Greenwich Üniversitesi
Greenwich Üniversitesi

Rank

Greenwich Üniversitesi Ranking

98

location

Greenwich Üniversitesi Location

South England

Greenwich Üniversitesi Greenwich Üniversitesi

Rank

University Ranking

98

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, Dilbilim, Business & İşletme
Uluslararası Ücretler £13,000-14,500
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, Dilbilim, Business & İşletme
Uluslararası Ücretler £13,000-14,500

Genel Bakış

Thames kıyısının dünya mirası sit alanında bulunan Greenwich Üniversitesi'nin, Londra ve Kent'te 100'den fazla ülkeden yaklaşık 20.000 öğrenciye ev sahipliği yapan iki kampüsü bulunmaktadır.

Greenwich Üniversitesi, en son Ulusal Öğrenci Araştırması'nda iyi bir performans sergilemiştir. Greenwich personeli, olayları açıklamada özellikle iyi, bölümleri entelektüel olarak tatmin edici ve öğretim görevlileri dersleri ilgi çekici hale konusunda istekli olarak derecelendirilmiştir. Üniversite ayrıca öğrenci memnuniyeti ve Business & İşletme, İngiliz Dili ve İngilizce Öğretmenliği, Bilgisayar Güvenliği ve Adli Tıp, Oyun Geliştirme ile Hesaplama, Finansal Matematik, Ebelik ve Halk Sağlığı bölümleri için oldukça yüksek puanlar almıştır. Üniversitenin Çocuk Hemşireliği ve Hemşirelik Çalışmaları alanında Yüksek Öğretim Diploma bölümleri ise %100 olarak derecelendirilmiştir.

Greenwich Üniversitesi, Yüksek ve İleri Eğitim Queen' Anniversary Ödülü'nü kazanmıştır. Şu anda yapılmakta olan 150 milyon £ değerinde iyileştirme yatırımı ile kampüslerini ve tesislerini genişletmeye devam etmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Greenwich Üniversitesi Yabancı Öğrenci Destek Ekibi, Üniversite öğrencilerine derslerinde ortaya çıkabilecek herhangi bir konuda yardımcı olabilir. Bu, İngiltere kültürüne adapte olmaktan vize yenilemelerine kadar geniş bir alanı kapsayabilir. Greenwich Üniversitesi ayrıca yabancı öğrencilerin kampüs hayatına alışmalarına yardımcı olacak oryantasyon programları da düzenlemektedir.

Sıralama

 • 2020 Times Üniversitesi Rehberi'nde 84. sırada
 • 2020 Guardian Üniversitesi Rehberi'nde 90. sırada

Üniversite, People & Planet Green League Table tarafından İngiltere'deki en çevre dostu üniversitelerden biri olarak değerlendirilmiştir. 2014 Araştırma Uzmanlığı Çerçevesi'nin ardından, Hemşirelik, Mühendislik, Tarım, Veterinerlik ve Gıda Bilimi bölümlerinde iyi performans göstermiştir.

Konaklama

Tüm birinci sınıf Greenwich öğrencileri için konaklama garanti edilmektedir. Avery Hill ve Medway konaklama birimleri, kendi kampüslerine çok yakın bir konumdadır; Greenwich'teki öğrenciler ise hangi odalarda kaldıklarına bağlı olarak ya dersliklere 5 ya da 10 dakikalık yürüme mesafesinde olacaklardır.

Üniversite aynı zamanda özel olarak kiralanmış bir konaklama yeri bulmanıza yardımcı olabilir ve tüm yeni öğrencilere, yurtta veya Greenwich onaylı konaklama birimlerinde yaşayabilecekleri bir yer sunmayı garanti eder.

Lokasyon

Greenwich Üniversitesi'nin üç kampüsü vardır: Londra'nın güney doğusunda Avery Hill bulunurken, Greenwich ve Medway ise Kent'tedir. Greenwich en büyük kampüstür ve Thames nehri kıyısında bir Dünya Mirası Sit Alanı'nda yer almaktadır. 17. Yüzyılda tasarlanan binalarıyla, genellikle dünyanın en güzel kampüslerinden biri olarak kabul edilir.

Medway Kampüsü, Edward döneminden kalma modern bir redbrick kampüsünde bulunur ve Mühendislik ve Bilim Okulları'na ev sahipliği yapar. Greenwich Kampüsü gibi, eski kıyı şeridi HMS Pembroke'da bulunduğundan, ülkenin donanması ile tarihi bağlantılara sahiptir. Avery Hill kampüsü, yeşil alanlarla çevrilidir ancak şehre kolay erişimi bağlantıları olan Eltham'da yer almaktadır.

Mezunlar

 • Malorie Blackman (Yazar)
 • Charles K. Kao (Nobel Ödüllü Bilim İnsanı)
 • Dave Rowntree (Müzisyen, Blur)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’de Arazi ve Mülk Yönetimi Eğitimi Alın

Arazi ve Mülk Yönetimi, mülk geliştirme & yönetim ve kentsel planlama ile ilgili konuları anlamanızı sağlayacak kapsamlı bir bölümdür.… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi