Gloucestershire Üniversitesi
Gloucestershire Üniversitesi

Rank

Gloucestershire Üniversitesi Ranking

109

location

Gloucestershire Üniversitesi Location

South England

Gloucestershire Üniversitesi

Rank

University Ranking

109

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Gloucestershire Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Gloucester and Cheltenham, England
Kuruluş Tarihi 1834
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8%
Öne Çıkan Bölümler Business & İşletme, Finans, Bilgisayar Bilimleri, Medya, İletişim ve Sanat
Uluslararası Ücretler £14,680-15,300
Temel Bilgiler
Lokasyon Gloucester and Cheltenham, England
Kuruluş Tarihi 1834
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8%
Öne Çıkan Bölümler Business & İşletme, Finans, Bilgisayar Bilimleri, Medya, İletişim ve Sanat
Uluslararası Ücretler £14,680-15,300

Genel Bakış

Gloucestershire Üniversitesi, ikisi Cheltenham'da ve biri Gloucester'da olmak üzere üç kampüsten oluşur ve çok sayıda kurumun birleşmesinin ardından 2001 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. Şu anda 60'tan fazla farklı ülkeden 8.500 öğrenci kayıtlıdır.

Birçok bölümde yerel ve uluslararası saha gezileri ve bir dönem yurtdışında öğrenci değişimi seçeneği bulunmaktadır. Gloucestershire ayrıca, öğrencilerin işyerine girmelerine veya daha ileri eğitimlere daha hızlı ve daha düşük maliyetle girmelerine olanak tanıyan Hukuk ve İşletme gibi bölümlerde iki yıllık “hızlı eğitim” bölümleri sunmaktadır. Üniversite ayrıca 14 Ulusal Öğretim Ödülü (National Teaching Fellowships) almıştır ve endüstri deneyimi olan güçlü bir öğretim üyesi portföyüne sahiptir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Gloucestershire Üniversitesi, yabancı öğrencilere eğitim öncesi ve sırasında dil desteği sağlamak için INTO ile yeni bir girişime ev sahipliği yapmaktadır.

Öğrenci Hizmetleri Ekibi, yabancı öğrencilerin kapsamlı ve işe yarar tavsiyeler almasını sağlamak için çalışmaktadır. Her kampüste, öğrencilerin karşı karşıya kalabilecekleri konularda destek ve yardım alabileceği bir Yardım Alanı vardır. Yabancı Öğrenci Danışmanları, mevcut yabancı öğrencilerin eğitim alırken başarılı ve eğlenceli bir zaman geçirmelerine yardımcı olur. Bu, öğrencilerin eğitimlerine başlamadan önce ihtiyaç duydukları tüm bilgilere ve desteğe erişmelerini sağlayan Uluslararası Karşılama Haftası'nı içermektedir; yıl boyunca yabancı öğrenciler için çeşitli geziler, partiler ve sosyal etkinlikler düzenlenmektedir.

Sıralama

 • 2020 Times Üniversite Rehberi'nde 95. sırada
 • 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 67. sırada

2014 Araştırma Uzmanlığı Çerçevesi'nin ardından, Gloucestershire Üniversitesi’nin sunduğu çalışmaların %25’i ‘dünya lideri’ veya ‘uluslararası çapta mükemmel’ olarak derecelendirildi.

Konaklama

Tüm yabancı öğrencilere, son başvuru tarihine kadar başvuruda bulunmaları kaydıyla, Gloucestershire Üniversitesi'nin öğrenci yurtlarında bir yer garantisi verilir. Cheltenham ve Gloucester'da yaklaşık 1.380 oda mevcuttur ve konaklamanız sırasında ortaya çıkabilecek her türlü konuda size yardımcı olmak için bir konut destek ekibi hazırda beklemektedir.

Lokasyon

Üniversite, İngiltere'de merkezi bir konumda bulunmaktadır ve büyük şehirlere kolayca ulaşılabilir. Londra araba veya trenle iki saat uzaklıktayken, Birmingham, Bristol ve Oxford bir saatten kısa bir mesafededir.

Kampüslerin ikisi, Cheltenham kasabasındadır, yakınındaki -genellikle 'Cotswolds'a açılan kapı' olarak adlandırılan- Oxstall'da üçüncü bir kampüs bulunmaktadır. Cheltenham, her yıl dünyanın dört bir yanından altı milyon turist çeken olağanüstü doğal güzelliğe sahip, çekici ve huzurlu bir kasabadır. Aynı zamanda sosyal etkinlikler ve üniversite mezuniyet töreni için kullanılan dünyaca ünlü Cheltenham Hipodromu'na da ev sahipliği yapmaktadır.

Mezunlar

 • PJ Crook - ünlü sanatçı
 • Cornelia Parker - sanatçı
 • Zoe Derham - Milli atlet
 • Adam Buxton - TV sunucusu

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Gloucestershire'da Yüksek Lisans Başarı Bursları

Gloucestershire Üniversitesi, yüksek başarılı yabancı öğrenciler için bir dizi yeni Lisans Üstü Başarı… Daha fazla

Ocak 2020 Girişi için mevcut olan MBA Bursları

Gloucestershire Üniversitesi, Ocak 2020'den itibaren üstün başarılı yabancı öğrenciler için MBA Bursları vermeye… Daha fazla

Gloucestershire Üniversitesi, İngiltere’nin en çevreci üniversitesi seçildi

Gloucestershire Üniversitesi, 2019 İnsan ve Gezegen Birliği sıralamasında İngiltere’nin en çevreci üniversitesi seçildi.… Daha fazla

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi… Daha fazla

İngiltere'nin En Yeşil Üniversiteleri

People and Planet Yeşil Üniversiteler Sıralaması İngiltere'nin en yeşil üniversiteleri hakkında benzersiz bilgiler sunuyor. İngiltere'nin en… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi