Glasgow School of Art

Location Glasgow, Scotland
Established 1845
Famous Courses Mimarlık, Sanat ve Tasarım
International Fees £7,500-8,800
Key Information
Location Glasgow, Scotland
Established 1845
Famous Courses Mimarlık, Sanat ve Tasarım
International Fees £7,500-8,800

Overview

Glasgow School of Art, dünya çapında Britanya’nın yaratıcı eğitim için önde gelen yüksek eğitim kuruluşlarından biri olarak tanınmaktadır. Küçük, uzman ve hayli odaklı farklı milletlerden gelen sanatçılar, tasarımcılar ve mimarlardan oluşan topluluk yüksek seviyeli araştırmalar üzerine çalışmaktadır. 1845 yılında University of Glasgow tarafından tasdik edilen diplomalarla kurulmuş olan üniversitenin günümüzde üçte biri yabancı olmak üzere neredeyse 2.000 kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır.

Glasgow School of Art’ın müstakbel bir öğrencisi olarak, dünya lideri akademisyenlerle çalışacak ve okulu son derece heyecan verici bulacaksınız. Yeni fikirlerin stüdyo bazlı, yüz yüze, profesyonel ve sosyal olan eğitim, öğretim ve araştırmalar vasıtasıyla daima teşvik edildiği ve geliştirildiği adeta yaratıcı bir sera. Tüm öğrencilerin kendilerine özel stüdyo alanları bulunmaktadır ve ayrıca 80’den fazla kurumla uluslararası bir değişim programı yürütmektedirler.

Services for International Students

Tüm yeni yabancı öğrencilere Glasgow School of Art’a vardıkları ilk hafta içinde bir endüksiyon günü verilir. Bu da öğrecilerin diğer yeni başlayanlarla ve ayrıca geleceğinizle ilgili ve eğitiminiz esnasında aklınızda oluşabilecek sorulara cevap verebilecek olan personelle tanışmanızı sağlar.

Accommodation

Glasgow School of Art, Garnethill’deki ana kampüs ve kampüsten yürüyerek iki dakika uzaklıkta bulunan Margeret Macdonald House öğrenci yurdundan oluşmaktadır.

Location

Yaratıcı başkent olarak İngiltere’de Londranın hemen ardından İskoçya’da Glasgow kabul edilmektedir. Okulun tüm ana yollardan kolayca ulaşılabilir bir konumdadır ve Glasgow Uluslararası Havalimanı’ndan otobüs veya taksi ile sadece 20 dakika uzaklıktadır. Londra’ya direkt tren hattıyla yalnızca 5 saatte ulaşabilirsiniz.

You might also be interested in

İngiltere'de Güzel Sanatlar Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere üniversiteleri, tasarım, heykel, drama, müzik, fotoğrafçılık, seramik, iç mimari ve resim gibi konularda geniş…Read more

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi