Glyndwr Üniversitesi
Glyndwr Üniversitesi

Rank

Glyndwr Üniversitesi Ranking

124

location

Glyndwr Üniversitesi Location

Wales

Glyndwr Üniversitesi

Rank

University Ranking

124

location

Img

Wales

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Wrexham, Wales
Kuruluş Tarihi 2008
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Bilim, Bilgisayar
Temel Bilgiler
Lokasyon Wrexham, Wales
Kuruluş Tarihi 2008
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Bilim, Bilgisayar

Genel Bakış

Glyndŵr University, resmi olarak 2008'de üniversite statüsü kasanmıştır. Okul Galler'de 10. Sırada gösterilmektedir. Kuzey Galler'in en büyük kenti olan Wrexham'da bulumakta, University of Wales'in akredite ettiği bir kuruluş olarak hem lisans hem de lisansüstü derecelerin yanı sıra profesyonel kurslar da sunmaktadır.

Halen Glyndŵr Üniversitesi'ne kayıt yaptıran 9000 öğrenci, büyük bir spor merkezi, radyo stüdyosu, ses kayıt stüdyosu, mühendislik laboratuvarları, sanat galerisi, BT tesisleri, tiyatro stüdyoları, motor yarış ekibi, etkinlik ve stüsyolardan faydalanmakatadırlar. Glyndŵr Üniversitesi, Wrexham FC Yarış Pisti Alanı'nı ve futbol stadyumuna sahip tek üniversitedir.

Üniversitenin Manchester ve Liverpool'la Wrexham'ı birbirine bağlayan karayolu ve demiryolu bağlantıları vardır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Glyndŵr Üniversite Dil Merkezi, İngilizce dersleri ve yaz okulu hizmetleri vermektedir. Üniversite, yıl boyunca uluslararası öğrencilere destek sağlayabilen Öğrenci Elçileri'nin yanı sıra, Uluslararası Öğrenci Refah Ekibi'ne de sahiptir. Öğrencilerin İngiliz kültürünü tanımalarına ve birbirlerini tanımalarına yardımcı olmak için birçok etkinlik ve gezi organize ederken dil becerilerini geliştirirler.

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 130. sırada
  • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 112. sırada gösterilmiştir.

 

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde tarafından değerlendirilen Glyndŵr Üniversitesi elektrik mühendisliği, malzeme ve bilgisayar bilimleri araştırmalarının% 90'dan fazlası, uluslararası alanda önem taşıyan ve dünyanın önde gelen medya araştırmaları alanlarından biri olarak gösterilmiştir.

Konaklama

Glyndŵr Üniversitesi öğrenci yurdundan üç ana binaya sahiptir. Corbishley Hall, 96 dönümlük park alanında yer almakta ve  ortak mutfaklara sahip yirmi büyük tek kişilik odaya sahiptir. Wrexham Village, üniversitenin en yeni konaklama yeridir ve 328 banyolu oda altı ile sekiz arasında dairelere ayrılmıştır. Öğrenci köyü en popüler konaklama seçenekleridir ve beş ila altı dairelere bölünmüş 208 tek kişilik en-suite oda bulunmaktadır.

Wrexham ve çevresindeki özel kiralık konaklama birimleri mevcuttur ve Konaklama Ofisi, öğrencilere önerilen evler konusunda yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Kuzey Galler'in en büyük kenti olan Wrexham, Clywdian dağlarına ve Dee Nehri'ne yakın Ceiriog Vadisi'nde yer almaktadır. Manchester, Liverpool, Chester, Shrewsbury ve Snowdonia yakındadır. Canlı bir şehir hayatına sahiptir. Her yıl Birleşik Krallık'ta türünün en başarılı festivallerinden biri olan Wrexham Bilim Festivali'ne ev sahipliği yapmaktadır.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi