Glasgow Caledonian Üniversitesi
Glasgow Caledonian Üniversitesi

Rank

Glasgow Caledonian Üniversitesi Ranking

75

location

Glasgow Caledonian Üniversitesi Location

Scotland

Glasgow Caledonian Üniversitesi

Rank

University Ranking

75

location

Img

Scotland

ADD TO FAVOURITES

Glasgow Caledonian Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Glasgow, Scotland
Kuruluş Tarihi 1875
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Mühendislik, Biosciences
Uluslararası Ücretler £11,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Glasgow, Scotland
Kuruluş Tarihi 1875
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Mühendislik, Biosciences
Uluslararası Ücretler £11,500

Genel Bakış

Glasgow Kaledonya Üniversitesi 1875 yılında kurulmuş,  1993 yılında üniversite statüsünü kazanmıştır. Glasgow Kaledonya Üniversitesi, İskoçya'nın en büyük üniversitelerinden biridir ve 100'den fazla ülkeden yaklaşık 20.000 öğrenci kayıtlıdır ve en çok tercih edilen ülkelerden biri olarak kabul edilmektedir, İngiltere'de ilk 10 modern üniversite arasındadır.

Glasgow Kaledonya Üniversitesi, endüstri ile olan mükemmel bağları ile bilinir ve birçok ders, meslek kuruluşlarından akreditasyona sahiptir ve işe yerleştirme imkanı sunar. Üniversite, İskoçya'daki NHS sağlık mezunlarının en büyük sağlayıcısıdır ve ülkedeki optometri dereceleri sunan tek üniversitedir. Glasgow Kaledonya, tüketicinin korunması, turizm yönetimi ve moda pazarlaması gibi uzmanlık dallarında da ön plandadır. Dünyadaki en etkili üç bankacılık ve finans profesyonel birimi tarafından desteklenen finans hizmetlerinde üç kez akredite edilmiş dünyanın ilk ve tek ticaret okuludur: Chartered Banker Enstitüsü (dünyanın en eski bankacılık enstitüsü); Menkul Kıymetler ve Yatırım için Kiralanan Enstitü ve Operasyonel Risk Enstitüsü.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Glasgow Caledonian, İskoçya'da uluslararası öğrencilere öncesi ve akademik döneminde İngilizce dil kursları düzenleyen bir INTO dil merkezi sunan tek üniversitedir. Bunlar, vakıf kurslarından mezuniyet diplomalarına kadar uzanmaktadır.

Üniversite, Uluslararası Öğrenci Barometresi 2013 tarafından uluslararası öğrenci desteği için İskoçya'da en iyi notla derecelendirildi. Uluslararası Ofis, açılış oturumları, seminerler ve atölye çalışmaları yanı sıra Glasgow havaalanı ve çeşitli sosyal etkinlikler boyunca karşılama hizmeti sunar. Podcast'ler, Glasgow Kaledonya'daki hayat hakkında eşsiz bir bakış açısı sunan yeni başlayanlara açıktır. 2013'te açılan yeni bir Hoş Geldiniz Süiti - uluslararası öğrencileri bir Skype paketi de dahil olmak üzere evlerinde hissettirmek için bir dizi hizmet sunmaktadır.

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 96. sırada
  • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 80. sırada gösterilmiştir.


Glasgow Caledonian Üniversitesi düzenli olarak İngiltere'nin en iyi 10 modern üniversitesinden biri olarak seçilmiştir. İngiltere Yüksek Öğrenim İstatistik Kurumu (GCU), 2013'te Glasgow'da, 2. yılında İskoçya'da ve 11'de İngiltere'de 11. sırada olan mezunlar arasında istihdam edilebilirlik performansıyla gösterilmiştir. 2013'te üniversite uluslararası öğrenci memnuniyeti için İngiltere'de 2. sırada yer aldımıştır.

Konaklama

Üniversite konaklama merkezi, Caledonian Court'ta kampüste, altı ile sekiz kişilik dairelerde düzenlenmiş, 660 oda ve tüm uluslararası öğrenciler için ilk yıllarnda garanti altına alınmıştır. Ayrıca İskoçya'da maliyet açısından birinci sırada yer alırken, 340 oda ve odaların çoğunda özel suit odaları mevcuttur Tek kişilik ve ikiz odalar vardır. Spor salonu, sağlık ve spor merkezi, çeşitli kafe ve kampüs dükkanlarının tamamı yakındır ve şehir merkezi sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir.

Lokasyon

İskoçya'nın en büyük şehri olan Glasgow, en büyük öğrenci nüfusuna ev sahipliği yapmaktadır. Glasgow, aynı zamanda canlı bir sosyal ortam, harika alışveriş merkezleri, gelişen mekânlar ve uluslararası festivallerle Avrupa'nın en hareketli şehirlerinden biridir. Frommer's ve Condenaste Seyahat Rehberleri, Glasgow'u Avrupa'nın en büyük destinasyonlarından biri ve İngiltere'nin ilk iki şehri arasında göstermiştir.

 

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Newcastle Business & İşletme Okulu öğrenciler tarafından İngiltere'nin en iyi okulu seçildi

StudentCrowd’dan gelen yeni veriler, mevcut ve yeni mezun öğrenciler tarafından seçilen İngiltere’deki en iyi business & işletme… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi