Essex Üniversitesi
Essex Üniversitesi

Rank

Essex Üniversitesi Ranking

37

location

Essex Üniversitesi Location

South England

Essex Üniversitesi Essex Üniversitesi

Rank

University Ranking

37

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Essex, South East England
Kuruluş Tarihi 1964
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 28.2%
Öne Çıkan Bölümler Sosyal Bilimler, Siyaset, Ekonomi
Uluslararası Ücretler £12,285-16,170
Temel Bilgiler
Lokasyon Essex, South East England
Kuruluş Tarihi 1964
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 28.2%
Öne Çıkan Bölümler Sosyal Bilimler, Siyaset, Ekonomi
Uluslararası Ücretler £12,285-16,170

Genel Bakış

Essex: Korkusuz ve kararlı kişilere ev sahipliği yapan, iddialı ve cesur bir yer. Güçlü ve öncü bir küresel bakış açısına sahip, destekleyici, samimi ve birbirine bağlı bir topluluğuz.

 

160 farklı ülkeden gelen 15,000 öğrencimiz bizi dünyadaki en çeşitli uluslararası üniversitelerden birisi haline getirmiştir. Tüm dünyayı Essex’te bulacaksınız. Dünyadaki en iyi üniversitelerin %2’sinde (QS 2016) ve İngiltere’deki en iyi 30 üniversite arasında yer alarak (Times Üniversite Rehberi 2017), 50 yılı aşkın bir süredir eğitim ve araştırmada mükemmellik sunmaktan gurur duyuyoruz

 

Essex’te dünyanın önde gelen akademisyenleri tarafından, destekleyici ve araştırma yoğun bir ortamda eğitim göreceksiniz. Çığır açan araştırmalarımız dünyayı daha iyi hale getirirken araştırma kalitesi ölçeğinde İngiltere’nin en iyi 20 üniversitesi arasında yer almaktayız (REF2014). Ulusal değerlendirmeler yapılmaya başladığından beri ülkedeki en yüksek sıralamalı siyaset bilimi departmanına ve dördüncü en yüksek sıralamalı sosyal bilimler fakültesine sahibiz. Üst üste dört yıldır öğrenci memnuniyeti alanında en iyi 10 üniversite arasında yer almamızı sağlayan öğrencilerimiz tarafından seviliyoruz (NSS 2016).

 

Colchester Kampüsümüzün güzel tarihi park alanında, kalabalık ve canlı Southend şehir merkezinde ya da Loughton’daki görkemli kampüsümüzde eğitim alırken en mutlu öğrenci gruplarından birinin üyesi olma şansına sahip olacaksınız. Siyaset bilimi, biyoloji, işletme, hukuk, bilgisayar bilimi ve daha birçok alanda çok çeşitli lisans programları sunuyoruz. Programlarımızın esnek yapısı size, çalışmalarınızı sizin için önemli olan alanlara genişletme fırsatı veriyor. Nobel Ödülü sahipleri, ödüllü yönetmenler, başbakanlar, tanınmış aktörler, astronotlar ve Essex ruhunu paylaşan 75,000’in üzerindeki mezun arasında yer alma şansına sahipsiniz. Zor sorular sormayı seviyorsanız ve dünyada gerçek bir fark yaratmak istiyorsanız evinize hoşgeldiniz.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Öğrenci Destek Servisi vize, konaklama ve eğitim süresinde istihdam gibi çok çeşitli konularda destek sağlar. Üniversitede dönem başında hoş geldiniz haftası ve oryantasyon programları hazırlanmaktadır. Her akademik yılın başında Heathrow ve Gatwick Havalimanlarından Colchester kampüsüne havaalanı servisi düzenlenmektedir.

Üniversite’nin web sitesinde, göçten finansa, çalışma becerilerinden seyahat etmeye kadar çeşitli konularda, uluslararası öğrencilerin Essex Üniversitesi'ne kolaylıkla yerleşmelerine yardımcı olmak için özel olarak hazırlanmış bilgiler verilmektedir. Ücretsiz İngilizce dersleri sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde sunulmaktadır. Dilbilgisinden akademik konuşmaya çeşitli konularda sınıflar mevcuttur.

Sıralama

 • Times Üniversitesi Rehberi 2020'de 37. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2017’de 66. sırada
 • QS Dünya Üniversite Rehberi 2021'de 411. sırada yer almıştır.

Essex Üniversitesi, ekonomi, sanat tarihi, sosyoloji, spor bilimleri, felsefe ve hukuk alanlarındaki araştırmalarıyla İngiltere’de en iyi ilk 20 sırada yer alarak Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde yüksek bir performans göstermiştir. Üniversite, 1986 yılına dayanan son altı değerlendirmenin her birinde, siyaset ve uluslararası çalışmalar alanındaki araştırmalarının kalitesiyle üst seviyelerdeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Konaklama

Essex Üniversitesi eğitim süresi boyunca tüm uluslararası öğrencilere konaklama garantisi verir. Paylaşımlı bir mutfağa sahip en fazla 16 öğrencinin bulunduğu dairelerden oluşan konaklama birimlerinin yarısından fazlası özel banyoludur. Essex Üniversitesi, İngiltere’de Uluslararası Konaklama Kalitesi Ödülüne layık görülen az sayıdaki üniversiteden biridir. Essex Üniversitesi’ndeki konaklama birimlerinde yaşayan uluslararası öğrencilerin memnuniyet oranı %90’dır. Üniversite Ulusal Öğrenci Konutları Araştırması'nda 2010 ve 2011 yıllarında ikinci olmuş ve 2009'da birincilik ödülünü kazanmıştır.

Lokasyon

Essex Üniversitesi'nin en büyük kampüsü, İngiltere'nin en eski tarihi kasabası olan Colchester'daki park alanında yer almaktadır. Üniversitenin son teknolojiye sahip ikinci kampüsü, İngiltere'nin en güvenli kasabalarından biri olan Southend' de bulunmaktadır. Üç kampüsün her biri Londra'ya bir saatten az bir mesafe uzaklığındadır ve Harwich limanı yakınındadır.

Southend kampüsüne High Street üzerinden erişilir. Loughton kampüsü, Londra metro istasyonuna yürüyerek beş dakika mesafededir.

Mezunlar

 • Óscar Arias (Kosta Rika Başkanı, Nobel Barış Ödülü sahibi)
 • Daniel Libeskind (Mimar)
 • John Bercow (Avam Kamarası Başkanı)
 • Christopher A. Pissarides (Nobel Ödüllü ekonomist)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Essex Üniversitesi THE Ödülleri 2018'de “Yılın Üniversitesi” seçildi

Essex Üniversitesi, Londra'nın merkezinde düzenlenen bir törenle 2018 Times Yüksek Öğrenim Sıralamalarında “Yılın Üniversitesi”… Daha fazla

Times Higher Education ‘Yılın Üniversitesi’ Adayları Açıklandı

Times Higher Education(THE), 2018 yılının ‘Yılın Üniversitesi’ adaylarını açıkladı. Daha fazla

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi