Harper Adams Üniversitesi
Harper Adams Üniversitesi

Rank

Harper Adams Üniversitesi Ranking

28

location

Harper Adams Üniversitesi Location

Central England

Harper Adams Üniversitesi

Rank

University Ranking

28

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Harper Adams Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Edgmond, England
Kuruluş Tarihi 1901
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 2.7%
Öne Çıkan Bölümler Tarım, Mühendislik, Gıda Bilimleri
Uluslararası Ücretler £10,200
Temel Bilgiler
Lokasyon Edgmond, England
Kuruluş Tarihi 1901
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 2.7%
Öne Çıkan Bölümler Tarım, Mühendislik, Gıda Bilimleri
Uluslararası Ücretler £10,200

Genel Bakış

Harper Adams University, tarım ticareti, mühendislik ve gıda dallarında uzman, İngiltere’nin merkezinde bir kuruluştur. 2,600’ü lisans ve yükseklisans bölümlerinde olmak üzere toplam 4,000’den fazla öğrencisi bulunmaktadır. Harper Adams University, theWhatUni awards’da ‘2016’nın Üniversitesi’ seçilmiştir. Lisans ve yükseklisans dahilinde tarım ve ziraat, hayvan bilimi, ticaret, işletme ve pazarlama, kırsal, çevre ve yaban hayat, mühendislik, gıda bilimi, coğrafya, kırsal emlakçılık, mülkiyet ve toprak işletmesi ile veterinerlik programları mevcuttur.

Harper Adams University ulusal sıralamaalarda oldukçe iyi performans göstermektedir. Mezunların iş bulma oranı şuanda %96.2 iken, öğrenci memnuniyeti %90’dır. Bunun yanında, İngiltere’nin en güvenli ve samimi ilk 5 üniversitesinden biridir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

The Harper Adams Student Services takımı, öğrenciye refah, maddi durum, konaklama ve diğer genel hususlarda, eğitimi süresince yardımcı olmaktadır.

Sıralama

  • The Times University Guide 2017’de 36. sırada

Harper Adams, the WhatUni awards tarafından ‘2016’nın Üniversitesi’ seçilmiştir. Aynı zamanda İş Arama ve Öğrenci Desteği kategorilerinde de kazanan olmuştur. Harper Adams, İngiliz standartlarında da iyi performans sergilemektedir. Mezunların iş bulma oranı şuanda %96.2 iken, öğrenci memnuniyeti %90’dır. The Telegraph’da spor dalında ilk 12 İngiliz üniversitesinden biri olurken aynı zamanda İngiltere’deki en güvenilir ve samimi kurumlardan biri olarak görülmektedir.

Konaklama

Öğrenciler kampüs içinde veya dışarda konaklama imkanlarına sahiptir. Kampüs içinde kalacak öğrenciler için 3 öğün yemek ve haftalık çamaşır yıkama hizmeti sunulmaktadır. Düzenli temizlik yapılmakta ve kablosuz internet ile depolama çevrimi hizmetleri de verilmektedir.

 

Lokasyon

Harper Adams University, İngiltere’nin merkezinde, kırsal bir kampüs olarak yer almaktadır.

 

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Cambridge, 2020 Times ve Sunday Times Üniversite Rehberi'nde birinci sırada

Cambridge Üniversitesi, yedinci yıldır üst üste Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi'nde birinci oldu. Daha fazla

Times Yüksek Öğretim'in “Yılın Üniversitesi” adayları açıklandı

Yüksek öğreniminin "Oscar'ları" olarak kabul edilen 2019 Times Yüksek Öğretim ödülleri, altı üniversitenin "Yılın Üniversitesi" adaylığıyla… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi