampüsü ve çalışanları tanımasına, banka hesap kullanımına, mobil telefon kontratlarına kadar birçok konuda yardımcı olacak konuşmalar ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Dönem boyunca da öğrenciler, Go Connect’e katılabilmektedir. Go Connect, İngiliz ve yabancı öğrenciler arasında bağlantı kurar ve the International Students’ Association’a katılmalarında yardımcı olur.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2020'de 77. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2020'de 95. sırada yer almıştır.

2008 yılındaki atağının ardından, 2014 Research Excellence Framework dahilinde, Hull kendini her alanda geliştirmiştir. “Araştırma gücü” baz alındığında üniversite, İngiltere’nin en iyi 50 kurumu arasında yer almaktadır. Üniversite tarafından yürütülen bu araştırmaların %62’si de, en yüksek sıralama olan 3 veya 4 yıldızı almayı başarmıştır.

Konaklama

Ana kampüs Hull’da olan öğrenciler, “catered” veya “self-catered” odalarda kalabilmektedir. Konaklamalar, kampüs üzerindeki üniversite yurtlarından yerel bölgede üniversite tarafından kiralanmış evlere kadar çeşitlilik göstermektedir. Şehir içinde özel olarak daire kiralamak da mümkündür ki şehir, ülkenin en uygun fiyatlı Emlaklarına sahiptir. Aynı zamanda Scarborough’daki öğrenciler, catered veya self catered konaklamalarında özel odalarda kalma seçeneğini de kullanabilirler.

Son tarihe kadar kaydını tamamlamış birinci sınıf öğrencilerine, üniversite konaklaması dahilinde garantili yer verilmektedir.

Lokasyon

Hull Üniversitesinin ana kampüsü, şehir merkezinin hemen dışında yer almaktadır. Scarborough’un yakınında da daha küçük bir kampüs bulunmaktadır. Kingston-upon-Hull, Londra’nın kuzeyinde, 345km uzaklıkta bulunan Yorkshire’da kendi içinde bir şehir gibidir. Kuzey denizinden 25km içeride yer alır ve 2017’de UK City of Culture ödülünü almıştır.

Scarborough, Yorkshire’ın kuzeyinde, Hull’ın ise yaklaşık 70 km kuzeyinde yer alır. Tarihi bir deniz şehridir ve Kuzey denizi sahilindeki en büyük tatil beldesine sahiptir. Turizmin yanı sıra tarihte, büyük bir doğal limana ve geniş falez manzaralarına sahip bir balıkçı kasabasıdır. Son yıllarda teknoloji ve kültür merkezi haline gelmiş şehir, Avrupa’nın en hızlı Wi-Fi bağlantısına ve yıl boyu düzenlenen sayısız festivallere sahiptir.

Mezunlar

 • Anthony Giddens (Sosyolog ve politika danışmanı)
 • Muhtar Kent (Coca-Cola Şirketinin CEO’su)
 • John Prescott (İngiltere’nin eski başbakan yardımcısı)
 • Fred Kwasi Apaloo (Ghana ve Kenya’nın eski baş hakimi)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Hull, Eylül girişleri için Yabancı Öğrenci Programı indirimlerini duyurdu

Hull, Eylül 2020'de eğitime başlayacak olan öğrenciler için sunacağı lisans ve yüksek lisans öğrenci indirimlerinin detaylarını… Daha fazla

Hull York Tıp Fakültesi'nde uluslararası öğrenim ücreti indirimleri

Hull Üniversitesi Yabancı Öğrenci İndirimi, Hull York Tıp Fakültesi'ndeki çeşitli bölümlerde eğitim almak isteyen yabancı… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi